[NL2-NL16] TT nl5

• Sosen91
      Sosen91
      Złoto
      na forum od: 02.08.2009 Posty: 2 111
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.04(BB) Replayer
      SB ($5.11)
      BB ($5)
      UTG ($3.94)
      UTG+1 ($7.49)
      CO ($5)
      Hero ($6.60)

Dealt to Hero T:club: T:diamond:

UTG raises to $0.18, fold, fold, Hero calls $0.18, fold, fold

FLOP ($0.46) J:heart: T:spade: K:spade:

UTG bets $0.34, Hero raises to $1.22, UTG raises to $3.76 (AI), Hero calls $2.54

TURN ($7.98) J:heart: T:spade: K:spade: 4:heart:

RIVER ($7.98) J:heart: T:spade: K:spade: 4:heart: 5:heart:

23/18/2.0/166 hands

Moje pytanie jest odnośne pre flop, jak rozgrywać ręce typu 88-JJ. Tutaj jest podbicie z UTG więc to szanuje i gram call ale jakby było CO vs BU na gracza 19/16
      Call>3 bet?:>
  • 2 odpowiedzi
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Jeśli masz odpowiednią próbkę to najlepiej patrz na foldto3bet% oraz jak często barreluje postflop. Jeśli gościu stealuje 40% i folduje do 90% 3betów to ja wolę 88-JJ callować. Poza tym na micro jest wielu "regów", którzy grają cbeta, a na turnie odpuszczają i łatwo zgarniamy pulę floatem
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Napisane przez siweq86
      Jeśli masz odpowiednią próbkę to najlepiej patrz na foldto3bet% oraz jak często barreluje postflop. Jeśli gościu stealuje 40% i folduje do 90% 3betów to ja wolę 88-JJ callować. Poza tym na micro jest wielu "regów", którzy grają cbeta, a na turnie odpuszczają i łatwo zgarniamy pulę floatem
      +1

Dokładnie o to chodzi. To że callujemy na preflopie nie oznacza że musimy grać fit or fold pod seta albo overpair. Możemy wykorzystać to że rywal ma szeroki i słaby zakres i np. floatować albo raisować cbety.

To zależy od tendencji gracza. Jeśli cbetuje 80% flopa a potem an turnie 30-40%, to na boardzie który nie trafia w jego range (K72 ma masę Ax które nietrafiło) callujesz flop i w 70% wygrywasz na turnie gdy on zagra check.

3bet mnie się niezbyt podoba ponieważ:

- gdy rywal 4betuje - pasujemy
      - gdy rywal calluje - rzadko będziemy zadowoleni na flopie

Wracając do rozdania postflop, to według mnie WP. Rywal wrzuci AI z FD/dwoma parami/KQ/QJ(?)/QT(?) czasami AA albo AK a jeśli ma strita to masz equity.