[NL2-NL16] [Nl 2] - 22

• Morsik034
      Morsik034
      Brąz
      na forum od: 27.11.2007 Posty: 440
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      SB:
      $5.50
      BB:
      $2.08
      MP2:
      $2.00
      MP3:
      $0.44
      CO (Hero):
      $2.65
      BU:
      $2.09

Preflop: Hero is CO with 2, 2.
      MP2 folds, MP3 raises to $0.04, Hero calls $0.04, BU calls $0.04, SB folds, BB calls $0.02.

Flop: ($0.17) 2, 4, 8 (4 players)
      BB checks, MP3 bets $0.08, Hero raises to $0.30, BU calls $0.30, BB folds, MP3 calls $0.22.

Turn: ($1.07) 5 (3 players)
      MP3 bets $0.10(All-In), Hero raises to $2.31(All-In), BU folds.

Final Pot: $3.48.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, twos(2 2).
      MP3 shows a pair of eights(6 8).

Hero wins with three of a kind, twos(2 2).

Zdecydowałem się na CALL imo trochę słabo bo mogłem nie brać pod uwagę jego betu i sam betować 4x bb + 1 bb za limpera, ale cóż... na flopie trafiam trójkę, dostaję raise w wysokości połowy puli od short stacka, przebijam w ok. 3x jego podbicie po swojej lewej mam TAGA 14/7 po 300 rękach który mnie calluje i tutaj zrobiło się dziwnie... Nastepnie dostaje od shorta podbicie i wchodzę AI by wyeliminować TAG'a i zgarnąć pulę... ;> Nie wiem czy dobrze zagrałem ... ;> a może call na turnie i check/call na riverze? Jedno jest pewne - seta nie chciałem odstawić ... :)
  • 2 odpowiedzi
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      call pre jest ok, jak zraisujesz shortstacka to czesto dostaniesz od niego shove
      call dodatkowo ma ta przewage ze wiecej graczy wejdzie w rozdanie przy takim sizingu (maja dobre pot oddsy) a z niskim pocketem dobrze sie gra w multiwayu

flop - zraisuj do olka shortstacka - BU jak ma callnac to i tak callnie a niepotrzebnie shortowi zostawiasz 0,1$ w stacku

turn blank - shovem izolujesz sie na wyzsze sety, overpary i two pairs
      raczej zrzucasz flushdrawy, ale to jest nl2 - nie zdziwi mnie tam call shove z ATo
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Preflop: albo fold, albo call jak nie ma fiszów za Tobą to pasuje.
      Flop: raise do AI shorta 0.4$.
      Turn (1.5$): dorzucam resztę (efektywnie 1.7$).

wyeliminować TAG'a i zgarnąć pulę
      Chcesz dostać call od TAGa z TT, a nie go wyrzucić!

Nie ma sensu slowplayować ponieważ TAG często ma PP, czasami FD i z tymi układami raczej się nie wypłaci na river. Na turnie nie będzie próbował kraść puli ponieważ short już jest AI. Dlatego betowanie jest lepsze.