[NL2-NL16] 99 Nl4

• Ronsia
      Ronsia
      Brąz
      na forum od: 02.05.2009 Posty: 51
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.04(BB) Replayer
      SB ($4)
      Hero ($4.92)
      UTG ($4.42)
      UTG+1 ($4)
      CO ($18.76)
      BTN ($6.30)

Dealt to Hero 9:diamond: 9:spade:

fold, fold, fold, BTN raises to $0.12, fold, Hero calls $0.08

FLOP ($0.26) 7:diamond: 4:diamond: 6:spade:

Hero bets $0.20, BTN calls $0.20

TURN ($0.66) 7:diamond: 4:diamond: 6:spade: 7:heart:

Hero checks, BTN bets $0.32, Hero calls $0.32

RIVER ($1.30) 7:diamond: 4:diamond: 6:spade: 7:heart: 8:heart:

Hero checks, BTN checks

BTN shows J:club: K:club:
      (Pre 48%, Flop 23.0%, Turn 13.6%)

staty na typa:

21/17/31/0.0
      1.3/77/83/154

vpip/pfr/steal/3bet
      agresja/cbet/f to cbet/ręce

Gość wygląda dość porządnie, mimo tego zdecydowałem się na call OOP głównie z racji set mining. Na flopie miałem over więc postanowiłem dać lead beta za ok 2/3 puli, jezeli dostałbym raise oczywiscie byłby fold. Na turnie grałem check/call z tego względu ze nie chciałem budować mega puli w takim rozdaniu. na riverze ten sam plan check/ call, skonczyło się na checkach.

Czy tą rękę można byłoby zagrać agresywniej? czy może w ogóle inaczej? wiem ze rozegrane bardzo przeciętnie, ogólnie na takiego oponenta nie miałem pomysłu jak rozegrac over pair, więc grałem jak zawsze.

pozdrawiam
  • 1 odpowiedź
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Niezbyt mi się podoba ponieważ piszesz:

Na turnie grałem check/call z tego względu ze nie chciałem budować mega puli w takim rozdaniu. na riverze ten sam plan check/ call, skonczyło się na checkach.
      Grając c/c rywal sam zdecyduje z czym chce betować i teraz:

- jeśli ma 7x, zabetuje
      - jeśli ma JJ, zabetuje
      - jeśli ma FD, zaczeka
      - jeśli ma A6s, zaczeka

Oczywiście niektórzy rywale zabetują FD albo zaczekają z overpair, ale z grubsza TO ON decyduje czy dorzuca $ czy nie. Zazwyczaj kończy się to tym że rywal zagra np. check behind ze słabszymi rękoma a spłacisz mu nutsy. Tym bardziej c/c dwa razy, bo na co liczysz? Że dwa razy betuje A6? Tak naprawdę na river jeśli on betuje, to wygrywasz tylko przeciwko blefom.

No i tak poza tym... powyższe rozumowanie napisałem myśląc że robisz cbeta...

A teraz wracając do rozdania. Donkbet mi się nie podoba, ponieważ liczysz że sprawdzi z KQ czy czymś takim co jest bez readów dość ryzykowne. Większość TAGów za dużo cbetuje, wykorzystaj grając to c/c i pozwól mu zabetować jego niesparowane ręce np. T9s.

Wtedy na turnie c/f, ponieważ zakładam że rywal na taką kartę nie będzie blefował (o ile w ogóle potrafi double barrelować...) i gdy betuje, to ma 7x/88+ albo FD/98 czyli ręce które przeciwko Tobie mają gigantyczne equity.

Tak jak zagrałeś, to na turnie liczysz że on sprawdził flop z KQ i próbuje blefować turn.