[NL2-NL16] QJo NL5

• Mocnym
      Mocnym
      Brąz
      na forum od: 24.04.2010 Posty: 3 678
      PokerStars No-Limit Hold'em, $0.05 BB (9 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Button ($3.42)
      SB ($9.32)
      BB ($9.60)
      UTG ($3.17)
      UTG+1 ($1.65)
      MP1 ($6.31)
      MP2 ($4.12)
      MP3 ($5.79)
      Hero (CO) ($5.05)

Preflop: Hero is CO with J, Q
      UTG calls $0.05, UTG+1 calls $0.05, 3 folds, Hero calls $0.05, 1 fold, SB calls $0.03, BB checks

Flop: ($0.25) 10, 6, K (5 players)
      SB checks, BB checks, UTG checks, UTG+1 checks, Hero bets $0.15, 3 folds, UTG+1 calls $0.15

Turn: ($0.55) 3 (2 players)
      UTG+1 checks, Hero bets $0.35, UTG+1 calls $0.35

River: ($1.25) K (2 players)
      UTG+1 checks, Hero checks

Total pot: $1.25 | Rake: $0.06

Chyba na turn to już tylko c/f?
  • 5 odpowiedzi
    • gaijin69
      gaijin69
      Brąz
      na forum od: 31.03.2010 Posty: 1 231
      Hej,

Generalnie staramy się nie limpować tylko podbijać PF, ale tutaj przy takim limpfeście limp jest ewentualnie ok.

Na flopie łapiesz OESD i moim zdaniem powinieneś grać tutaj ten draw pasywnie. Myślę, że ciężko Ci będzie wyrzucić lepszą rękę, a też smutno byłoby się składać na raise. Dlatego zagrałbym tu c/c. Jeśli już betujesz, to w pulę, bo taki bet za 0,6 pota jest słaby i jest duża szansa, że dostaniesz call. Na turnie też powinieneś grać nieco wyżej.

Ale tak jak mówiłem, dla mnie to jest c/c flop.
    • zagi11
      zagi11
      Srebro
      na forum od: 14.04.2010 Posty: 599
      wiatm
      nie wiem czy w ogole zaczynac ... :)

ale czy tylko ja uwazam ,ze 2 limperow to jeszcze nie tragedia?
      2 limperow bedziemy mieli bardzo czesto, czy to znaczy ,ze mamy rownie czesto limpowac?
      masz pozycje, wykorzystaj ja
      po co sie pakowac w trudne spoty na kilku przeciwnikow

anyway ja to podbijam preflop

ale nikomu nic nie narzucam, to tylko moje zdanie

pozdrawiam
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 2 244
      Limpowanie QJo jest imo tragicznym zagraniem -> tutaj albo foldujesz albo raisujesz, zalezy od tego kim sa limperzy; f A jak juz sie zdecydowales na limp to grasz pasywnie postflop
    • gaijin69
      gaijin69
      Brąz
      na forum od: 31.03.2010 Posty: 1 231
      Napisane przez MistyK
      Limpowanie QJo jest imo tragicznym zagraniem -> tutaj albo foldujesz albo raisujesz, zalezy od tego kim sa limperzy; f
      No właśnie to jest coś czego nie wiemy. Niestety, na NL5 często donki grają l/c z trashem i na dodatek nie jesteś ich w stanie wyrzucić cbetem, bo oni o przyciesku fold tylko słyszeli, więc agresja niec nie daje.

Na graczy nieświrujących też podbiję te karty PF.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pulę.

Limp nie jest tutaj rozwiązaniem. Jeszcze gdybyś miał tutaj QJs to można by pomyśleć, ale 2 limperów to nie jest wcale jakaś wielka familiada, żeby dorzucać z any2. Ja bym to po prostu odpuścił. Póki co staraj się grać głównie z mocnymi kartami. As played jeśli betujesz flopa to przy zlimpowanym preflopie, gramy bet pot flop. Na turnie spada blank, więc twoje fold equity nie są tutaj wysokie skoro przeciwnik sprawdził flopa, dlatego powinieneś skorzystać z pozycji i zagrać check behind for free card. River już nic nie zdziałamy.

Pozdrawiam.