[NL100+] Oceń rozdanie trenera: AA NL100

• yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      Full Tilt No-Limit Hold'em, $1.00 BB (9 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

UTG ($102.65)
      UTG+1 ($31.50)
      MP1 ($51.45)
      MP2 ($71.30)
      MP3 ($100)
      CO ($74.50)
      Button ($123)
      Hero (SB) ($101.85)
      BB ($100)

Preflop: Hero is SB with A, A
      1 fold, UTG+1 bets $3.50, MP1 calls $3.50, MP2 calls $3.50, 1 fold, CO calls $2.50, 1 fold, Hero raises to $101.85 (All-In), 1 fold, UTG+1 calls $28 (All-In), 3 folds

Flop: ($74.50) 10, 2, J (2 players, 2 all-in)

Turn: ($74.50) 7 (2 players, 2 all-in)

River: ($74.50) J (2 players, 2 all-in)

Total pot: $74.50 | Rake: $3

Na prośbę użytkownika Kamil1010 wrzucam rozdanie z filmu The Hunting pt 2 do omówienia. Czy więcej value leży w normalnym SQZ 5x 3,50=17,50$ czy wrzucaniu całego stacka?

Z mojego doświadczenia wynika, że taki AI wygląda słabiej niż SQZ stanowiący 1/4 - 1/3 stacka przeciwników. Często dostane tu sprawdzenia od JJ+ oraz AK obstawiających mnie na weak range z takim zagraniem. Zapraszam do dyskusji
  • 7 odpowiedzi
    • Kamil1010
      Kamil1010
      Brąz
      na forum od: 20.11.2007 Posty: 988
      Ja tam zbyt często nie widzę po CC u takich graczy JJ-KK które mogą pokusić sie o sprawdzenie. Kombinacje rak AK/AQ jest o wiele mniejsza gdyż sam trzymasz tu AA i masz blokery.

Pierwszy raz się spotkałem na ps.com z takim zagraniem na filmie, nie liczac filmików z sss.

Sqz-em i tak nie daje sie oddsow grania pod seta, jeśli to robią to popełniaja bład.

Tych 4 randomowych halfów nie myśli zbyt do przodu, co ty tu próbujesz tych zagraniem pokazać, a sam widziałem już sytuacje że albo dostaje foldy,albo ktoś sie kusi na sprawdzenie żeby sobie pogamblowac a nóż sie uda.
      (może taka specyfika na rushu ino.;p)

W ich zakresie nie ma zbyt czesto top range-u, a sqz daje im sie szanse na EV- call , badz na zagranie bluffa od tak sobie widzac taka ilość dead money.

Pushując ja czesiej widze u nich fold niż hero call z XX, bo top range tu wykluczam. ;)

Jak grasz tu swoje JJ+/AK ?
    • ablazer
      ablazer
      Brąz
      na forum od: 13.08.2008 Posty: 2 086
      Szczerze mówiąc Kamil po wczorajszej Twojej argumentacji i jak się dzisiaj z tym przespałem to zgadzam się w pełni. Tak jak mówisz to nie są gracze mega myślący i wielu z nich może myśleć wpycham stacka i jak sprawdzi to cooler. A ich call zawsze EV-. Takie zagranie jak Yaca wolałbym i czasem stosuje vs. gość na którego mam <10 rąk (może pomyśleć, że jestem fishem).
    • mgrudzie
      mgrudzie
      Brąz
      na forum od: 22.03.2009 Posty: 3 311
      ja bym gral sqz do okolo 12$ zeby wygladal na typowego sqza i zeby ktorys mogl sie odwinac jeszcze z AJ np
    • sickpastor
      sickpastor
      Global
      na forum od: 17.06.2009 Posty: 8 054
      Napisane przez mgrudzie
      ja bym gral sqz do okolo 12$ zeby wygladal na typowego sqza i zeby ktorys mogl sie odwinac jeszcze z AJ np
      12$ ?! to dajesz mega oddsy pod call na seta

22 minimum tu widzę, dochodzi kompletny brak pozycji

jak najbardziej podpisuję się pod Kamilem - o wiele częściej widzimy tutaj call gdy leci sqz a potem fajnie się wypykuje ich postflop

pzdr o/
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      Ja gram tu normalnego sqeezea. Short siedzacy na UTG bardzo czesto odwinie sie allkiem, a jesli ktos jeszcze callnie shorta, a mysle ze sredni gracz zrobi to z TT, JJ, AK dosc czesto to wtedy wrzucasz stacka. Oddsow tym sqeezem pod seta i tak nie dajesz nawet jesli UTG zrzuci.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 128
      Hey!

Jesli ja bym to gral, to bym tu raczej squeezowal. Sek w tym, ze przeciwnicy malo kiedy maja tutaj mocne rece, a Ci dalej nawet srednie+, bo dla nich to fajny spot do squeezu. Nie znam dokladnie sytuacji, ale nie wydaje mi sie, aby w tym spocie to bylo optymalne zagranie.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Dla mnie to jest tez easy squeeze i nigdy ship. Pomijajac fakt, ze budujemy tutaj niepotrzebne FE, to na dodatek nigdy nie dajemy przeciwnikom by popelnic tutaj duzy blad. Ich call na preflopie robia na podstawie swojej reki w stosunku do malego stacka, wiec raczej maja marginalna reke.

Okreslmy ich top range tutaj na AQ/66-TT i wtedy myslac o twoim squeeze-ship range, ze to jest 88+,AK, to ich range juz nie gra za wesolo na twoj range. Jezeli squeezujesz tutaj malym sizingiem, to u nich moglbys wyindukowac nie raz bluff-ship lub conajmniej call i wtedy wciagasz ich po prostu do puli pozwalajac im popelnic duze bledy na postflopie.