[NL100+] KK - NL100 4osobowy

• ablazer
      ablazer
      Brąz
      na forum od: 13.08.2008 Posty: 2 086
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.5/$1 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BB:
      $176.05
      UTG1:
      $104.05
      UTG2:
      $40.25
      MP1:
      $121.30
      MP2:
      $41.45
      MP3 (Hero):
      $121.25
      CO:
      $95.50
      BU:
      $47.25
      SB:
      $100.00

Preflop: Hero is MP3 with K, K.
      UTG1 raises to $4.00, 3 folds, Hero calls $4.00, CO calls $4.00, BU calls $4.00, 2 folds, BB folds.

Flop: ($17.5) 7, J, 2 (4 players)
      UTG1 bets $12.00, Hero folds, CO folds, BU folds, UTG1 gets uncalled bet back.

Final Pot: $17.5.

Rozdanie niestety nie za długie, ale głównie o to mi chodzi. Nie widziałem linii na rozegranie, a wiedziałem, że jestem na lekkim tiltcie i wybrałem bezpieczny fold. Jak grać na flopie i z jakim planem dalej?

OvechkinFTW to 15/12 po 1,2k. Z early otwiera 8% i Fto3bet 84%. Podbijając króle w oczywisty sposób izoluje się u niego na asy, a że nie ma potencjalnie dużo graczy za mną decyduję się na flat call. Cbet to dla niego 84% rąk. AF 4,7 Cbet turn 40%, WTSD 19 W$SD 38 F cbet to raise 100%.
      Gracze za mną to odpowiednio 32/12 po 26 rękach i 18/7 po 152 rękach. Bez większysch info.

Spada flop na którym mam overpair. Moim zdaniem vs 4 graczy utg nie cbetuje tu zawsze. Nie wiem czy zbytnio nie zawęziłem, ale dałem mu tutaj do range każdego AJ, AKc, AQc, JJ, KK, AA, QQ, 22, 77. Na ten range na tym flopie mam 47%. Czy nie jest on tutaj za wąski? Jak rozgrywać moje króle. Call chyba nie ma sensu, daje oddsy graczom za plecami nawet na call pod two pairs. 3betem się easy izoluję , on tu na pewno nie kontynuuje QQ, czy każdego AJ, nie wiem jakby zagrał z drawem.

Edit: Zamiana w blef i 3bet chyba nie byłaby do końca zła na gracza utg, ale problem, że za mną są dwaj gracze, a z BU jestem scommitowany i on odezwie się tylko z setem.
  • 3 odpowiedzi
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      Ja zdecydowalbym sie tu na 3-bet. Za toba jest jeszcze 4 graczy i to, ze wszyscy spasuja jest raczej malo prawdopodobne Szczegolnie ten gracz z CO wyglada na takiego co lubi sobie sprawdzic. Z drugiej strony z tak agresywnym przeciwnikiem jesli zostaniecie w HU gra post-flop moze byc bardzo dochodowa. Tego flopa bym raisowal obracajac troche reke w bluf. Jesli gracz z BU odpowie all-inem to call, trudno ale mysle ze nie sprawdza on tutaj tylko z PP, a TP+FD tez zagra. Natomiast jesli UTG wlozy stacka masz fold. Pushnie tutaj z AA,KK,AJs,JJ,77,22 i moze jeszcze z AKs,AQs. Jezeli by sprawdzil flopa to jezeli na turnie nie spada A,J ani kazde :club: to wrzucasz reszte.
      Bardzo ciekawe rozdanie. Czekam na opinie trenera.
    • ablazer
      ablazer
      Brąz
      na forum od: 13.08.2008 Posty: 2 086
      Nie chciałem 3betować pre również z uwagi na game flow. Gość jest mega eksploitowalny preflop i robiłem to nieprzerwanie (mam mega agresywny image tam), aż do tej sesji kiedy to nagle zaczął się dostosowywać (chyba, że akurat miał karty) i 4betować. Po takim 4becie z utg musiałbym mu dać kredyt na AA, a możliwe, że zrozumiał, jak ja go wykorzystuje.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Dla mnie to jest easy call na preflopie oraz easy call na flopie, czesto tez smialo na kazdym turnie i potem masz decyzje na riverze.

Zauwaz, ze 3bet na preflopie ciebie izoluje od lepszych rak, jak sam mowisz. Na flope sam podajesz jego cbetting-range i czysto matematycznie juz masz tutaj easy calla. Nie dajesz ludziom za dobre oddsy, bo flushdraw i tak nie folduje, sety tez nie, nie ma za wiele drawow tutaj, wiec o to bym sie nie martwil.

Malo kto na tego nita z UTG zacznie tutaj blefowac na postflopie, a ja majac tutaj OP jako PFR na call+raise+ewentualny call po prostu folduje moja overpare czesto bez dalszych readow.

Raise nie ma sensu, bo cie znow izoluje czesto od lepszych rak, jezeli sadzimy, ze on AJ/QQ folduje i tylko kontynuje z KK+ i setami.