[NL2-NL16] Qq Nl10 #2

• siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 3

UTG: $10.15
      Hero (CO): $10.00
      BTN: $10.96
      SB: $23.12
      BB: $11.95

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has Q:heart: Q:diamond:

fold, Hero raises to $0.40, BTN calls $0.40, fold, fold

Flop: ($0.95, 2 players) 9:heart: 7:diamond: 7:club:
      Hero bets $0.70, BTN calls $0.70

Turn: ($2.35, 2 players) A:diamond:
      Hero bets $1.50, BTN calls $1.50

River: ($5.35, 2 players) 5:spade:
      Hero bets $2.00, BTN calls $2.00

Rywal unk, 25/0

Flop cbet/broke na unka
      Turn spada nieciekawy, ale jako, że scary a ja jestem oop to second barrel.
      River. uzupełnia się 86. Co gorszego mnie sprawdzi: 9x, TT-JJ. Nie chcę dostać bluffraisa, więc stawiam blockbeta, tylko czy aby nie za agresywnie river czy jednak check/fold?
  • 9 odpowiedzi
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Nie chcę dostać bluffraisa
      Z czym według Ciebie on może blefować river?
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      z anytwo bo to unk :)
      90% czasu dostane po linii bet/bet/ch beta na riverze
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      c.bet flop ok

T: spada zla karta, bo teraz prawie na pewno zrzuca 66-22, ale masz value od 9x, TT, JJ, drawa

R: c/f - dokładnie z czym niby cie będzie bluffowac? skoro z ATC no to masz easy c/c :D
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      ale to jest unk, on może zagrać checkback z 22, a może z fullem, więc najlepszym wyjściem wydaje mi się blockbet/fold. Znacznie niższa cena a mając SD value chcę max tanio dojść do showdownu, a nie chcę callować jego beta za >2/3 puli

As na turnie wiele nie zmienia, bo gościu musiałby mnie callować z Ax na flopie. Co prawda ciężko to wykluczyć, ale częściej go nie ma niż ma.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      no i wlasnie o tym mowie, ze co gorszego cie sprawdzilo na flopie i turnie i zagra teraz bet po twoim checku, szczerze moim zdaniem nic...

natomiast czesto tak zagra fulla, tripsa, dlatego moim zdaniem twoj blokbet jest zly.
    • 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      na forum od: 05.10.2007 Posty: 761
      na flopie stnd b/sh

na turnie wolalbym jednak zagrac c/c, on prawie zawsze udezy na scary card a lepiej tak niz grac b/f za kazdym razem. Mamy Sd value z QQ, chyba nie? Jak zagra ch back to na blank riverze mozna grac malego value beta o 9x, Tt-JJ.
      Pula nie bedzie duza i sie tak mocno nie commitujemy wiec do jego raise na river mozna jeszcze zrzucic, bo po takiej lini mozna sie spodziewac u niego randomowej 7 lub Ax
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Napisane przez siweq86
      ale to jest unk, on może zagrać checkback z 22, a może z fullem, więc najlepszym wyjściem wydaje mi się blockbet/fold.
      Powinieneś mieć jakieś pojęcie o tym kim jest "unk" na Twoich stawkach i się tego trzymać. Na przykład unk na NL10 będzie:

- podbijał nutsy na PF
      - limpował SC/K7o/PP
      - callował za dużo postflop (3x ze słabą TP, 2x z drugą parą, ...)
      - za mało vbetował
      - nie będzie blefował

I wtedy patrzysz na tego gracza przez swój opis i stosujesz do jak najlepszego zagrania swojej ręki. Najgorszym błędem jaki może być to zmiksowanie wszystkich typów (CS, maniak, ...) i wybieranie co wygodne. "Betuje ponieważ sprawdzi z gorszymi rękoma, oooo raise... ale może być maniakiem więc sprawdzę.".

I teraz na unka grałbym:

Flop: bet ponieważ sprawdzi z PP (JJ-), 9x, JT, T8, 87, 7x, czasami AQ-AT/KQ/KJ.
      Turn: jak widać Twoja ręka dalej jest najlepsza i dostaniesz call od 9x,7x, T8/86/Ax.
      River: jeśli betuje, to licząc na value od 9x. Można zagrać niskiego beta, można zagrać c/f.

Raczej nie boję się że rywal będzie blefował ponieważ unk, według mnie, zrzuci KQ na turnie czyli na river ma albo showdown value (9x, Ax, 7x) albo T8/86 i jedynie z tymi układami może blefować a z pozostałym albo idzie na river albo vbetuje.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Napisane przez AutystycznyAndrzej
      Napisane przez siweq86
      ale to jest unk, on może zagrać checkback z 22, a może z fullem, więc najlepszym wyjściem wydaje mi się blockbet/fold.
      Powinieneś mieć jakieś pojęcie o tym kim jest "unk" na Twoich stawkach i się tego trzymać. Na przykład unk na NL10 będzie:

- podbijał nutsy na PF - różnie to bywa :)
      - limpował SC/K7o/PP - zgadza się
      - callował za dużo postflop (3x ze słabą TP, 2x z drugą parą, ...) - niestety nie :f_cry:
      - za mało vbetował - zgadza się
      - nie będzie blefował - i tu jest problem, bo ja wiem, że na check dostanę bepota :D Nie wiem, może to wynika ze specyfiki roomy, ale u mnie unków traktuje właśnie w ten sposób :)
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Napisane przez siweq86
      - podbijał nutsy na PF - różnie to bywa :)
      Właśnie o to chodzi że zakładasz że podbija. Oczywiście pewien % graczy zlimpuje i wtedy bierzesz notkę. Dzięki temu nie masz problemu typu: "a może ma asy? a może podbija?" a że w 10% będzie to gracz który limp/calluje AA...

- callował za dużo postflop (3x ze słabą TP, 2x z drugą parą, ...) - niestety nie :f_cry:
      Czyli callują 2 razy z air? Świetnie! Ponieważ skoro by pasowali wszystko poza TP na turnie i...

- za mało vbetował - zgadza się
      ... to z czym mogą...

i tu jest problem, bo ja wiem, że na check dostanę bepota :D Nie wiem, może to wynika ze specyfiki roomy, ale u mnie unków traktuje właśnie w ten sposób :)
      Zamieniają 9x w blef? Dla mnie unk potujący ten river ma AJ-AK, 99, 7x, 86s albo nawet 86o. W każdym razie ręce z którymi może blefować (KQ?) pasuje na turnie.

Oczywiście takie myślenie o unku nie jest idealne, ale lepsze niż zgadywanki: "a może ma to, a może..." i gdy unk zrobi coś o co go nie podejrzewałeś (limp/3bet AA), to bierzesz notkę i się adjustujesz.