[NL20-NL50] AK nl50 rush #2

• mgrudzie
      mgrudzie
      Brąz
      na forum od: 22.03.2009 Posty: 3 311
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($23)
      BB ($66.90)
      UTG ($62.45)
      UTG+1 ($39)
      UTG+2 ($81.75)
      MP1 ($58.30)
      MP2 ($52.75)
      Hero ($68.50)
      BTN ($9)

Dealt to Hero K:diamond: A:diamond:

fold, fold, fold, MP1 calls $0.50, fold, Hero raises to $2.25, fold, fold, fold, MP1 calls $1.75

FLOP ($5.25) 7:club: 8:club: A:club:

MP1 checks, Hero bets $3.50, MP1 raises to $7.75, Hero calls $4.25

TURN ($20.75) 7:club: 8:club: A:club: 3:club:

MP1 bets $10.75, Hero folds

MP1 wins $19.75

Troche agresywne staty postflop ale nie wiem czy jesli bym 3betowal ten flop bo bylbym z przodu. mysle ze moze miec sety, moze jakis K czy Q z :club:
  • 3 odpowiedzi
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      Cześć

Przeciwnik faktycznie agresywny i ja tutaj jednego beta sprawdzę przy jego Rise c-bet 20%. Na Turnie nie sądzę, żeby on zbyt często tutaj blefował, Ty przecież z łatwością mógłbyś mieć AK z nut flushem teraz, a tak samo nie będziesz tutaj foldował Q-high koloru. Gdyby pojawiał się blank to przy tak dużej agresji wciąż chyba robiłbym call do takiej wartości betu, bo on tu ma masę drawów i blefów, które ciągną dalej. Warto przejrzeć ręce tego przeciwnika - może on ma np. taki system, że risuje 100% mono-boardów i gra w ten sposób. Jeśli będziesz miał na niego większą próbkę to polecam to zrobić.

Pozdrawiam
    • sickpastor
      sickpastor
      Global
      na forum od: 17.06.2009 Posty: 8 054
      yac 2x call w takiej sytuacji ?

typ jest limpcallujące, checkraisujące over aggro, flop jest dla niego idealny. W jego zakresie co prawda są te drzewka jak i set 77 i 88, ale ten flop on tutaj 99% przypadków c/r, gdyż zrzuca lwią część zakresu tight villainów.
      Czy na flopie 3bet >>>> fold >> call ?

jak tu gramy z AA (albo 77/88 zakładając, że izolować będziemy go PF) ? Toż callem dajemy świetne oddsy temu typowi pod jego semibluff z X :club: Xx.

call jest dla mnie na tyle zły, że na kolejnym :club: albo sparowanym boardzie akcja umiera, dziwi mnie też sizing tego koleżki na T, brzmi jak "ojejku, jest kolor, proszę spasuj swojego asa bo ja Cię blefuję", tym bardziej jak jego AF T wynosi 12.0 o.O

Poza tym jego WTS i W$SD - typ się przelevelowuje nieustannie, większość pul stara się wyrzucić przeciwników nonsd, a jak już dochodzi do showdownu to musi muckować.
    • Montana76
      Montana76
      Brąz
      na forum od: 30.04.2009 Posty: 550
      Ten 3bet na flopie nie jest zla opcja, mimo ze on moze tak miec flusha, sety czy 2pairs. Troche martwi mnie jego sizing na flopie (taki prawie minraise w stylu call me plz), ale moze jestem przewrazliwony. Z tym ze jak bysmy mieli tu 3betowac to mocno raczej, gdzies w okolic 24-25$ i wtedy easy stack off na any non- :club: turn, a jak wyskoczy drzewko to pewnie ch/f mimo odsow rzedu 1:3.

Raczej nie martwil bym sie tym ze cos nam moze tu zabic akcjie przy tym agro, mysle ze takie blachostki jak sprowany borad itp go nie zatrzymaja :f_thumbsup:

Opcja calldown'u chyba tez nie jest taka zla, zwazywszy na to ze jesli nie spadnie ten clubs to on nie ma tu FEq i przy okazji trzymamy jego range najszerzej jak sie da, pozwalajac mu robic to co lubic najbardzej, ladowac $$ do pota z bluffem :D

Co o tym myslicie?