[NL2-NL16] NL2 AKs

• racines64
      racines64
      Global
      na forum od: 17.04.2010 Posty: 514
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      BB:
      $0.80
      UTG2:
      $0.53
      MP1:
      $2.62
      MP2 (Hero):
      $0.99
      MP3:
      $0.71
      CO:
      $2.81
      BU:
      $0.37
      SB:
      $1.11

Preflop: Hero is MP2 with A, K.
      2 folds, Hero calls $0.02, MP3 calls $0.02, 2 folds, SB raises to $0.10, BB folds, Hero calls $0.08, MP3 calls $0.08.

Flop: ($0.32) 5, T, 8 (3 players)
      SB bets $0.20, Hero calls $0.20, MP3 calls $0.20.

Turn: ($0.92) J (3 players)
      SB bets $0.81, Hero calls $0.69(All-In), MP3 calls $0.41(All-In).

River: ($2.83) K (3 players)

Final Pot: $2.83.

Results follow:

SB shows a pair of jacks(Ac Js).
      Hero shows a pair of kings(Ad Kd).
      MP3 shows a pair of kings(9d Kh).

Hero wins with a pair of kings(Ad Kd).

podwoiłem sie przed tym rozdaniem prawie zamykałem stół jak dostałem to AKs callnołem automatem potem po podbiciu SB też, na flopie jak tamten zagrał a mnie wpadł draw do koloru też nie wiedziałem jak zagrać karta według mnie była dobra po prostu obiecałem sobie wczesniej ze gram do25bb i uciekam a tu taka karta i akcja wyglada na ostra tym bardziej ze wszedł gracz z MP3 na turnie jakos tak obliczyłemże musze już wrzucic do końca że to l jest opłacalne/odds pot odds/
      zaraz po tej rece/nastepna /to AA i tez nie wiem czy dobrze zagrałem
      generalnie chodzi mi o sytuacje jak grać kiedy grajac sss podwoje sie czy potroje i zaraz potem dostaje taka karte- fold ?
      ps
      tera jak patrze na to rozdanie to jak juz tak spiepryłem pf to na flopie po jego becie pownienem wrzucić staka albo fold.
  • 7 odpowiedzi
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      na forum od: 13.02.2007 Posty: 16 013
      Po podwojeniu grasz praktycznie tak samo jak przed, chyba że bardzo nie odpowiada Ci gra postflop

Nie możemy dyskutować o tej konkretnej ręce w kontekście postflopa, bo preflop jest zagrana zbyt źle

Jak gramy przed flopem?
    • racines64
      racines64
      Global
      dzieki za konkretną odpowiedź , rozumiem -sobota i za link też,bede wstawiał poprawnie zagrane rece do oceny
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      Hej,

Ale o co masz do mnie pretensje? Podałem Ci link do źródła podstawowej wiedzy na temat gry preflop. Liczę, że się z nią zapoznasz. Gdybym napisał Ci tu "Raise preflop 4bb, w razie przebicia grasz za wszystko", wyszło by na to samo co zajrzenie do artu, ale nie przyswoiłbyś sobie wiedzy odnośnie innych sytuacji, która Ci się niewątpliwie przyda i jest bardzo potrzebna

Te artykuły to absolutna podstawa, jeżeli chcesz grać w pokera poważnie i móc liczyć na jakieś zyski

Pozdrawiam
    • racines64
      racines64
      Global
      nie mam pretensji,ale przecież mówiłem,pisałem rozmawiałem z Tobą na ten temat ,znam te arty na pamieć nieśmiało miałem nadzieje że ktoś policzy mi opłacalnosc tego zagrania /tak przykładowo na tej rece oddsy pot oddsy bo uważam to za b,ważne tym bardziej że przymierzam sie b.powoli do gry na wyzszych stawkach bo udało mi sie juz z 2$ ugrać sss na nl2 20$ trzymajac sie scisle artów
      odnosnie tych oddsow potod to dla mnie ważne bo teorie poznałem ale chciałbym w praktyce liczyc coraz czesciej nawet gdy nie trzeba by nabrac wprawy,tylko czy dobrze to robie???
      Przeciez wiem jak pwinno sie grac AKs pf w sss i nawet w BSS ,
      napisałem jasno- jak zagrać po PRZYPADKOWO zepsutym pf i w takiej sytuacji?
      ,i nie zgadzam sie z toba ze jak sie zepsuje pf to juz nie ma o czym gadac
      troche byłem podkurzony bo same przegrane właśnie te dobrze rozegrane i nie ma ich po co tu wrzucać bo to AA ,KK po zestakowaniu na pf-życie,ale zbyt dużo tego i trzeba odrabiać długo
      rozpisałem sie -sorry wiem ze to nie jest miejsce na takie dyskusje
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      Ja rozumiem jednego misclika czy jeden moment zamyślenia/rozproszenia, ale dwa w jednym rozdaniu to już trochę za dużo na przypadek, stąd moja uwaga.

Jeżeli upierasz się co do oceny flopa, to po jego cbecie grasz tu push. Masz mnóstwo outów + wygranie puli już teraz też jest bardzo dobre

Jeżeli pytasz o opłacalność zagrania na turnie, to musisz się sam zaopatrzyć w Equilator
      http://pl.pokerstrategy.com/software/6/

Możesz za jego pomocą łatwo określić opłacalność zagrania. Inwestujesz 0.69, aby wygrać 0.92 + 0.69 + 0.69 + 0.41 od MP3, który zakładamy, że już nie odpuści. To oznacza, że potrzebujesz Equity w wysokości 28,28%

Teraz do Equilatora wklepujesz swoją rękę, karty na stole i przypuszczalne ręce u innych graczy. Niech będzie na przykład :

Equity Wygrana Remis Zagubiona Ręka
      Gracz 1: 27,815% 27,815% 0,000% 72,185% AdKd
      Gracz 2: 25,661% 25,560% 0,201% 74,239% ATs, KJs-KTs, Q9s+, J9s+, T9s, 97s, 87s, 76s, 4d2d, 3d2d, ATo, KJo-KTo, Q9o+, J9o+, T9o, 97o, 87o, 76o
      Gracz 3: 46,524% 46,424% 0,201% 53,375% TT+, 88, AJs, AJo

I widzisz, że się nie opłaca. Możesz oczywiscie sam dostosować zakresy i poeksperymentować
    • racines64
      racines64
      Global
      naprawde super dzieki o to mi chodziło
      acha-miożesz nie wierzyć i rozumiem ale to na prawde przypadek,zreszta to już nie ma znaczenia pewne rzeczy zostały wyeliminowane żeby nie było takich przypadków
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      Urbi wytłumaczył ci jak policzyć sobie potrzebne equity, zasięgi graczy będziesz musiał jakoś przypuszczalnie określić. Możesz również liczyć według outów i oddsów, co będzie mniej dokładne, ale mimo wszystko łatwiejsze, więcej znajdziesz tutaj http://pl.pokerstrategy.com/strategy/sss/993/1/ .

Oczywiście nie możesz sobie pozwolić na grę limp/call i pasywne rozgrywanie AK na preflopie, grasz tutaj raise/push, jeśli sprawdzają to na flopie nic się nie zmienia nadal będziesz grał bet/push z fd+overcards. Grając limp/call z AK liczysz tylko na to, że trafisz, jak trafisz - nie wiesz gdzie jesteś w rozdaniu, poza tym ryzykujesz multipota. Raise >>>>>>>>> fold > limp/raise > limp/call tak mniej więcej wygląda hierarchia zagrań na preflopie.