[NL2-NL16] 44 Nl10

• wujekryba
      wujekryba
      Brąz
      na forum od: 04.08.2009 Posty: 1 260
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($17.95)
      Hero ($12.55)
      UTG ($14.47)
      CO ($10)
      BTN ($11.18)

Dealt to Hero 4:club: 4:spade:

fold, CO raises to $0.35, fold, fold, Hero calls $0.25

FLOP ($0.75) 4:diamond: 5:diamond: 6:diamond:

Hero bets $0.50, CO raises to $1.80, Hero raises to $12.20 (AI), CO folds

CO to skała 13/11/agr 3.8/WTSD 26/W$SD 44/raise donkbet 50 (4)/400 rąk

Na PF robię call pod seta. Gdyby podbijał z BU to pewnie skłaniał bym się bardziej ku 3betowaniu. Czy może jednak foldować na TAGa?

Flop spada super wet ale 23 czy 78 nie widzę często w jego range. Nie chcę dawać mu kontrolować pulę lub oddać jeszcze jedno karo więc leaduje for v od diamentów, over pair i czasem pure blefów z czymś jak AK. dostaje większy raise to wygląda mi na brak diamentów i raise for protection. Wsuwam stacka bo 3bet do 4$ daje mu niezłe oddsy z nut FD, 3bet >5$ i tak commituje mnie z pulą. Czasem dostane call od dobrego FD kiedy CO pomyśli, że jestem drawing death.
  • 11 odpowiedzi
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Według mnie linia jest okej.

Flop: 0.6$, ponieważ on nie będzie cbetował tego boardu np. z KQ.

Na raise raczej nie próbowałbym zgadywać co znaczy jego sizing, według mnie, może mieć i kolor i strita i drawa... Nie wiadomo. Vs ten zakres i tak jesteś ahead.
    • desire047
      desire047
      Brąz
      na forum od: 17.02.2010 Posty: 140
      Ja to widzę tak. Nie dałeś 3bet na preflop i ciężko jest określić zasięg przeciwnika, na pewno ma tutaj wysokie pary AT+ KJ+ i takie tam, rozumiem że grasz na TAG i bardziej opłacalne jest sprawdzenie, ponieważ masz wyższe implied pot odds, więc ok.

Na flop dostajesz jak sam napisałeś raise for protection czyli przewidywalnie ma tutaj over pair, albo semiblefuje z Ak i brakuje mu jednego z 9 oddsów, więc ja dałbym call.

Turn - w puli jest 4,35 i w tym momencie masz już nutsa albo brakuje ci do niego 10 kart (co nie zmienia faktu, że na flopie już go masz), nawet jakby spadło kolejne karo masz duże showdown value.

Wróćmy jeszcze raz do flopa. Jeśli przeciwnik trzyma karty dające mu flusha na pewno ich tutaj nie zrzuci. Jak dla mnie zrobiłeś tutaj donk blef bo prawdopodobnie "wyblefowałeś" go z gorszych rąk.
    • wujekryba
      wujekryba
      Brąz
      pfff i co tobie call flop i znów donkbetuje any turn? czy może robie call i oddaje mu jeszcze dwa streety? Nawet jeżeli tak to zrobię :facepalm: to uważasz, że jeżeli on ma FD to sprawdzi/wsunie turn?

i jaki "blef" na jego zasięg mam nutsa na tym boardzie prosto z topu mojego range.

albo nie rozumem kompletnie twojego zdania albo mega się z nim nie zgadzam.
    • CronTheFish
      CronTheFish
      Brąz
      na forum od: 24.02.2009 Posty: 2 819
      Ja bym tu chyba wolał c/r.
      Villain ma wysoką agr więc pewnie cbetuje drawy i overpary na tym flopie.
      Właśnie donkbetując dajemy mu kontrolować pot bo może sobie zagrać call.
      Jeżeli zagramy c/r to dajemy mu miejsce do popełnienia błędu.
      Dodatkowo jak gramy donkbet na takim flopie to raczej cały air gra instafold.

What you think?
    • desire047
      desire047
      Brąz
      o to mi chodzi, że nie wyciągnąłeś maksymalnego value, zarobiłeś 2$ a mogłeś pięć razy więcej..
    • wujekryba
      wujekryba
      Brąz
      @Corn

c/r mi się podoba tylko nie wiem czy taki nit nie zrobił by check back zbyt często na takim super wet boardzie. Myślę, że na luźniejszego gracza c/r był by lepszy i w tym spocie też nie najgorszy. To raczej zbytnie levelowanie ale pomyślałem, że jak zrobie ch to on też zrobi ch bo pomyśli, że kiedy dostanie c/r będzie musiał zrzucić rękę z niezłym value. Sam rzadko kierując się słowami Doyla myślę o c/r do puki go nie odstane więc myślenie, że przeciwnik pomyśli teraz wydaje mi się głupsze.

Więc moja linia wydaje mi się słuszna (z tymm że sizeing 3betu nie wiem) ale c/r też jest niezły tylko co robić na :diamond: trun kiedy on zaczeka? b/f? b/broke...?

@desire

Nie wiem jak ty to widzisz ale moim zdaniem wygram tyle samo jeżeli on zrobi f na flopie i tyle samo kiedy zrobi fold na turnie po moim callu flop i z dupy uderzenie turn. A jeżeli nie spasuje to jestem super do tyłu.
    • desire047
      desire047
      Brąz
      dlatego call flop i dalej oceniasz sytuacje na turnie
    • wujekryba
      wujekryba
      Brąz
      sytuację na turnie mogę określić już teraz:
      spada any :diamond: czasem T, J, Q, K, A i rzadziej 2,3,7,8

Robię bet i na każdy odzew jestem super często do tyłu.
      lub
      Robię bet dostaje fold od AA (które nie złapało seta) które było by skłonne się zestackować na flopie.
      lub
      Robię check i oddaję darmowy river z tą samą sytuacją co wyżej.
      lub
      Robię check i chce wyciągnąć value od blefów BO PRZECIEŻ VILLAIN TO MEGA LOOSE AGRESSIVE WIĘĆ BĘDZIE BLEFOWAŁ ANY 2.

spada jaka kolwiek inna karta których nie jest dużo i mam to samo co na flopie.

Nie obraź się ale jeżeli ktoś bez pozycji robi mi bet/call aby na następnym streecie blanku (lub czasem jakimkolwiek) znów się budzi to od razu sobie go zaznaczam, że jest super week i chętnie poszukam go na innych stołach.

Z resztą nie planowanie następnych streetów i granie tak tylko zobaczymy co będzie imo nie jest profitowe.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Nie potrafię tego jasno wyłożyć dlaczego donkbet jest, według mnie, lepszy od c/r.

Ogólnie chodzi o to że znacząca część jego zakresu będzie grała check behind i odpuści np. AT. Większość jego zakresu nic nie trafiła a ja nie chcę dostać check behind ponieważ potem może spaść fatalny turn (, 3, 7, 8).

Rozumiem że można się martwić o to że dorzucimy mniej $ vs np. AK na flopie, ale jeśli rywal jest agresywny to i tak wrzuci AI na flopie.

Jeśli chodzi o np. AA bez FD, to ogarnięty gracz zagra b/f i w ten sposób go wyrzucimy. Gdy zagramy donkbet, to dostaniemy call i na blank turnie więcej value a może nawet 3 streety jeśli będzie hero callował river.
    • wujekryba
      wujekryba
      Brąz
      no to chyba coś w miarę identycznego jak wyżej napisałem. Czy może gdzieś napisałem jakąś głupotę dziwną?
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      imo na takm flopie donkbet z setem to standard
      bo za czesto przeciwnik zagra tutaj check behind