[NL100+] 99 nl100

• Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      PokerStars - $1 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

CO: $100.00
      BTN: $53.50
      SB: $100.00
      BB: $108.90
      Hero (UTG): $101.50
      MP: $103.55

SB posts SB $0.50, BB posts BB $1.00

Pre Flop: ($1.50) Hero has 9:diamond: 9:club:

Hero raises to $3.50, fold, CO calls $3.50, fold, fold, fold

Flop: ($8.50, 2 players) 3:diamond: K:spade: 3:club:
      Hero bets $5.50, CO calls $5.50

Turn: ($19.50, 2 players) 8:spade:
      Hero checks, CO bets $12.00, Hero calls $12.00

River: ($43.50, 2 players) K:club:
      Hero checks, CO bets $38.00, fold

20/17, fold cb 64, call cb 27, wts 27/58, af 3/2/2, float turn 50% (18/36), cbet river 47%(15/32), cc 7%, 3bet 5%

Koleś folduje do cbeta 64%, więc dosyć sporo, pomyślałem, że może jednak wykorzystać taką sytuację do blefu, zwłaszcza będąc na pozycji. Floatuje na turnie 50%, więc przy sparowanym boardzie i jednej OC bardzo możliwe, że gra tak z gorszymi pocketami, powiedzmy 55+. Nad sprawdzeniem na turnie zastanawiałem się naprawdę długo i mogło to mieć wpływ na decyzję przeciwnika na river, bo po tym jak czekam, raczej nie stawia mnie na Kx i widzi dodatkowe fold equity i gra prawie pot size bet. Wydaje mi się, że jest to easy fold, ale może przy tym moim długim czekaniu na turnie przeciwnik zna typ ręki jaki mam i myśli, że spasuje na wysoki bet? Pewnie tak samo ciężko wam określić range przeciwnika, ale z reguły tak wysokie bety to nie są jednak blefy.

Bet ~2/3 pota zamierzałem sprawdzić - słusznie?
  • 4 odpowiedzi
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      dla mnie linia jaka obrales jest sick
      jesli myslisz grac ch/c T to strasznie zly moment na to wybrales gdyz jestes bez pozycji i ch na R pokazujesz slabosc i otrzymasz bet w 80-90%
      Jesli nie zamierzasz zrzucic na T to sam zagraj second barrel zeby wyzucic te PP jak TT-55 i na R ch/f
    • hellYeahEnT
      hellYeahEnT
      Brąz
      na forum od: 28.03.2008 Posty: 4 864
      No nie podoba mi sie Twoja linia, ja tutaj gram c/c flop. Jak dostane cb to czekam tez na turnie i wtedy juz ilosc blefow i przeciwnikow jest spora dlatego moge callowac.

Jezeli przeciwnik gra bet na flopie to albo na turnie sie poddaje do 2nd barrel od razu albo gram c/c turn i c/c river. Czasami gram tez c/r turn jezeli uwazam ze jestem wstanie go wywalic.
    • MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      na forum od: 04.10.2008 Posty: 1 033
      Ale zauważcie ze przeciwnik wygląda na gracza który lubi floatować, więc linia jaką obrał Aimboy może wyciągnać max value od jego air range'u. A grając c/c flop to od razu pokazujemy słabość i agresywny gracz nas może easy 3barrelować z any2, bo nasza ręka jest face up (zarówno air jak i top pair+ raczej w 100% cbetujemy tu).
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Ja sadze, ze Ent gra tutaj c/c, bo tez potrafi tutaj c/c Kx/AA w tym spocie. Pomijajac ta opcja, to ja czesto calluje taki river. Zauwaz dwie rzeczy:

1. Zakladasz, ze przeciwnik czesto floatuje. Jego floaty tutaj zupelnie nic nie bija i nie reprezentuja. Ja z AK tutaj czesto gram tak samo i jak przeciwnik to wie, to owszem malo kiedy blefuje river. Jednakze, twoj przeciwnik pewnie tego nie wie i moim zdaniem po za Kx nic nie reprezentuje.

2. To nas prowadzi do jego air-range. On jest tutaj bardzo spolaryzowany i robi mega-duzy bet. Jezeli by chcial isc po value od twojego QQ-TT-range, to moim zdaniem by betowal 1/2 PS. Oczywiscie mozemy sie mylic, ale lepszych spotow do zgarniecia takich readow i bluff-catchowania nie znajdziesz. Jezeli juz masz read, ze jego duze bety = vbety, to masz easy folda, ale ja grajac c/c turn juz wiem, jaki river calluje prawie na slepo, a jaki nie.