[NL2-NL16] 8 10 nl4

• demiurgos99
      demiurgos99
      Brąz
      na forum od: 13.09.2010 Posty: 347
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      BU:
      $3.98
      SB:
      $4.06
      BB:
      $6.59
      UTG2:
      $3.89
      MP1:
      $4.12
      MP2 (Hero):
      $5.02
      MP3:
      $5.68
      CO:
      $4.00

Preflop: Hero is MP2 with T, 8.
      UTG2 calls $0.04, MP1 folds, Hero calls $0.04, MP3 folds, CO calls $0.04, BU calls $0.04, SB calls $0.02, BB checks.

Flop: ($0.24) T, 5, 8 (6 players)
      SB checks, BB bets $0.17, UTG2 folds, Hero raises to $0.44, CO folds, BU folds, SB folds, BB calls $0.27.

Turn: ($1.12) J (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.80, BB calls $0.80.

River: ($2.72) A (2 players)
      BB checks, Hero checks.

Final Pot: $2.72.

Results follow:

BB shows two pairs, tens and fives(5s Td).
      Hero shows two pairs, tens and eights(Th 8s).

Hero wins with two pairs, tens and eights(Th 8s).

wiem iz nie powinienem limpowac ale bylem na ogronym upswingu zreszta jak widzisz moje rozdania wiec jak mnie tak bog pokera lubil pomyslalem ze tym razem tez wejdzie:D

tylko mam pytanie czy powinienem tutaj grac do konca szczerze mowiac nie wiem przestraszylem sie troche i nie chcialem zbudowac ogromnej puli
  • 1 odpowiedź
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pulę.

Uzależnianie zakresu rąk preflop od upswingu czy downswingu to mega leak, nad którym musisz popracować. Nie ma takiego czegoś, że idzie mi dobrze to gram szerzej, bo i tak wygram, a jak jest mega downswing to gramy tylko KK+. Graj zawsze swoje, bo w pokerze nie liczy sie short term, a long run. Także tutaj zagłębianie się w grę postflop nie ma dużego sensu, bo do takiej sytuacji w ogóle nie powinno dojść. Niemniej jednak wygląda to ok, bo na flopie bronisz się przed drawami, flop dalej betujesz for value i for protection, a na riverze zmniejsza się liczba kombinacji, które bijesz, więc o ile nie grasz na donka, to warto tu zagrać check behind.

Pozdrawiam.