[NL2-NL16] AKs nl5

• sparek
      sparek
      Brąz
      na forum od: 19.11.2009 Posty: 107
      Full Tilt - $0.05 NL RUSH - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

MP: $7.69
      MP+1: $4.16
      Hero (LP): $6.24
      CO: $4.93
      BTN: $9.11
      SB: $9.44
      BB: $7.19
      UTG: $2.53
      UTG+1: $5.04

SB posts SB $0.02, BB posts BB $0.05

Pre Flop: ($0.07) Hero has K:spade: A:spade:

UTG raises to $0.15, fold, fold, fold, Hero calls $0.15, fold, fold, fold, fold

Flop: ($0.37, 2 players) J:spade: 6:spade: 4:diamond:
      UTG bets $0.30, Hero calls $0.30

Turn: ($0.97, 2 players) K:heart:
      UTG bets $0.45, Hero calls $0.45

River: ($1.87, 2 players) T:heart:
      UTG checks, Hero checks

Przeciwnik 17/3 po 37 handach, stąd gram jedynie call na jego otwarcie z utg. Moje pytania do rozdania :)
      1) Na flopie trafiam silnego drawa. Czy standardowym zagraniem jest tu rasie/broke czy gra pasywna na takiego przeciwnika? Jak grać na unka?
      2) Na riverze mam valubeta? Wydawało mi się, że przeciwnik albo przestraszył się tego króla, stąd niski bet turn i check na riverze lub też próbował trapować. Myślę, że nawet jeśli miał QQ, nie dostanę od niego calla. No ale tak myślałem w trakcie rozdania, teraz wydaje mi się, że bet w okolicach połowy puli na riverze byłby chyba lepszy.
  • 4 odpowiedzi
    • Ja81
      Ja81
      Brąz
      na forum od: 08.08.2008 Posty: 803
      1. podejmowanie decyzji o linni na podstaiwe 37 handów jest leakiem i proponuje Ci wyświetlać staty dopiero od próbki 100 - 150 hands i to te tylko te podstawowe- ale jak kto lubi.

2. To jest half stack i z nim chcesz iść z Twoją ręką na stacki pre flop + nie chcesz wpuszczać do gry ani CO ani BU którzy mają na Ciebie pozycje.

1+2 --> imo to jest 100% czasu 3bet pf
    • sparek
      sparek
      Brąz
      na forum od: 19.11.2009 Posty: 107
      Z tego, co pamiętam to rusher na którymś z poprzednich treningów na ftp właśnie po niewielkiej próbce handów jedynie callował ze swoimi królami podbicie z utg, mimo iż miał jeszcze sporo graczy za sobą, tłumacząc, że nie chce się wyizolować na jego asy. Na część halfów na nl5 spokojnie grałbym 3bet/broke z AKs, ale akurat na tego średnio mi się to podobało, choć może faktycznie jest to mój błąd. W każdym razie, bardziej zależy mi na ocenie gry postflop skoro już znalazłem się w takiej sytuacji :)
    • Ja81
      Ja81
      Brąz
      na forum od: 08.08.2008 Posty: 803
      króle to made hand, AK to drawing hand, jak dostaniesz squeez a trzymasz KK i widzisz jak reaguje UTG to masz easy game, z AK już nie do końca itd., itp.... Ale dobra ja nie mam licencji na posiadanie racji tylko swoje zdanie wypowiadam :D
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 129
      Hey!

Tzn to nie jest tak easy :) Bo same statystyki na probce 80 hands nam wiele nie powiedza, no chyba ze mamy goscia 80/1 :) Ale jesli siedze z kims od 40 hands przy stole i widze przynajmniej czesc tego co robi, to umiem sobie odpowiedziec na pytanie czy koles 7/5 po 40 hands jest _prawdopodobnie_ nitem, czy jest to jeszcze zupelnie niewymierna probka.

No i teraz jesli tego halfa nie chce 3betowac, to wole w sumie foldowac, bo na squeez musze zawsze foldowac, chyba ze mam ready, a zebym jakos super efektywnie gral reke postflop, to jego stack mi na to nie pozwoli... wiec srednio sie to oplaca.

Osobiscie gram broke na flopie ( raise ), bo chce wyrzucic jego pockety, a na QQ/JX mam mase outow. Boje sie tylko KK+, do ktorych mam blokery.