[NL20-NL50] Ak nl20

• Simcio
      Simcio
      Brąz
      na forum od: 06.09.2010 Posty: 333
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.20(BB) Replayer
      SB ($34.25)
      BB ($22.56)
      UTG ($15.53)
      UTG+1 ($18.70)
      UTG+2 ($18.54)
      MP1 ($24.55)
      MP2 ($21.90)
      CO ($34.52)
      Hero ($56.96)

Dealt to Hero A:spade: K:club:

UTG checks, fold, fold, fold, fold, CO raises to $1, Hero calls $1, fold, fold, fold

FLOP ($2.50) A:club: 9:diamond: 7:spade:

CO bets $1.75, Hero calls $1.75

TURN ($6) A:club: 9:diamond: 7:spade: 4:diamond:

CO bets $4, Hero calls $4

RIVER ($14) A:club: 9:diamond: 7:spade: 4:diamond: T:spade:

CO checks, Hero checks

11/8/4.0 po 71 handach. Postanawiam grać call z pozycją. Tutaj pierwszy błąd ? Jakoś źle się czuję z AK na nietrafionym boardzie i potem cbetować to jak już pula będzie nabudowana, a nie chcę grać fit or fold. Dlatego gram typowe wa/wb. Na R ch behind dla ograniczenia puli.
  • 2 odpowiedzi
    • pankarek
      pankarek
      Brąz
      na forum od: 20.02.2009 Posty: 1 281
      Zwróć uwagę, że jesteście oboje tutaj na late position, co sprawia, że jego preflop raise range będzie tutaj troszkę szerszy.

W tym momencie (mając 500-1000 hands) patrzysz sobie na statystykę fold to 3bet i decydujesz, czy jest on w stanie callnąć twój 3bet z szerszym zakresem (takim który bijesz). Jeśli tak = 3bet for value. Jeśli nie = coldcall i gra z pozycją. Możesz jeszcze decydować się na 3bet 4 bluff jednak stosujesz go tylko z dużą ilością informacji o przeciwniku.

W tym rozdaniu mając małą ilość statystyk w/g mnie bezpieczniej jest 3betować. Dostajesz informacje o ręce przeciwnik + możesz zgarnąć pulę preflop + często otrzymasz call od słabych graczy z AQ/AJ lub pocket pairs które nie mają odds do setminingu. Przy tak małej próbce rąk grajmy pozycjami.

Jakoś źle się czuję z AK na nietrafionym boardzie i potem cbetować to jak już pula będzie nabudowana, a nie chcę grać fit or fold.
      Grajmy rangem przeciwnika a nie martwmy się o nietrafiony flop! :)

As played :

valuebetuje river w 1/2 pota i ciągnę value od AQ, AJ, które chętnie sprawdzą, a jego linia właśnie na te ręce wskazuje. Jednak check behind jest również dobry!
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      Cześć

Preferuję tutaj 3bet pre, ze względu na ogólne tendencje związane z AK - często zostaniesz tutaj sprawdzony przez słabszą rękę typu AQ albo Axs i wyciągniesz value z TPTK oraz większość oponentów widząć 3bet będzie grała fit or fold z pp albo sc i nawet nie trafiając swoich układów, będziesz mógł profitowo c-betować każdy Flop, na którym pojawi się broadway i oni będą foldować pomimo tego, że nic nie trafisz

As played myślę,że linia jest ok - nie widzę sensu podbijać na tak suchym boardzie, nigdy nie uzyskamy akcji od słabszych rąk. W momencie, kiedy przeciwnik gra 2 barrele na A-high boardzie, gdzie nie ma żadnych drawów nie sądzę, żeby kiedykolwiek grał tutaj ch/r na R, dlatego mały bet na R w okolicach 1/3p - 1/2p na pewno nie będzie kiepskim pomysłem tutaj i mamy szanse na call od AQ/AJ. Aczkolwiek jeśli w statsach zobaczyłbym zwiększone AFreq River, to grałbym tutaj również check.

Pozdrawiam