[NL2-NL16] Kj nl10

• 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      na forum od: 05.10.2007 Posty: 761
      Boss Media (IPN) No-Limit Hold'em, €0.10 BB (5 handed) - BossMedia Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (BB) (€15.35)
      SB (€12.31)
      UTG (€9.55)
      MP (€9.95)
      Button (€26.64)

Preflop: Hero is BB with K, J
      1 fold, MP bets €0.40, 1 fold, SB calls €0.40, Hero raises to €1.60, 1 fold, SB calls €1.60

Flop: (€3.60) Q, 10, 9 (2 players)
      SB checks, Hero bets €2.70, 1 fold

Total pot: €3.60 | Rake: €0.18

SB 57/3 po 470h
      CO 13/13 po 8h

bedac na BB, wylapuje moim zdaniem dobry moment na squeze. Z intencja wyrzucenia CO i SB ale granie przeciwko slabemu SB ip tez nie jest takie zle.

Na flopie lapie nutsa w 3betownej puli i zdecydowalem sie na cbet. Mialem nadzieje na call od AQ, setow i fd, tylko czy nie zagralem za wysoko?

Czy opcja ch behind w ogole wchodzi w gre i jesli tak to kiedy?
  • 4 odpowiedzi
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Moim zdaniem fold preflop. Ja staram się nie squeezować unków. Grając tak z KJo robisz to bardziej dla blefu, a często dostaniesz call od fisza z SB.
      Cbet flop musi być i grałbym tą samą wysokość.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Napisane przez siweq86
      Moim zdaniem fold preflop. Ja staram się nie squeezować unków. Grając tak z KJo robisz to bardziej dla blefu, a często dostaniesz call od fisza z SB.
      Dokładnie o to chodzi!

Wyrzucasz z rozdania unka a zostajesz sam na sam z fiszem i to na dodatek na pozycji = profit.

Według mnie najprawdopodobniej:

1. Dostaniesz fold od obu.
      2. Dostaniesz call od SB
      3. ...

A rzadziej dostaniesz akcję od CO lub od obu naraz dlatego sqz jest okej.

Postflop jest to cbet a następnie AI turn.

Rywal nie zrzuci Qx na żadnego beta na flopie, podobnie Jx. AT pewnie też sprawdzi przynajmniej beta. Masz masę $ od AQ/KQ/QJ/QT/Q9/AJ/JT/J9/T9/JJ jeśli rywal pasuje to prawdopodobniej miał jakiegoś niskiego pocketa typu 33.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Napisane przez AutystycznyAndrzej
      Napisane przez siweq86
      Dokładnie o to chodzi!

Wyrzucasz z rozdania unka a zostajesz sam na sam z fiszem i to na dodatek na pozycji = profit.
      Naprawdę chcesz zostać z fiszem w 3betowanej puli?? Sorry, ale nie widzę tutaj profitu. Toppair zazwyczaj będzie zdominowana. Fisz folduje pewnie na 40% cbetów, a 2pairs+ trafimy strasznie rzadko.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Chcę grać z fiszem.

Popatrz na jego zakres, załóżmy że on calluje z 40% pierwszego raise. Ile % jego kart Ciebie dominuje? AK, AQ, KQ czyli 3.6%, więc stanowi to małą cząstkę jego zakresu.

Słaby gracz często sprawdzi z jakimś K9s, albo T8s i zagra fit or fold na flopie pasując nawet do 60% pot cbeta. Według mnie sqzowanie i cbetowanie wysokich boardów = profit.

Nawet jeśli tylko na 40% cbetów, to:
      - my wiemy jakie boardy najlepiej cbetować
      - możemy dobrać niższy sizing (60% pot musi się udać w 37.5% żeby był EV+)