[NL2-NL16] KQ nl10

• 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      na forum od: 05.10.2007 Posty: 761
      Boss Media (IPN) No-Limit Hold'em, €0.10 BB (6 handed) - BossMedia Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB (€7.85)
      Hero (UTG) (€10.80)
      BB (€2.79)
      Button (€3.41)
      MP (€10)
      CO (€12.44)

Preflop: Hero is UTG with K, Q
      Hero bets €0.45, MP (poster) calls €0.45, 4 folds

Flop: (€1.05) Q, J, K (2 players)
      Hero bets €1.05, MP calls €1.05

Turn: (€3.15) 9 (2 players)
      Hero checks, MP bets €1.90, Hero calls €1.90

River: (€6.95) 2 (2 players)
      Hero checks, MP bets €3.47, Hero folds

Total pot: €6.95 | Rake: €0.34

otwarcie troche za male powinienem dorzucic z 1bb ze wzgledu na dead blind za mna

na flopie cbet pot ze wzgledu na to ze bardzo rak z jego calling range moze zachaczyc sie o ten flop, co prawda blokuje kilka kombinacji ale mimo wszystko pair+str8 draw i fd zaplaci. Chce aby kolejna karta byla jak najdrozsza.
      Na turnie spada najgorsza karta z mozliwych, ktora w sumie zabija troche akcje. zagralem c/c ale teraz jak na to patrze mysle ze zagranie b/f bylo by o wiele lepsze niz c/c i c/f R

Jakos ubzduralem sobie ze callnal mnie z JT i w sumie nie wiem w ogole po co callowalem Turn, moglem chyab od razu odpuscic.
  • 12 odpowiedzi
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Na pewno nie od razu odpuścić. Dla mnie open z QKo z UTG to przesada chyba, że masz fisza na blindach.

Flop, megadrawy, ale niepotrzebnie starasz się scomittować do puli, gram 0,85-0,9$. Turn bet/fold za 2/3 puli. River w zależności od oddsów, ale liczę, że on tutaj nie zablefuje missed drawów i gram check/fold, ew. call niskiego beta.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Preflop: naprawdę chcesz foldować KQ? BEZ PRZESADY!
      Flop: wysoki bet ponieważ jest masa value od broadwayów.
      Turn: b/f ponieważ on dalej może mieć dwie pary albo AK czy FD.
      River: c/f

Tak jak zagrałeś, to na river c/f ponieważ on tam będzie betował głównie strita.
    • 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      na forum od: 05.10.2007 Posty: 761
      na flopie bym sie z nim stackowal, myslalem o odpuszczaniu turn i grania c/f ale to tez raczej bez sensu zeby sie poddawac z reka ktora wciaz ma potencjal.
    • wujekryba
      wujekryba
      Brąz
      na forum od: 04.08.2009 Posty: 1 260
      Napisane przez AutystycznyAndrzej
      Preflop: naprawdę chcesz foldować KQ? BEZ PRZESADY!
      KQo na UTG ja raczej pasuje bez fiszów na jakimś blindzie i w miarę nitów przede mną.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      To co Wy otwieracie? TT+, AQ+?
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      ja otwieram w zależności od stołu, ale QKo tylko jak mam odpowiednie blindy do tego. Jeśli mam samych unków to otwieram 22+, AJ+, QKs, czasami niższe suited connectory
    • wujekryba
      wujekryba
      Brąz
      To co Wy otwieracie? TT+, AQ+?
      - AQ+,PP zawsze
      - AJ jeżeli przede mną jest słaby gracz przy którym moja przewaga eq i gry po folpie zniweluje jego przewagę pozycji
      - KQ, ATs jeżeli na blindzie jest jakiś fisz a przed raczej ciaśniejsi gracze
      - od NL50 na regów czasem mix z SC, BC

Tak po prostu SC nie widzę sensu bo granie drawów bez pozycji na zazwyczaj ludzi którzy anie przez chwilę nie zastanowią się nad moim rangem nie jest jakieś super dochodowe.
    • coldfus1on
      coldfus1on
      Brąz
      na forum od: 17.12.2008 Posty: 184
      ja otwieram z utg 78s+ :D i nie narzekam na winrate ;)
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Takich odpowiedzi się spodziewałem i teraz zastanawiam się dlaczego np. otwieracie 22?

Weźmy board T73 jeśli trzymamy 22, to można zagrać cbet i się poddać. KQ też daje taką możliwość. Różnica polega na tym że z 22 mamy 2 outy, z KQ możemy trafić K/Q a także J poprawi nasze equity a A da gutshota + jest scary card.

22 = 2 outy
      KQ = 6 outów, 8 kart do barrelowania

Poza tym 22 trafi w 1/8 seta a w pozostałych ma te 2 outy. KQ trafi w 1/3.

Jeśli rywal nie sprawdzą z KJ i gorszymi rękoma, wtedy... często będziecie grać vs blindy na pozycji. Przecież jeśli oponenci pasują KJ, to co mają? AJ+, KQ, PP = 10% rąk, czyli w 90% rywal spasuje.

A nawet jeśli sprawdzi, to z niskimi parami zazwyczaj nie trafi podobnie w 2/3 jego AJ+/KQ będzie musiało się poddać.

Dostosowanie się vs nitom powinno polegać na tym że rozluźniacie zakres. Jeśli na BTN siedzi gracz który sprawdzi z AQ+, KQ, PP to nie należy myśleć: "KJ jest za słabe na otwarcie, bo BTN sprawdzi tylko z lepszymi rękoma" ale pomyśleć o tych 90% kiedy on spasuje i będziemy mogli grać IP vs blindy.

Co do SC to wolałbym je grać na pozycji i przeciwko graczom którzy albo mocno się wypłacą, albo będą pasować na barrele. Nity zazwyczaj... zaliczają się do obu grup. Nie będą nic kombinować jeśli nie trafią, a jeśli trafią to potężnie = się wypłacą.

W każdym razie radziłbym nie pasować KQ ponieważ obawiacie się tylko AK - które często 3betuje i AQ które też może 3betowac.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Ja nie pasuje KQo, dlatego że się obawiam sprawdzenia przez lepsze ręce. Ja się obawiam, że zostanę z topparą bez pozycji i będę dostawał miniraise, albo będę betował flopa, turna, na riverze dostanę pusha i jestem w kropce, bo wrzuciłem 30-40% eff stacka i jest lipa. Ewentualnie zbyt często dostanę 3beta na stole.

Otwierając 22 wiem, że jak nie trafię to spokojnie zagram cbet/fold i jest git. Dlatego też znacznie bardziej wolę otwierać konektorki niż QKo, bo wiem, że mogę coś trafić.
    • wujekryba
      wujekryba
      Brąz
      Takich odpowiedzi się spodziewałem i teraz zastanawiam się dlaczego np. otwieracie 22?

Weźmy board T73 jeśli trzymamy 22, to można zagrać cbet i się poddać. KQ też daje taką możliwość. Różnica polega na tym że z 22 mamy 2 outy, z KQ możemy trafić K/Q a także J poprawi nasze equity a A da gutshota + jest scary card.
      Z taką różnicą, że 22 ma value na showdownie z Ax a KQ nie i fiszak bardzo chętnie sprawdzi cbet z FD albo "szukając asa" co sprawia, że nasze 22 często bedzie for value +1. No chyba, że zakładasz, iż każdy fisz zacznie cię floatować. Dobry gracz jeszcze zrobi to bardziej lub mniej umiejętnie ale ten dobry gracz też nie da Ci dużo value z twojego TPDK będąc IP.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Czytając raz jeszcze Wasze uwagi zauważyłem jeszcze jeden ukryty problem... Table selection!

Piszecie że otwieracie KQ jeśli jest jakiś fisz, ale... na NL10 zawsze powinniście mieć jakąś rybkę na stoliku. Wtedy otwieracie KQ ponieważ słaby gracz sprawdzi Was z wieloma gorszymi rękoma które:

- wypłacą się gdy traficie (KT, Q8s).
      - spasują, bo są słabe, gdy nie traficie (T8o na Axx).

Oczywiście nie chcę tutaj wrzucać fiszów do jednego wora, ponieważ może trafić się gracz który nigdy nie pasuje na cbety i wtedy trzeba się odpowiednio dostosować.

Z taką różnicą, że 22 ma value na showdownie z Ax a KQ nie i fiszak bardzo chętnie sprawdzi cbet z FD albo "szukając asa" co sprawia, że nasze 22 często bedzie for value +1.
      I vs taki gracz KQ otwierasz dla value. Ponadto taki gracz oprócz Ax ma sporo innych śmieci które spasuje.

No chyba, że zakładasz, iż każdy fisz zacznie cię floatować. Dobry gracz jeszcze zrobi to bardziej lub mniej umiejętnie ale ten dobry gracz też nie da Ci dużo value z twojego TPDK będąc IP.
      Vs unk na NL10 możesz grać 3x bet licząc że ludzie będą mieli często QJ/KJ.

Problem w ocenach rąk jest to że oceniam na podstawie Waszych obserwacji a to tam często jest niewykorzystany potencjał kiedy widzę że ktoś daje statystyki 50/3 700 handów a praktycznie dla gracza jest to: "unk"...

Jeżeli wiesz że rywal jest nitem, to możesz zagrać bet flop i turn a na river spasować. Jeżeli wiesz że rywal, raisuje z gorszymi parami to stackujesz się na flopie itd.

Pamiętajmy że w 2/3 nie trafimy i podobnie rywal a wtedy możemy wygrać cbetem. Obawiasz się że rywal będzie kombinował? Niepotrzebnie!

Axx - cbetujesz, Twój zakres trafia (AJ+)
      Kxx, Qxx - cbetujesz dla value
      Jxx, Txx - cbetujesz dla blefu ale możesz barrelować J72 np. A/K/Q/T z powodów które przytoczyłem wyżej czyli nawet jeśli rywal calluje z jakąś słabą ręką, to możesz go wyrzucić na wielu turnach.

976, 642 itd. to zazwyczaj nie są dobre boardy do cbetu i możesz odpuścić od razu (zależnie od tendencji rywala). To Ty decydujesz czy chcesz betować czy nie.

Ja nie pasuje KQo, dlatego że się obawiam sprawdzenia przez lepsze ręce. Ja się obawiam, że zostanę z topparą bez pozycji i będę dostawał miniraise, albo będę betował flopa, turna, na riverze dostanę pusha i jestem w kropce, bo wrzuciłem 30-40% eff stacka i jest lipa. Ewentualnie zbyt często dostanę 3beta na stole.
      Ale... tu chodzi o myślenie. Masz głowę i możesz zareagować na tego miniraise. Jeśli jest pierwszym, to spasujesz. Jeśli kolejnym itd., to zapewne zbierzesz po drodze jakieś ready i możesz się zadjustować vs rywal który będzie nadużywał tego zagrania.

Podobnie z grą na river. Zebrane ready pozwolą Tobie zagrać optymalnie. Czasami będzie to c/f, zazwyczaj b/f a nieraz b/c. Tylko nie należy od razu na preflopie myśleć: "na river dostanę AI, spasuje od razu" ponieważ tego rivera zobaczy w 1/20 a znacznie rzadziej raise.

Podobnie z 3betem. Nie należy go się nadmiernie obawiać ponieważ mało kto będzie 3betował dużo, a jeśli ktoś nadużywa tego zagrania wtedy można się dostosować a argument że BTN w 8% będzie 3betował... Serio! W 92% nie będzie 3betował.

Sumując:
      - powinniście mieć fisza na stoliku (2-3 na NL10?)
      - otwieracie KQ ponieważ fisz sprawdzi z gorszymi rękoma

Jeśli macie nitów, to:
      - spasują tak często że poczujecie się jakbyście byli na BTN...
      - jeśli nie pasują, to nie musicie im od razu oddawać stacka z TP!

Nie ma uniwersalnych rad i każdy stolik to "nowa" gra i trzeba się dostosować. Może i czasami pasowanie KQ będzie w porządku, ale zazwyczaj gubicie spot który jest bardzo EV+. Jeśli dobrze będziecie wybierać stoliki, to będziecie otwierać... KTo dla value z UTG (np. MP, CO, BTN ABC tagi/nity a blindy fisze).