[NL2-NL16] JJ Nl10

• kmagott
      kmagott
      Brąz
      na forum od: 23.11.2008 Posty: 160
      PF: Stwierdziłem, że skoro kradnę bardzo luźno to może mnie tu 3betowac light. Dlatego call pf.
      F: Mam tu overpare której na pewno nie zrzuce do cbeta. Calluje z zamiarem ponownej oceny sytuacji na turn.
      T: Spada bardzo zla dla mnie karta, bo jesli grał cbet z AK to teraz mnie bije. Bije bluff i 99,TT. Jego bet wydaje mi się dziwnie duzy, ale po callu nie mam tu chyba miejsca na fold na River.

Koles statsy 14/10/67cb/0 3bet/180h
      Czy wszystko zagrałem poprawnie? Z góry dzieki za pomoc w analizie.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      SB:
      $10.27
      BB:
      $13.20
      MP3:
      $10.31
      CO:
      $10.53
      BU (Hero):
      $12.22

Preflop: Hero is BU with J, J.
      2 folds, Hero raises to $0.35, SB folds, BB raises to $1.20, Hero calls $0.85.

Flop: ($2.45) 8, 6, 5 (2 players)
      BB bets $1.50, Hero calls $1.50.

Turn: ($5.45) K (2 players)
      BB bets $4.00, Hero folds, BB gets uncalled bet back.

Final Pot: $5.45.
      <br />
      <b>Notice</b>: Undefined index: resultBB in <b>/var/www/v4.main/v2010.11/html/cache/smarty/templates_c/%%ED/EDB/EDB54A5B%%hand_history_ajax.html.php</b> on line <b>138</b><br />
  • 1 odpowiedź
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Napisane przez kmagott
      PF: Stwierdziłem, że skoro kradnę bardzo luźno to może mnie tu 3betowac light. Dlatego call pf.
      Nawet nie policzę ile $ straciłem przez takie myślenie. Dopóki rywal Ci nie pokaże wyraźnie że Ciebie 3betuje, to bym nie zakłada że on Ciebie 3betuje light, dopiero za drugim czy trzecim razem w to uwierzę.

Preflop: traktowałbym jako normalnego 3beta i tutaj jest problem ponieważ vs zakres który Ciebie 3betuje nie wypadasz aż tak super, ponieważ np. AQ/KQ mają vs Ciebie ~50% equity, ponadto dość często zobaczysz overcardę na flopie. Niektórzy jako std callują, inni 4betują, inni pasują.

Powiem że ja nie przepadam za callowaniem, jeśli nie wiem jak gra rywal i często na unka którego podejrzewam o 3bety light wolę zagrać 4bet i od razu zwinąć $ od AQ/KQ/TT a potem wrzucić AI vs QQ+, AK a profit przyjdzie z tego fold equity na PF.

Flop: raise or call, na pewno nie da się spasować ponieważ rywal może cbetować AQ/AK. Standardem jest call.
      Turn: na blanku można sprawdzić jeszcze raz, żeby spasować na river. Ta karta zdecydowanie nie jest blankiem i wygląda paskudnie ponieważ poprawia KQ/AK, dlatego fold. Z TT-99 oni zazwyczaj nie betują Kx.

Sumując zagrałbym fold prelfop vs nit. Potem call flop, fold turn.