[NL100+] JQ nl100

• Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      PokerStars - $1 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

MP: $115.35
      Hero (CO): $105.00
      BTN: $158.30
      SB: $94.00
      BB: $96.05
      UTG: $112.50

SB posts SB $0.50, BB posts BB $1.00

Pre Flop: ($1.50) Hero has J:heart: Q:heart:

UTG raises to $3.00, MP calls $3.00, Hero calls $3.00, BTN calls $3.00, SB calls $2.50, fold

Flop: ($16.00, 5 players) 3:heart: 3:club: 8:heart:
      SB checks, UTG checks, MP checks, Hero bets $10.00, BTN raises to $25.00, fold, fold, fold, Hero raises to $102.00 and is all-in, BTN calls $77.00

Turn: ($220.00, 2 players) 6:club:

River: ($220.00, 2 players) 5:spade:

Obiecałem sobie przede wszystkim, że nie będę głupio tracił stacka i jeśli tego dokonam, to raczej poradzę sobie z nl100. No i chyba właśnie straciłem stacka w głupi sposób...

Image na stole miałem tight, praktycznie żadnej ręki nie zagrałem w ciągu 21 rozdań, 3betowałem raz, myślę, że spokojnie mogłem tutaj squeezować:

otwierał: 38/29 34 hands
      callował: 21/16, 57 hands, 10% cc

Zdecydowałem się jednak na call, za mną jeszcze 2 osoby callowały, 3x check, więc mając fd + 2overs widzę tutaj FE+value, więc betuje. Przeciwnik za mną raisuje, raczej nie obstawiam go na 88, bo wtedy zapewne zagrałby call, chociaż nigdy nie wiadomo. Równie dobrze może mieć tutaj fd, czy jakieś 34s, w końcu jest na buttonie i oddsy miał naprawdę dobre. Mój push raczej jest tutaj zły, chyba, że faktycznie mam fold equity, w tym przypadku raczej go nie mam, bo przeciwnik raisuje w 5-way pocie wkładając 1/4 stacka, więc raczej zawsze będzie grał tak z ręką, z którą jest gotów się stackować.

1) leadbet ok?
      2) fold po raise?

BU: 1.7k hands, 22/18, 8% cc, 14% squeeze (13/96), 6.3% 3bet, wts 23/61, AF flop 2.3, no i statystyka, z której jeszcze nigdy nie korzystałem, w czasie gry również na nią nie patrzyłem - raise flop 5% (4/86). Ktoś ją stosuje? Bo w tym wypadku chyba zdecydowanie ułatwia decyzję.
  • 4 odpowiedzi
    • hellYeahEnT
      hellYeahEnT
      Brąz
      na forum od: 28.03.2008 Posty: 4 864
      No nie za dobrze to wyglada. Dalbym mu 25% 88 , dosc duzo tripsow, TT i JJ pomimo Twoich blokerow do rangeu. Nawet nie wrzucajac do equilatora widac, ze slabo to wyglada.

Fold po raise - niestety tak, ale skoro musimy foldowac to lead sie wydaje troche glupi, ale pomimo tego i tak bym betowal, bo tak na prawde boimy sie tylko o SB ze slowplayuje i BU a ich calling range jest dosc szeroki i bardzo rzadko nam sie odwina, wywalimy wszystkie pp < 8 mozliwe ze jakies slabe 8X nawet wiec bet calkiem mi sie podoba.

Ciekawe co Ninjai wymysli :D
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Ninjai wymysli, ze b/f sobie spokojnie flopik za dyszke i jest zadowolony, ze nauczyl sie foldowac w spotach, gdzie jest mocno w plecy, jak wrzuci hajs na srodek.

Preflop na tego UTG gracza to mozna squeezowac, ale ja tutaj wole call, bo gram sobie czesto z absolutna pozycja na nich i patrze, co tam robia na jakich boardach. Czesto znajdziesz spot, gdzie przez check/check i tak zabetujesz any flop i zgarniasz pule. Squeeze bedzie ok, jezeli on malo folduje na 3bety i ze np. nie chcesz grac tej reki na pozycji w single raised puli.

Na flopie b/3bet to overplay, Ent juz napisal czemu. Jezeli wrzucamy kase "dobrze", to on tutaj ma A8/99/TT i mamy lekkiego flipa. Ale jezeli wrzucamy na 8x to jest juz o wiele gorzej, na fulla jestesmy dead, a najgorsze moze byc fakt, ze on tutaj wrzuca AhxH i mamy dokladnie 6 outow.

B/f = nice hand, inna opcja to c/r, jezeli BTN betuje wszystko, co sie checka do niego, ale to bym wolal robic majac Ah, bo wiem, ze nikt lepszych FD nie wrzuci.
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      Dzięki za odpowiedzi!

Teraz tak, mój przeciwnik pokazał A:h4 i jeśli byłbym na jego pozycji to jak byłoby najlepiej dla mnie zagrać? Chyba call flop i gra dalej na pozycji?
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Z A4 tez raisuje, bo jedynie mnie bija FH i nie sadze, by wielu graczy na NL100 slolowalo OP pre. Na OP i tak ma prawie zawsze 12 outow, wiec jest w dobrej formie, ma sporo FE i raczej nigdy nie zobaczy tripsow tutaj. A jak wyrzucimy raisem 77/99/TT, to wyrzucamy prawie 50% pot-equity.