[NL100+] Aa Nl100

• LeniwiecKuba
      LeniwiecKuba
      Brąz
      na forum od: 10.05.2009 Posty: 528
      Full Tilt Poker $100.00 No Limit Hold'em - 9 players - View hand 932014
      The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

UTG+2: $36.50
      MP1: $100.00
      MP2: $154.75
      Hero (CO): $101.50
      BTN: $49.90
      SB: $119.10
      BB: $100.00
      UTG: $124.80
      UTG+1: $98.50

Villain: 15/10/1.8 179 rak
      Fold to 3bet 2/3
      Afq: 31/43/0(4)
      cbet 100% (2)
      Wts 25 w$sd% 50(4)

Pre Flop: ($1.50) Hero is CO with A :diamond: A :club:
      3 folds, MP1 raises to $3, 1 fold, Hero calls $3, 3 folds

Flop: ($7.50) 3 :diamond: J :heart: 8 :spade: (2 players)
      MP1 bets $5.00, Hero calls $5

Turn: ($17.50) T :spade: (2 players)
      MP1 bets $12.50, Hero calls $12.50

River: ($42.50) 8 :heart: (2 players)
      MP1 checks, Hero bets $28.00, MP1 raises to $79.50, Hero folds

Na PF nie 3betuje mimo tego że za sobą nie mam donka. Uważam że za bardzo byłbym transparent vs jego pozycja i typ gracza. Poza tym na niego muszę trafić na KK chyba by go wystackować.

Flop: Myśle że standardowo, nie znam go i nie chciałem levelować raisem.

Turn: Przebicie tutaj wydaje mi się być over playem. Więc znów call 4 value.

River: gdy gra check stawiam go na AJ/QQ+ , over pary mi tu nie zrzuca, gram bet 4 value i tu się dzieje coś niespodziewanego.

Z moich obserwacji check-raise od normalnego gracza na river to przeważnie nutsy, są blefujące przypadki, ale uważam że ten typ nie jest do tego zdolny, z over parami by tak nie zagrał dlatego gram fold.
  • 7 odpowiedzi
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      Nie 3-betujesz pre-flop i pozniej robia sie klopoty. Na JJ,TT bym go nie obstawil. Z setem na pewno v-betowal by na river. Ta 8 pomaga mu na river dla jego QQ-KK. Bety ponad 3/4 pota na F i T swiadcza ze chce bronic swojej reki lub chce cie wyrzucic z rozdania. Na R dziwnie gra. Troche nie chce mi sie wierzyc, ze nie gra z dobra reka beta na R tylko ch/rAI. Ja sprawdzilbym tego AI na river bo ta jego historyjka nie trzyma mi sie kupy. Musisz wygrac 26% zeby ten call byl oplacalny. Do tego zawsze jestes bogatszy o informacje z czym tak zagral.
    • LeniwiecKuba
      LeniwiecKuba
      Brąz
      Napisane przez wma21
      Nie 3-betujesz pre-flop i pozniej robia sie klopoty.
      3betuje, "pokazuje reke" i zgarniam 4,5 BB, ew pozwalam grac perfekcyjnie na siebie. Gdyby on duzo callowal 3betow OOP (ew. 4betowal) lub bylo by niebezpieczenstwo ze utworzy sie multi wtedy na pewno 3betuje.

Napisane przez wma21Bety ponad 3/4 pota na F i T swiadcza...
      W jakim momencie on betuje > 3/4 pota ?

Napisane przez wma21Na R dziwnie gra. Troche nie chce mi sie wierzyc, ze nie gra z dobra reka beta na R tylko ch/rAI.
      Ja tak czasem grywam, na lepszych graczy których obstawiam że zabetują często river lub też nie zabetują z rękoma od których i tak więcej value nie wyciągnę.

Żeby wyciągnąć max value musiałby zagrać over bet co jest tutaj zbyt transparent. Blef mi tu nie pasuje gdyż ten board na river jest prawie całkiem suchy. Jedyna co to pytanie czy on tu ma KK/QQ, ale z tymi to widzę u ludzi linię bet/fold lub check/call na river.

Blef mi też nie pasuje ze względu na typ gracza.
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      Napisane przez LeniwiecKuba
      Napisane przez wma21
      Nie 3-betujesz pre-flop i pozniej robia sie klopoty.
      3betuje, "pokazuje reke" i zgarniam 4,5 BB, ew pozwalam grac perfekcyjnie na siebie. Gdyby on duzo callowal 3betow OOP (ew. 4betowal) lub bylo by niebezpieczenstwo ze utworzy sie multi wtedy na pewno 3betuje.
      Za toba jest jeszcze 3 graczy do tego podbicie jest do 3bb wiec gracze na blindach dostaja fajne oddsy pod call. Do tego przez call nie jestes w stanie ocenic zadnego zakresu MP1. Fajnie ze grasz roznie tylko zeby tak grac trzeba zajebiscie grac post-flop, ja tego nie potrafie wiec rozgrywam inaczej.

Napisane przez wma21Bety ponad 3/4 pota na F i T swiadcza...
      W jakim momencie on betuje > 3/4 pota ?
      Na turn jest bet 12,5$ do 16,5$ w potcie, na flopie zle sobie popatrzylem nie liczylem blindow. Na turn wczesniej tez liczylem bez blindow.

Napisane przez wma21Na R dziwnie gra. Troche nie chce mi sie wierzyc, ze nie gra z dobra reka beta na R tylko ch/rAI.
      Ja tak czasem grywam, na lepszych graczy których obstawiam że zabetują często river lub też nie zabetują z rękoma od których i tak więcej value nie wyciągnę.

Żeby wyciągnąć max value musiałby zagrać over bet co jest tutaj zbyt transparent. Blef mi tu nie pasuje gdyż ten board na river jest prawie całkiem suchy. Jedyna co to pytanie czy on tu ma KK/QQ, ale z tymi to widzę u ludzi linię bet/fold lub check/call na river.

Blef mi też nie pasuje ze względu na typ gracza.
      Tylko z czym ty mozesz zagrac tu bet na R? On tez ciebie obstawia na jakis zakres. Z czym ty mozesz tu zagrac bet na river po takiej lini? Malo tego z czym zagrac tylko z czym jeszcze sprawdzic jego AI. Nie masz statow fisha ktory spradwzi tu z TP. Malo tego mysle, ze z TP bez TK zagralbys check behind wiec on tu na nutsowych rekach bedzie tracil chyba, ze ma na ciebie ready, ze betujesz R z TP lub blefem.
    • LeniwiecKuba
      LeniwiecKuba
      Brąz
      Na river mogę mięc TP / over pary / tripsa (na 89s na przykład) oraz mało prawdopodobne fule (mało bo przebijać powinienem najpóźniej turn).

Ja tu nie mogłem się znaleźć z air który blefuje, no chyba że T9 ale teoretycznie nie spodziewam się u niego foldu więc sam bym tego nie uderzał.

Skoro taki mam zakres i nie mam w nim air a on nawet jak nie myśli głęboko to na czuja pewnie wie, że ja tu nie blefuje. Dlatego nie sądzę by ten gracz był w mi w stanie zagrać check-raise na river z TP (to na pewno) ale i z over parą - to już trudniej ocenić, jednak takiej linii nie widuję, było by to overplayem.

Stąd fold.

IMO jedyna ręka blefująca dla której takie rozegranie ma sens to KQ. Jednak po raz kolejny powtarzam że nie obstawiam tego gracza by potrafił odejść od linii z słabszą od mojej ręką.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Nie oszukujmy sie. Staracie sie teraz wylewelowac za bardzo. Przecietny reg-fish na NL100 nie mysli nigdy, ze tutaj blefujesz. On tez nie mysli o tym, by zamienic cos jak AJ tutaj w blef i grac c/rAi, bo moglbys go snapowac z T8 np.

On ewidetnie ma tutaj tripsy+ i nigdy air, jego R-AFq tez na to nie wskazuje. Ja po prostu b/f tutaj i wiem, ze on mial nutsy.

Preflop jest kontrowersyjny. Wiele razy moge sie tylko powtorzyc pod katem, ze jezeli gracze wam tylko daja akcje z nutsme na waszem 3bety, to ich za malo 3betujecie. Jak ktos folduje wszystko procz KK+, to ja go tak 3betuje na preflopie, ze on sie nauczy nie foldowac juz nawet KQ. Osobiscie tez tutaj wole 3bet, bo nie grasz na ziomka 5/4 z ft3bet 100%.
    • ablazer
      ablazer
      Brąz
      na forum od: 13.08.2008 Posty: 2 086
      Napisane przez Ninjai
      Preflop jest kontrowersyjny. Wiele razy moge sie tylko powtorzyc pod katem, ze jezeli gracze wam tylko daja akcje z nutsme na waszem 3bety, to ich za malo 3betujecie. Jak ktos folduje wszystko procz KK+, to ja go tak 3betuje na preflopie, ze on sie nauczy nie foldowac juz nawet KQ. Osobiscie tez tutaj wole 3bet, bo nie grasz na ziomka 5/4 z ft3bet 100%.
      Ok, ale jak go naucze light-4betować zamiast call 3betować to nie wiem czy on się nauczył czy robi to z monsterami. Nie lepiej spokojnie 3betować (nie zawsze) i czasem robić to z premium żeby on się nie uczył?
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Narazie nie masz wielkiej probki. Jak by on mial ft3bet 100 10/10, to wtedy mozna pomyslec o tym, zeby calloawc, ale to i tak moze byc maly sample. Napewno jego ciezko czegos nauczyc i przez to call z premium to nie zly pomysl, ale ciezko stwierdzic, ze to tu i teraz ma wiekszy EV, jak nie znamy go jeszcze dobrze i narazie same tendencje.