[NL2-NL16] JJ nl 2

• deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP3 (Hero):
      $3.05
      CO:
      $3.20
      BU:
      $1.31
      SB:
      $1.67
      BB:
      $2.31
      MP2:
      $2.36

Preflop: Hero is MP3 with J, J.
      MP2 raises to $0.08, Hero calls $0.08, 2 folds, SB calls $0.07, BB folds.

Flop: ($0.26) 4, 9, 8 (3 players)
      SB bets $0.26, MP2 calls $0.26, Hero raises to $2.97, SB folds, MP2 folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $0.78.

UTG: to gracz ABC 22/18/3.4, sporo pasujący do 3betow wiec uznałem ze z moimi JJ nie mam tutaj value vs jego tight zakres z UTG. flat call wydaje mi sie tutaj optymalny.

F: Sb miałem reada ze TP= nuts na tego gracza i gra ją donkbet na flopie, wiec tutaj już byłem pewny rasie/broke, no po tym jak gracz ABC gra na tym flopie tylko call to jest dla mnie jasne za ma weak handa lub drawa, dlatego gram shove licząc na call od BB i fold UTG. Nie gralem jakiegos rasisa bo i tak kazdy rasie commituje mnie na ich stacki
  • 4 odpowiedzi
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Nie podoba mi się ponieważ:
      - wygląda mocno
      - UTG może callować z QQ+ (które może spasować na Twój AI...) czasami setami

Wolałbym call i ocenę sytuacji na turnie, ewentualnie raise do 0.7$ wtedy mówisz rywalom że mogą mieć jeszcze jakieś fold equity itd.

Shovując liczysz że SB sprawdzi z 9x/TT a od UTG prawie nigdy nie dostaniesz calla z gorszą ręką.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      call?

i co robisz jak spada :diamond: i gość betuje?

wlasnie na to licze ze SB mnie calluje z gorszymi handami, utg dla mnie tutaj nigdy nie ma lepszej reki niz ja, po takiej grze, a uznalem tez ze taki AI wygalda bardziej bluffowato niz zwykly rasie.
    • r0b50n
      r0b50n
      Brąz
      na forum od: 14.11.2009 Posty: 631
      IMO jeżeli uznałeś ten call od UTG za słabość to well played. Raczej nie raisujemy licząc, że ktoś nas callnie z lepszymi handami, więc dobrze zagrane. Mogłeś coprawda tak jak Andrzej pisał zagrać mniejszy ten raise, ale shove chyba też jest ok, bo nie mamy nic przeciwko wygraniu tego tu i teraz.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Przede wszystkim boję się tego że UTG pokaże coś mocniejszego gdy wrzucę AI. Gdy masz ready że od razu będzie raisował dwie pary/sety itd., to możesz zrobić sqz na flopie dla value od fisza.

Ale tak jak napisałem, wolę niższy sizing ponieważ daje mu szansę popełnić błąd (np. wrzucić AI z JT licząc na fold equity, albo call z T9 "bo dobra cena").

Jeśli calluje, to na turnie jest zbyt wiele scenariuszy żeby przewidzieć wszystkie.