[NL2-NL16] QQ Nl10

• maliniaq
      maliniaq
      Brąz
      na forum od: 20.09.2009 Posty: 11
      Witam wszystkich,
      Oto moja pierwsza ręka:
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $3.35
      SB:
      $8.68
      BB:
      $10.38
      UTG1 (Hero):
      $10.42
      UTG2:
      $9.80
      MP1:
      $8.24
      MP2:
      $11.21
      MP3:
      $7.34
      CO:
      $2.00

Preflop: Hero is UTG1 with Q, Q.
      Hero raises to $0.40, 2 folds, MP2 calls $0.40, 5 folds, 4 folds, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.95) 8, 6, 4 (2 players)
      Hero bets $0.70, MP2 calls $0.70.

Turn: ($2.35) J (2 players)
      Hero bets $2.00, MP2 calls $2.00.

River: ($6.35) 9 (2 players)
      Hero bets $5.00, MP2 calls $5.00.

Final Pot: $16.35.

Results follow:

MP2 shows two pairs, jacks and eights(8d Jc).
      Hero shows a pair of queens(Qd Qh).

MP2 wins with two pairs, jacks and eights(8d Jc).

Miałem na niego jedynie 42 ręce - 68/0
      W którym momencie popełniłem błąd?
      Zdarza mi się spotykać tego typu graczy i często potrafią mnie zadziwić pokazując rękę na showdawnie.
  • 3 odpowiedzi
    • Nomedes
      Nomedes
      Brąz
      na forum od: 06.10.2008 Posty: 7 483
      ale dlaczego uwazasz ze popelniles blad?

jedyne do czego sie mozna przyczepic to moze za wysokie bety (zwykle 2/3 puli), ale to juz w sumie kwestia indywidualna, mysle ze standardem na takich calling station z overpara jest bet/bet/bet

nie podajesz WTSD ani AF wiec wiedzac tylko o VPIP i PFR tez bym pewnie wybral taka linie bo czesto bedzie tam dobieral z gutshotem majac rece w stylu K7s czy J5o, jak tak to niech placi a jak trafil to nic nie poradzisz nie majac wiecej info bo jasnowidzem nie jestes
    • maliniaq
      maliniaq
      Brąz
      na forum od: 20.09.2009 Posty: 11
      WSD - 13, AGG% - 23, ale jak mówie to mało rąk było swoje decyzje bardziej opierałem na tym co widziałem na stole.
      Tak się tylko zastanawiałem, czy dochodowe nie będzie bardziej odpuszczenie sobie na riverze. Bo w ilu przypadkach będzie mnie sprawdzał z słabszą ręką?
      Z minusów jest to, że jak złapał te dwie pary to i tak sam będzie betował na checka, a jak nic nie trafi, to jeszcze ma pole do blefu i betu (czyli tracę fold equity) i jest dylemat.
      W tym rozdaniu bety byle takie, bo liczyłem w pewnym stopniu na rozwiązanie kwestii bez showdawnu a widziałem ze puli nie oddawał na bety w okolicy 2/3.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Na preflopie grasz prawidłowy open raise za 4bb. Na flopie gramy cbet w zakresie 2/3 - 3/4 puli. Turn to również jak najbardziej kontynuacja agresji. Jeśli wiesz, że przeciwnik będzie sprawdzał mocne bety z marginalnymi rękoma, to możesz taki bet size'ing zastosować. Na tego gracza na riverze jak najbardziej widzę bet, ale zdecydowanie niższy (nieco powyżej 3 $).

Pozdrawiam.