[NL2-NL16] 77 nl2

• Maciekelo
      Maciekelo
      Brąz
      na forum od: 18.07.2009 Posty: 359
      Witam!

Zamieszczam jedną z moich rąk, którą domyślam się że źle rozegrałem. Chciałbym się jednak dowiedzieć jak wyglądałoby poprawne rozegranie przeze mnie.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      BU:
      $2.08
      SB:
      $5.51
      BB:
      $8.73
      MP1:
      $4.53
      MP2:
      $1.40
      MP3 (Hero):
      $2.22
      CO:
      $2.00

Preflop: Hero is MP3 with 7, 7.
      MP1 calls $0.02, MP2 calls $0.02, Hero calls $0.02, 2 folds, SB calls $0.01, BB checks.

Flop: ($0.1) 4, 7, K (5 players)
      SB checks, BB checks, MP1 checks, MP2 checks, Hero bets $0.06, SB calls $0.06, BB calls $0.06, MP1 calls $0.06, MP2 folds.

Turn: ($0.34) 3 (4 players)
      SB checks, BB checks, MP1 checks, Hero bets $0.20, SB raises to $0.60, BB folds, MP1 folds, Hero calls $0.40.

River: ($1.54) J (2 players)
      SB bets $1.66, Hero folds, SB gets uncalled bet back.

Final Pot: $1.54.

Na flopie trafiam seta, jednak pojawia się również draw do koloru. W rozdaniu bierze udział 7 osób, więc uznałem że jest duże prawdopodobieństwo że ktoś może trzymać dwa piki. Niestety na turnie pojawia się kolejny pik i natknąłem się na re-raise. Zdecydowałem się na call ze względu na lepszą pozycję licząc że może trafię fulla. Niestety nic takiego się nie stało a przeciwnik chciał zmusić mnie do all-in'a. Z mojej strony fold. Być może spowodowany tym że na sąsiednim stole dopiero do się podwoiłem i nie chciałem tego stracić.

Z góry dzięki za udzielone mi rady ;)

Pozdrawiam
  • 6 odpowiedzi
    • deq69
      deq69
      Brąz
      na forum od: 09.05.2010 Posty: 367
      witam
      pierwsza rada ode mnie to raise preflop
      Pozdrawiam
    • Maciekelo
      Maciekelo
      Brąz
      na forum od: 18.07.2009 Posty: 359
      Jestem raczej początkującym graczem i korzystam przy grze z tabeli wg której powinienem jedynie sprawdzić. Dzięki jednak za radę, w przyszłości na pewno się przyda :)
    • deq69
      deq69
      Brąz
      na forum od: 09.05.2010 Posty: 367
      jeśli juz gramy dalej to na turnie przy 3 przeciwnikach, z których kazdy sprawdził nas na flopie możemy być prawie pewni że ktoś już złapał kolor,
      jako ze wszyscy czekają ja też zagrałbym check behind gdyż nie mamy się juz przed czym bronić a na raise musimy się złozyc a tak na river dostajemy darmowa kartę

Pozdrawiam
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Limp z PP jest ok przy dwóch wcześniejszych limperach.
      As played w limpowanej puli betujemy w pota, a więc 0.1, nie 0.06. Tym bardziej, że masz tu taką familiadę.

Na turnie uzupełnia się FD, check behind byłby tu najlepszym rozwiązaniem. As played na raise się składasz, bo nie masz oddsów na fulla/karetę.

P.S. To mój post nr 500 :D
    • zagi11
      zagi11
      Srebro
      na forum od: 14.04.2010 Posty: 599
      witam

raise preflop, sumienie nie pozwala mi napisac inaczej :)

to jest tylko 2 limperow przed toba, masz szanse uniknac takiego multiwaya, a jak trafisz swoj uklad to mozesz wyciagnac z nigo wiecej value

pozdrawiam
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Heya

Preflop to jest dosc close- mozesz overlimpowac (complete), mozesz raisowac i OOP obie opcje sa ok, call jest 'bezpieczniejszy'.
      As played, na flopie lapiesz 'nuts' i zdecydowanie powinienes betowac, gralbym troche wiecej za $0.07-0.08, zeby lepiej wycenic drawy/Kx. Na turnie w tyle osob wole grac check back-> nie chcesz budowac duzej puli majac seta na tym boardzie, chcesz zobaczyc sparowany stol na river + flushdraw jest w duzej czesci calling range ktoregos z nich na flopie.

As played, b/f turn- nie masz oddsow + implied oddsow na call.

Pozdrawiam