[NL2-NL16] JJ nl5

• dzikijoe69
      dzikijoe69
      Brąz
      na forum od: 21.07.2009 Posty: 156
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO:
      $12.21
      BU:
      $5.38
      SB (Hero):
      $5.56
      BB:
      $2.01
      MP2:
      $9.74
      MP3:
      $6.98

Preflop: Hero is SB with J, J.
      MP2 folds, MP3 raises to $0.20, 2 folds, Hero raises to $0.60, BB folds, MP3 calls $0.40.

Flop: ($1.25) 3, 7, 8 (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $0.85, Hero calls $0.85.

Turn: ($2.95) K (2 players)
      Hero checks, MP3 checks.

River: ($2.95) 6 (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $1.35, Hero calls $1.35.

Final Pot: $5.65.
      Results follow:

Hero shows a pair of jacks(J J).
      MP3 shows a pair of kings(K A).

MP3 wins with a pair of kings(K A).

Przeciwnik to sowieckie abc tight 12,12 fold to 3 bet 85%-
      Jak to grac na takiego ..... Call preflop zeby go nieizolowac? na flopie zamierzalem grac check min raise -fold tylko sie zagapilem , bo dalej gra tylko z qq-aa,bet na takiego nie daje informacji takie cos jak on calluje tu qq ,kk, pewnie aa tez i dalej nie wiem gdzie jestem na turnie , river wiedzialem ze jestem pokonany chcialem tylko zobaczyc z czym tak gra ten ..... osobnik
  • 19 odpowiedzi
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      PRE: ja to 3betuje nie calluje takich rąk oop, bo ciężko się je gra. Wiec WP.

Flop: ja to c.betuje nie wiem dlaczego grasz c/c, nie mam nic przeciwko wygraniu puli tu i teraz.

Turn: Gram bet/fold na takiej karcie.

River: c/f nie spodziewam się od murka vb czegoś gorszego niz TPGK.
    • dzikijoe69
      dzikijoe69
      Brąz
      Problem z 3 betem jest taki ze jesli on 85% fold to zostaje 15% z 12 to jest 1,8 czyli jj-aa i ak, wiec jesli dostane call to prawie zawsze jestem w plecy...
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Dla mnie call > 3bet, wolę call pod seta, overpair. Postflop gram tutaj ch/c flop, ch/f turn.

Co prawda na riverze nie widzę zbytnio szans abyś był wystarczająco często z przodu, aby to było EV+, ale pewnie też bym zagrał call z ciekawości i dla reada.

As played, nie rozumiem czemu odpuściłeś cbeta.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      No tak tylko załóżmy ze on gra 4bet z KK+, AK no to masz lepszego spota, bo masz łatwy fold pre.

Co do tego seta okey, ale moim zdaniem wygrasz duża pulę tylko jak on trafi TPGK lub overparis, więc ja wole 3bet, nie lubię grać rąk oop i tego będę się trzymać na micro.

Nawet jesli on slowyplajuje KK+, AK pre okey

Trafisz seta masz easy stack off.
      Trafisz overpairs masz szansę się zastanowić, bo w 3bet pocie on będzie grac bardziej ABC
      Spadnie A or K i on zagra rasie or call to raczej masz easy fold na turnie.

Moim zdaniem po prostu masz łatwiejsze decyzje postflop.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Napisane przez dzikijoe69
      Problem z 3 betem jest taki ze jesli on 85% fold to zostaje 15% z 12 to jest 1,8 czyli jj-aa i ak, wiec jesli dostane call to prawie zawsze jestem w plecy...

i o tym właśnie mowie czyli masz easy play :D
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      deivid, robisz złe założenie, zapominasz że my nie wiemy czy villian slowplayuje monstery, nie możesz przed rozdaniem zakładać, że dostaniesz od monsterów call 3bet, a nie 4bet.
      Callując zostawiasz w range jego słabsze ręce, a na 4bet masz easy fold, więc lepiej tak grać z innymi rękoma, a nie tracić potencjał JJ. To samo mógłbyś przecież zagrać z 22.
      3bet/fold na pewno będzie opłacalny, ale czy najlepszy?
    • dzikijoe69
      dzikijoe69
      Brąz
      On nie gra 4 betow,po 300h ani jeden 4 bet , on calluje monstery vs 3 bet,
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      nie oceniaj próbki 4beta po 300handach! Jeśli nie widziałeś przykładowego rozdania, że grał call 3beta z QQ+ to nie powinieneś robić takiego założenia, moim zdaniem. Jeśli już, to napisz chociaż ile było okazji do tego 4beta, zgaduję, że pewnie 0/2 :D
    • dzikijoe69
      dzikijoe69
      Brąz
      gralem z nim i callowal na mnie kk 3 beta , ja mialem tt , wyplacilem pacjenta setem
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Z takim readem w takim razie 3betuje
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Napisane przez siweq86
      deivid, robisz złe założenie, zapominasz że my nie wiemy czy villian slowplayuje monstery, nie możesz przed rozdaniem zakładać, że dostaniesz od monsterów call 3bet, a nie 4bet.
      Callując zostawiasz w range jego słabsze ręce, a na 4bet masz easy fold, więc lepiej tak grać z innymi rękoma, a nie tracić potencjał JJ. To samo mógłbyś przecież zagrać z 22.
      3bet/fold na pewno będzie opłacalny, ale czy najlepszy?

Nie rozumiesz, ty tutaj patrzysz przede wszystkim na EV - dla mnie oop ważniejsze staje się easy game, wole poświecić EV po to żeby grało mi się łatwiej z 22 to mam easy call, bo postflop nic głupiego mi nie przyjdzie do głowy :D .
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Jak wolisz, ale lepiej żeby Ci to w nawyk nie weszło :) Powinieneś moim zdaniem patrzeć na to co mi przyniesie najwięcej zysku, a nie jak będzie najłatwiej. To jest właśnie piękny trening psychiki, zrzucić overparę postflop, bo czujesz, że jesteś z tyłu :)

Dobra, kończę spamować dzikiemu :)
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Napisane przez siweq86
      Jak wolisz, ale lepiej żeby Ci to w nawyk nie weszło :) Powinieneś moim zdaniem patrzeć na to co mi przyniesie najwięcej zysku, a nie jak będzie najłatwiej. To jest właśnie piękny trening psychiki, zrzucić overparę postflop, bo czujesz, że jesteś z tyłu :)

No i tutaj się nie zgodzę z tobą, ja jestem zwolennikiem easy game, bo latwy poker = największy zysk.
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 208
      Napisane przez deivid2
      Napisane przez siweq86

No i tutaj się nie zgodzę z tobą, ja jestem zwolennikiem easy game, bo latwy poker = największy zysk.
      chcialbym zeby tak bylo ; d
    • deivid2
      deivid2
      Global
      Myślę ze na micro jest.
    • r0b50n
      r0b50n
      Brąz
      na forum od: 14.11.2009 Posty: 631
      Jeżeli on tak często folduje do 3betów to ja bym tam wolał grać ten 3bet z QJ/KJ/AJ/KQ/AQ/dla blefu a AK/QQ/KK/AA for value. TT/JJ wolałbym callować. Problem jest taki, że nie masz pozycji. 3betując izolujesz się na jego lepszy range więc przekształcasz całkiem niezłą ręke z potencjałem postflop w blef i na dobrą sprawę jesteś tylko przeciwko AK ahead. Tak jak zagrałeś to ja tam gram 100% cbet bo chcę wygrać pule już teraz i nie chcę widzieć żadnych overcards na T/R. Na raise na flopie masz easy fold więc jeżeli już 3betowałeś to masz easy game cbetując.
    • dzikijoe69
      dzikijoe69
      Brąz
      UP
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 208
      Napisane przez dzikijoe69
      UP
      nie podbijaj henda bo sedziowie maja obowiazek ocen rozdan od najstarszych
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Po pierwsze Twój plan na flopie jest... dziwny... Check/miniriase/fold...

Ja to gram cbet żeby dostać call od TT i na turnie masz problem z tego względu że on może slowplayować z AA. Zapewne zagrałbym c/f na turnie licząc że on z gorszymi rękoma pójdzie na showdown.

Co do preflopa preferuję call skoro on spasuje prawie wszystkie gorsze ręce. Tym bardziej że na BB masz fisza (midstack) przeciwko któremu chcesz grać.