[NL100+] AK Nl 400

• lekarz20
      lekarz20
      Brąz
      na forum od: 17.06.2008 Posty: 1 630
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $4(BB) Replayer
      SB ($431)
      BB ($358)
      UTG ($1,233)
      UTG+1 ($615)
      CO ($507)
      Hero ($500)

Dealt to Hero A:spade: K:heart:

UTG raises to $12, fold, fold, Hero calls $12, SB calls $10, fold

FLOP ($40) J:diamond: 2:spade: J:club:

SB checks, UTG bets $28, Hero calls $28, SB folds

TURN ($96) J:diamond: 2:spade: J:club: A:club:

UTG bets $58, Hero calls $58

RIVER ($212) J:diamond: 2:spade: J:club: A:club: 7:heart:

UTG bets $126, Hero folds

UTG 28/23 cbet f 90% cbet t 39% cbet river 33% aggr freg f 40 t 25 r 18 WTS 33 W$SD 42 po 500 rekach

-call sqz ip z 66
      -call c/r ip i x/f t when board paired

SB 40/24 fold to cbet 45% WTS 33 po 100 rekach

Nie pamietam powodu dlaczego cc AK pf. Majac jednak notki jak wyżej powinienem to 3b bo moze miec tendencje do luźnego callowania 3b ip jak i oop.
      F:Koleś cbetował wszystko wiec i na tym boardzie spodziewałem się, że bedzie cbetował caly air, dodatkowo mało barrelował na turnie, sytuacje zmienia troche SB, gdyż malo folduje do cbetów wiec UTG nie musi wcale tak luźno tutaj cbetować koniec końców zdecydowałem się na float.
      T:Moj perceived range to Jx,22 i pp(mysle 77+) wiec mimo, że koleś duzo nie barreluje to na A mysle ze jego frekwencja mocno wzrasta.
      R:Na river byłem przekonany ze jestem beat, i ze nigdy tutaj nie barreluje z air.

Jesli on ma tutaj nutsy(AJ,22) i mysli tak jak powinien to na turnie:
      -jesli moj range jest Jx,22, pp to pp foldują do każdego betu, wiec z nutsami powinien się skupić na wyciaganiu value od Jx albo 22 majac AJ a to nie folduje do zadnego betu wiec powinien betować duzo 4value
      -wiec skoro betuje mało to ma albo air albo JT,QJ moze KJ?
      Wiec czy ja moge zamienic AK w blef na river shovując reprezentując 22 i AJ czyli 8 kombinacji co nie jest małą ilością i spodziewać się foldów od gorszych Jx bo na to go stawiam bo tym jak betował turn + river.
  • 1 odpowiedź
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Pre sam mowisz, ze czesto nalezy 3betowac, jezeli nie masz powodu do callowania.

Na flopie call jest ok, ale wtedy tez na takim turnie juz nie foldujesz twojej reki. Sam mowisz, ze jego frekwencja blefow wzrasta na ta karte, a jezeli on tutaj ma AT, to easy vbetuje ciebie na riverze.

Jak sie nadziejesz tutaj raz na cztery razy na nutsy, to trudno, ale pokazuje twoim przeciwnikom, ze nie foldujesz latwo ani top-twojego range, oraz mozesz w takim spocie miec A high. To znacznie zmieni frekwencje ich blefowo w przyszlosci.

Zauwaz tez, ze twoj range tutaj 77-TT dopiero sie zamienia w Jx/22, jak zaczniesz raisowac gdzies. Wiec on sadzi, ze ty masz czcecsiej jakas PP, ktora foldujesz na bet na turnie i riverze. On tylko tak moze reprezentowac Ax i jezeli tylko tak, no to owszem ty masz tutaj dwa razy call.