[NL2-NL16] 22 Nl4

• kalamasz
      kalamasz
      Brąz
      na forum od: 18.06.2010 Posty: 540
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      CO:
      $1.83
      BU:
      $5.03
      SB:
      $1.97
      BB (Hero):
      $4.50
      UTG1:
      $0.96
      UTG2:
      $4.00
      MP1:
      $5.82
      MP2:
      $1.34
      MP3:
      $1.14

Preflop: Hero is BB with 2, 2.
      2 folds, MP1 raises to $0.16, 5 folds, Hero calls $0.12.

Flop: ($0.34) K, J, 2 (2 players)
      Hero checks, MP1 bets $0.16, Hero calls $0.16.

Turn: ($0.66) 7 (2 players)
      Hero checks, MP1 bets $0.31, Hero raises to $0.78, MP1 calls $0.47.

River: ($2.22) Q (2 players)
      Hero bets $1.05, MP1 raises to $4.72, Hero calls $2.35.

Final Pot: $10.34.

Linia w h*j niestandardowa :f_biggrin: Dlaczego tak?Pod koniec dzisiejszej sesji złapałem kilka setów tylko każdy był na flopie typu 678+FD :facepalm: i siłą rzeczy 99% rąk wyrzucałem moim raisem. To był ówcześnie najlepszy flop i dlatego zagrałem tak,a nie inaczej :facepalm:
      Flop powinienem leadować? Na turnie jakoś przyszło oświecenie,że zje*ałem i chciałem wyrzucić oppo z rozdania.I tutaj zaczyna się zabawa, ku mojemu zdziwieniu dostaje call który był tutaj mocno nie oczekiwany. Szczerze wykluczyłem FD i postawiłem na jakieś KJ,AA,ew Kx. Na river spada 'karta prawdy',co on tutaj pushuje?[Ofc kolejny mój błąd to call na tego pusha :facepalm: ]
      Szczerze po tej akcji nic mnie już na NL4 nie zdziwi :f_ugly: Co wg was pokazał villain?

oppo 16/6/1,8 wts28 cbetF83 384h
  • 4 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      PF ok. Na flopie musisz leadować, przeważnie niestety donkbetem musisz zadziałać jeśli leży FD, żeby nie narazić się na check/behind. Tutaj gość miał wyraźnie duży cbet flop, więc mogłeś dać mu zabetować, jednał grałbym tam raise, czym być może byś go zrzucił, ale nie możesz dać mu drawować. Nawet jeśli zagrasz call, to musisz leadować turn, a więc po co call flop jeśli masz donk betować turn? Oczywiście lepiej lead na flopie.

As played jak już chcesz grać check/raise turn, to powinien być minimum 0.90$. Gubisz value w ten sposób.

As played na riverze masz trudną sytuację, o którą zresztą sam się prosiłeś. Kompletuje się i flush i str8. Linia którą obrałeś według mnie jest najgorsza. Pompujesz kasę w pulę wiedząc, że ze sporym prawdopodobieństwem nie jesteś ahead. Poza tym tym betem nie ciągniesz value od niczego, nie wyrzucisz też villaina. Check/call co najwyżej jak dla mnie.

Edit, I jeszcze jedno. Podajesz statystykę wts, która bez w$sd niewiele daje informacji.
    • kalamasz
      kalamasz
      Brąz
      na forum od: 18.06.2010 Posty: 540
      W$SD 50[7/14]

Po jego callu na T odrzuciłem FD/SD uznałem,że to nie typ przeciwnika który może tutaj callować mając tylko drawa.
      Na river widziałem układy typu AA,KJ,JJ,77+ew.Kx,KK.
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 2 244
      Obowiazkowy raise flop -> nie chcesz zobaczyc 3kiera ktory albo zabije ci akcje albo uzupelni fd przeciwnikowi.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Na preflopie grasz prawidłowy call pod seta i tu jest wszystko ok. Check/call na takim boardzie mi się zupełnie nie podoba, ponieważ board jest mokry, a duża część jego range może mieć drawy, a już za tłumaczenie, że zdecydowałeś się na taką linię, bo przy poprzednich setach wszyscy pasowali to w ogóle masakra. Pamiętaj liczy się longrun, a nie pojedyncze rozdanie i wyniki poprzednich rozdań nie mogą mieć wpływu na twoją linię. Jest to check/raise flop. Co do donkbetu to nie podoba mi się tutaj to zagranie, ponieważ donkując wyrzucamy część jego range, która nie trafiła, a która mogłaby kontynuować agresję cbetem, a cbet ten gracz ma wysoki, więc nie sądzę, żeby odpuszczał cbet w HU IP. Co do river to jest to blockbet/fold, a nie blockbet/call. Check/call to negative freeroll, bo dostaniemy bet tylko od lepszych rąk.

Pozdrawiam.