[NL2-NL16] 99 NL10 - overbet na river

• sqalu
      sqalu
      Brąz
      na forum od: 08.02.2010 Posty: 879
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (10 handed)

Known players:
      BB (Hero):
      $13.69
      UTG:
      $6.47
      UTG1:
      $2.70
      UTG2:
      $10.37
      MP1:
      $10.00
      MP2:
      $3.88
      MP3:
      $11.79
      CO:
      $10.00
      BU:
      $4.23
      SB:
      $7.97

Preflop: Hero is BB with 9, 9.
      UTG raises to $0.40, 8 folds, Hero calls $0.30.

Flop: ($0.85) 9, A, 6 (2 players)
      Hero bets $0.63, UTG calls $0.63.

Turn: ($2.11) 4 (2 players)
      Hero bets $1.05, UTG calls $1.05.

River: ($4.21) A (2 players)
      Hero bets $11.61, UTG calls $4.39(All-In).

Final Pot: $20.21.

Villain: VPIP:13%, PFR:6%, AF: eternity:) Handy :jedynie 31

Ponieważ za to otwarcie oceniłem go na TT+ oceniłem go na AJ+, ponieważ nie chciałem pozwolić na free card, donkbet, i na turnie kontynuacja agresji.
      Standard bo bronimy dalej przed drawami i +value.
      Na river dochodzi A i tutaj mam pytanie do overbetu na takiego unka:
      Myślę że przy takiej karcie dostanę call na overbet od każdego mocniejszego Ax, parki i tak by się zrzuciły na nawet mały bet, czy można dorzucić takie zagranie do swojego repertuaru by zwiększyć value? Oczywiście nie zawsze :)
  • 10 odpowiedzi
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 2 244
      Tez tak gram, nie wierze w jego A9, A6, A4. I ofc w AA. Gracze tripsa asow rzadko zrzucaja i chce zmaksymalizowac value :D
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Well played. Nawet nie jest to znów taki wielki overbet. Stack villaina ledwo przekracza pulę, więc lepiej postawić go na AI. To, że Twój bet był tak duży, nie robi różnicy. Villain przecież i tak nie wrzuci więcej niż ma.
    • kalamasz
      kalamasz
      Brąz
      na forum od: 18.06.2010 Posty: 540
      Czemu na T bijesz tylko w polowe puli, imo bet 1,4$. River nie ma innego wyjścia jak stawianie go na allini'e, jednak bym uderzał za 4,5$. Po co straszyć takimi overbetami jak można bardziej kulturalnie osiągnąć celu :f_cool:
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Po pierwsze gdybyś zabetował na turnie tak jak należy, czyli w 2/3 - 3/4 puli to żadne overbety nie byłyby tu potrzebne. Po drugie warto tutaj grać check/raise flop, ponieważ wyciągamy w ten sposób value od rąk które nie trafiły, ale które cbeta grać będą. Po trzecie i najważniejsze - masz tutaj fold preflop, ponieważ nie masz oddsów na grę pod seta, gdyż zasada call20 nie jest spełniona ze względu na niepełny stack przeciwnika.

Pozdrawiam.
    • sqalu
      sqalu
      Brąz
      OK, dzięki, z tym betem na T mam problem, bo jakoś mi się wbiło by betować za 1/2, by nie dawać jakby do zrozumienia kiedy kontrolujemy pulę a kiedy vbetujemy. No ale to zmienię. C/r nie chciałem używać, wolałem donkbeta, gdyż c/r wydał mi się zbyt mocny i nie chciałem wyrzucać słabego Ax bo się sprytni zrobili ostatnio.
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Betami nie kontrolujesz puli. check/callami i check behindami tak.
    • sqalu
      sqalu
      Brąz
      Jak podbijasz za 1/2 czy za 3/4 to nie masz wpływu na jej wielkość, czyli inaczej pisząc nie kontrolujesz jej dragoste by nie urosła do zbyt nieprzyjemnych na call rozmiarów? :)
    • kalamasz
      kalamasz
      Brąz
      na forum od: 18.06.2010 Posty: 540
      Z tym,że zwróć uwage na jego pfr.On tutaj jeśli złapie się na A to będzie to najczęściej jakieś AK-AT. Na oppo z większym pfr gram tutaj zazwyczaj tak jak Ty[no chyba,że mi coś głupiego strzeli do głowy :D ]

Edit:tylko ta próbka..
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Jeśli grasz check/call, to pula może nie wzrosnąć w ogóle, lub co najwyżej o 2x podbicie przeciwnika.

Jeśli grasz bet/call i podbijasz o 1/2 puli, rośnie ona co najmniej o wielkość pota, a przy raisie villaina o 3.5 puli, czyli 4.5x doliczając to, co już jest.

Poza tym różnica w becie nie jest między 1/2 a 3/4 tylko między 1/2 a 2/3, co wiele Ci nie daje. żeby postawić bet 3/4 pota też musisz mieć powód, standardowy to 2/3.
      Rzadko można to nazwać kontrolą puli.

OK, dzięki, z tym betem na T mam problem, bo jakoś mi się wbiło by betować za 1/2, by nie dawać jakby do zrozumienia kiedy kontrolujemy pulę a kiedy vbetujemy
      Teraz zauważyłem... Value bety na turnie też robisz za 1/2 puli? Tracisz value w ten sposób.
    • sqalu
      sqalu
      Brąz
      Teraz zauważyłem... Value bety na turnie też robisz za 1/2 puli? Tracisz value w ten sposób.

No tak wiem właśnie że tracę ale nie chciałem dawać nigdy do zrozumienia kiedy vbetuję(2/3) a kiedy kontroluję pulę(1/2), ale bez kitu zmienię to i zacznę betować na turnie już za co najmniej 2/3 puli.