[NL100+] Kk Nl Rush

• jurata
      jurata
      Brąz
      na forum od: 24.12.2008 Posty: 710
      $0.50/$1 No Limit Holdem
      FullTiltPoker
      9 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG Hero ($195.10)
      UTG+1 axel_p ($43)
      MP1 Rodney Mullen9 ($55)
      MP2 5BaderaZ7 ($26.55)
      MP3 Z-wenITM ($100)
      CO Ortica ($521.60)
      BTN Happy Lucky Me ($103)
      SB Visserszoon ($50.10)
      BB KAPJI MAPKC ($50)

Pre-Flop: ($1.50, 9 players) Hero is UTG K:club: K:heart:
      Hero raises to $3, axel_p calls $3, 2 folds, Z-wenITM raises to $15, 4 folds, Hero calls $12, axel_p folds

Flop: 7:spade: A:spade: K:diamond: ($34.50, 2 players)
      Hero checks, Z-wenITM bets $24, Hero calls $24

Turn: 10:diamond: ($82.50, 2 players)
      Hero checks, Z-wenITM bets $61

rozdanie ma miejsce na stole rush
      hands :155 '; af 1.2 ; vpip 14 ; pr 12 ; 3bet 4; cbet 40 ; 2barrel 50

osobiscie uwazam ze call na flopie jest koniecznoscia natomiast fold na turn po akcji pre flop i sizingu jest ok chociaz nie wiem czy foldowanie drugiego top seta jest logiczne
      co do jego rangu widze tylko AA moze AK watpie zeby barelowal QQ czy JJ lub 3betowal QJ czy flush draw
  • 10 odpowiedzi
    • ablazer
      ablazer
      Brąz
      na forum od: 13.08.2008 Posty: 2 086
      Tak się zastanawiałem czy jesteś z PS jak widziałem Cię przy stolikach.

Co do ręki, czemu tak wątpisz w jego AK?

AK oraz AA ma przez tyle samo czasu i tak samo je rozgrywa. Dodatkowo mógł lightsquezzować A7 i też je tak grać dlatego jak dla mnie call. Sizing mnie nie przekonuje do AA w żadnym stopniu bardziej niż AK, chyba że miałeś na niego jakieś ready.
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      Nie widze opcji fold na turn. AK rozegra identycznie. Nie widze nic dziwnego w sizingu. Masz do dolozenia 61$ zeby wygrac 139$. Dla mnie call na 100% chyba ze masz ready ze nie 3-betuje AK ale po statach watpie. Do tego statystycznie czesciej dostanie AK niz AA nawet mimo tego ze blokujesz mu dwa K.
    • ablazer
      ablazer
      Brąz
      Napisane przez wma21
      Nie widze opcji fold na turn. AK rozegra identycznie. Nie widze nic dziwnego w sizingu. Masz do dolozenia 61$ zeby wygrac 139$. Dla mnie call na 100% chyba ze masz ready ze nie 3-betuje AK ale po statach watpie. Do tego statystycznie czesciej dostanie AK niz AA nawet mimo tego ze blokujesz mu dwa K.
      Statystycznie chyba tyle samo. 3 opcje AA i 3 opcje AK. Zastanawiam się czemu equilator na takim turnie na jego AK,AA daje moim KK aż 60%. Nie powinno być bliżej 50%?
    • wma21
      wma21
      Brąz
      Napisane przez ablazer
      Napisane przez wma21
      Statystycznie chyba tyle samo. 3 opcje AA i 3 opcje AK. Zastanawiam się czemu equilator na takim turnie na jego AK,AA daje moim KK aż 60%. Nie powinno być bliżej 50%?
      Dlatego ze nie jest tyle samo kombinacji.
    • ablazer
      ablazer
      Brąz
      K :spade: A :heart: K :spade: A :diamond: K :spade: :club:

A :heart: A :diamond: A :heart: A :club: A :diamond: A :club:

Gdzie robię błąd?
    • wma21
      wma21
      Brąz
      Moj blad. Nie wiem dlaczego liczylem dwa K. U mnie equilator pokazuje 45,5% wiec i tak call.
    • jurata
      jurata
      Brąz
      na forum od: 24.12.2008 Posty: 710
      nie wiem czemu ale wiem gdy jestem z przodu a kiedy nie i w tym wypadku wiedzialem ze jestem z tylu :)
      readow nie mialem bo nie nadazam z robieniem notatek a dokladniej z otworzeniem okna do notowania...
      ale skoro wszycy mowia ze call to ok najwyrazniej jestem result oriented
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Za 100bb to ja tu non-stop gram 4b/c pre. Jezeli on jest az takim nitem, ze sie tylko stackuje z KK+, to owszem call jest ok, bo moglbys jeszcze wciagnac fisha. Ale ja sadze, ze jego squeezing range tutaj czesto zawiera QQ oraz AK i na to chce wrzucic kase pre.

As played zawsze gralbym c/rAI na flopie. Zauwaz dwie rzeczy. Grajac c/c on z air juz nie bedzie blefowal na turnie, AJ/AQ/QQ/JJ graja check i zawsze folduja na bet. Kazdy draw moze sobie brac freecarda, nawet AK pewnie bedzie kontrolowalo pule.

A fold, to pewnie dobry zart, by mnie rozsmieszyc przy sniadaniu ;)
    • wma21
      wma21
      Brąz
      Napisane przez Ninjai
      Za 100bb to ja tu non-stop gram 4b/c pre. Jezeli on jest az takim nitem, ze sie tylko stackuje z KK+, to owszem call jest ok, bo moglbys jeszcze wciagnac fisha. Ale ja sadze, ze jego squeezing range tutaj czesto zawiera QQ oraz AK i na to chce wrzucic kase pre.

As played zawsze gralbym c/rAI na flopie. Zauwaz dwie rzeczy. Grajac c/c on z air juz nie bedzie blefowal na turnie, AJ/AQ/QQ/JJ graja check i zawsze folduja na bet. Kazdy draw moze sobie brac freecarda, nawet AK pewnie bedzie kontrolowalo pule.

A fold, to pewnie dobry zart, by mnie rozsmieszyc przy sniadaniu ;)
      Czy uwazasz, ze gosc z takimi statami zestakuje sie pre-flop z AK, QQ? Ja sqeeze range daje mu AK, TT+. Dajac mu tu 4-bet izolujesz sie w zasadzie tylko na asy. Dla mnie fajnie rozegrane pre i na flopie gram c/rAI. C- bet na tym flopie da czesto ze swoim calym rangem, a sprawdzi z AA, AK, KK.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Ciekawi mnie jego squeeze i 3bet na pozycje, ale jezeli jest troche myslacy, to ma easy value squeeze z AQ/AJ/KQ np. by grac HU z fishem. 3bet /= squeeze, ale ma 4%, wiec conajmnie wie, ze 3betowac nie nalezy tylko KK+.

Tez oznaczylem, ze jezeli to jest gracz, ktory w zyciu nie stackowal sie z KK, to callowanie i wciaganie fisha do rozdania ma sens, ale ja beda PFR tutaj np. 4betuje KQ/AQ po to, by reg foldowal wtedy wlasnie lepsze rece typu AK/QQ. Moze brzmiec kontrowersyjnie, ale na fisha to robimy for value.

Jeszcze cos do ogolnosci. Jezeli tutaj nie mozesz grac 4b/c +EV na preflopie, to grasz za nity. Powinienies 4betowac o wiele wiecej wtedy. Zauwaz to: jezeli gracz 3betuje JJ+;AK powiedzmy, a folduje na 4beta wszystko po za KK+, to ja na niego 4betuje any2 po za KK+ i z tym sobie calluje oop i daje mu zaproszenie do valuetown.