[NL2-NL16] QQ nl5'

• MistyK
      MistyK
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 2 244
      Full Tilt - $0.05 NL - Holdem - 7 players
      Hand converted by PokerTracker 3

SB: $5.11
      Hero (BB): $7.47
      UTG: $5.21
      UTG+1: $5.00
      MP: $4.94
      CO: $8.49
      BTN: $0.27

SB posts SB $0.02, Hero posts BB $0.05

Pre Flop: ($0.07) Hero has Q:diamond: Q:heart:

UTG raises to $0.20, fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.60, UTG calls $0.40

Flop: ($1.22, 2 players) 2:heart: 2:diamond: Q:spade:
      Hero checks, UTG bets $0.75, Hero calls $0.75

Turn: ($2.72, 2 players) A:heart:
      Hero checks, UTG checks

River: ($2.72, 2 players) 5:heart:
      Hero bets $1.50, fold

Hero wins $2.54
      przeciwnik unk.
      Na takim boardzie jest sens cbetowac? Sprawdza tutaj AA-KK. Reszta folduje. Lepiej zostawic mu furtke do blefu i dac szanse zlapac outa na turnie/riverze?
  • 4 odpowiedzi
    • Ja81
      Ja81
      Brąz
      na forum od: 08.08.2008 Posty: 803
      odpuszczenie tego cbeta w tej puli wygląda moniej niż cbet :D Cbetujesz tu AA, KK, AK, JJ, AQ ?? i nie wiem jeszcze wchodzi Ci w zakres 3betu.
    • marcinshark
      marcinshark
      Brąz
      na forum od: 12.03.2009 Posty: 1 257
      obowiązkowo grasz na flopie 3beta
      nie chcesz zobaczyć na kolejnych streetach ani A ani K
      AK też Ci tu cbetuje flopa
      na river nie grałbym beta, jak przeczekał turna dostaniesz akcje jedynie od AA c/r
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Slowplay, you pay, jak to mówią. I często to się sprawdza, gdy grasz OOP.
      Czego oczekujesz grając check flop? Na 2 albo Q u niego mała szansa. Więc narażasz się na check behind i utratę value. Jeśli dostaniesz fold na cbet to trudno. To normalne, że villain musi coś mieć, żeby oddać stacka, a tutaj rzadko to się zdarzy.
      Za dobry flop też nie jest dobry. ;]

Edit.
      Czemu twierdzisz, że poza KK+ wszystko folduje. AQ KQ, choć mało prawdopodobne gra. Inne PP, TT czy JJ też mogą grać. Villain często nie uwierzy w Twoją damę na ręce.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

3-bet na preflopie jest jak najbardziej ok, ale na flopie odpuszczenie cbetu mi sie już nie podoba. Masz najlepszy układ na flopie to nie ulega wątpliwości, ale problemem jest fakt, że odpuszczając tutaj cbet w 3-betowanej puli przy takim boardzie pokazujesz tutaj sporą siłę i nie mając readów na temat agresji czy też skłonności do blefu, nie zdecydowałbym się na odpuszczenie cbeta, ponieważ grając check flop i bet turn wyglądamy dość mocno. Inna sprawa to sytuacji, gdy wiesz, że jesteś w stanie indukować blef od przeciwnika. As played przy takiej karcie na turnie nie możesz donkować turna. River już trzeba betować.

Pozdrawiam.