[NL2-NL16] A3s NL2

• maesky87
      maesky87
      Brąz
      na forum od: 28.05.2010 Posty: 1 881
      10 players
      [SB] L0ki777 (1.42)
      [BB] verbatim-700 (2.06)
      [1] jorge_pixixi (0.58)
      [2] ejrules (0.65)
      [3] huli1 (1.94)
      [4] udlea (0.27)
      [5] lynx11 (1.62)
      [6] Charlie0326 (0.37)
      [7] Hero (1.97)
      [But] Szmyrek (2.85)

Hero 3 A Initial Pot: 0.03

jorge_pixixi folds
      ejrules calls 0.02
      huli1 folds
      udlea folds
      lynx11 calls 0.02
      Charlie0326 folds
      Hero calls 0.02
      Szmyrek folds
      L0ki777 calls 0.01
      verbatim-700 checks
      ### FLOP ### T 9 3 Pot: 0.1
      L0ki777 checks
      verbatim-700 bets 0.07
      ejrules folds
      lynx11 folds
      Hero calls 0.07
      L0ki777 folds
      ### TURN ### 9 Pot: 0.24
      verbatim-700 checks
      Hero checks
      ### RIVER ### J Pot: 0.24
      verbatim-700 is All in
      Hero is All in
      verbatim-700 shows 3 9
      Hero shows 3 A
      verbatim-700 wins 0.09 from side pot n°1 with A Full House, nines full of treys
      verbatim-700 wins 4 from the main pot with A Full House, nines full of treys

Zlimpowałem, ponieważ miałem już dwóch limperów przed sobą. Na flopie z mojej strony call w nadziei na kolor. Na turnie na szczęście przeciwnik zaczekał. Jesli chodzi o river to byłem przekonany, że złapał kolor, dlatego easy call. Jakież było moje zdziwienie po showdownie, ale cóż, konsekwencja limpowanej puli.
      I jak to ocenisz sędzio?
  • 3 odpowiedzi
    • Iwona56
      Iwona56
      Brąz
      na forum od: 24.06.2010 Posty: 485
      Z pozycji CO możesz śmiało podbijać nawet mając dwóch limperów. Ja niskie asy w kolorze albo gram agresywnie z pozycją, albo limpuję bez pozycji ale tylko pod warunkiem, że wejdzie do gry cała familiada i wtedy jest to prosta gra pod kolor. Call na flopie był bardzo czytelny i pewnie dlatego na riverze dałeś się złowić. W zasadzie analizę najlepiej zakończyć na grze preflop, bo reszta wygląda jak czysty gambling. Moim zdaniem nie masz implied odds na sprawdzanie flopa nie mając zupełnego pojęcia o ręce przeciwnika. Po zlimpowaniu preflopa jedynie można by tam spróbować raise.
    • maesky87
      maesky87
      Brąz
      na forum od: 28.05.2010 Posty: 1 881
      Nie wiem, czy raise z drawem będzie opłacalny, bo gdy na turnie nie łapię koloru to już jestem pot commited ( oczywiście zakładając, że przeciwnik sprawdzi raise) i dalej nie wiadomo co robić.
      Wydaje mi się, że call na flopie jest w miarę ok, ale to już bym poprosił o ocenę sędziego ;)
      Dzięki Iwona za opinię ;)
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pulę.

Limp od biedy przy 2 limperach może być, ale nie preferuję tego zagrania i wolałbym to podbić. Call flop jest ok. W zlimpowanej puli nie polecam agresywnego rozgrywania drawów. Mamy pozycję, więc już to działa na naszą korzyść w perspektywie IO. Turn to dobry check behind. River dość dziwna akcja, ponieważ villain gra mocny overbet push i wygląda to jak próba wyciągnięcia value ze swojego układu. Pytanie czy on potrafi tutaj uznać flush z kiepskim kickerem za takiego monstera, czy może czai się z fullem? Mimo wszystko na tych limitach bym to sprawdził.

Pozdrawiam.