[NL2-NL16] AKo nl5

• sparek
      sparek
      Brąz
      na forum od: 19.11.2009 Posty: 107
      Full Tilt - $0.05 NL RUSH - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BTN: $5.35
      SB: $1.85
      BB: $2.36
      UTG: $7.48
      UTG+1: $12.01
      Hero (MP): $5.03
      MP+1: $1.01
      LP: $16.70
      CO: $2.07

SB posts SB $0.02, BB posts BB $0.05

Pre Flop: ($0.07) Hero has A:club: K:diamond:

fold, UTG+1 raises to $0.17, Hero raises to $0.55, fold, fold, fold, fold, fold, fold, UTG+1 calls $0.38

Flop: ($1.17, 2 players) 6:club: J:spade: A:heart:
      UTG+1 checks, Hero checks

Turn: ($1.17, 2 players) 9:spade:
      UTG+1 bets $1.08, Hero calls $1.08

River: ($3.33, 2 players) 9:diamond:
      UTG+1 checks, Hero bets $2.00, UTG+1 calls $2.00

Przeciwnik unk, więc ciężko określić, z jaką ręką robi call oop. W każdym razie, na flopie stwierdziłem, że nie mam tu value, aby betować na wszystkich streetach. Z AA i JJ jestem dead, a pomyślałem, że brak cbeta pozwoli wyciągnąć być może jeden bet od QQ, KK później. Na turnie dostaje bet, co zawęża myślę range przeciwnika do Ax, JJ. Nie wiem, czy na riverze mam wówczas value beta. W ogóle nie wiem, czy cała moja linia nie jest bezsensowna. Chyba grałbym teraz bet/fold flop.
  • 3 odpowiedzi
    • MistyK
      MistyK
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 2 244
      W 3betowanej puli chcesz zrzucac TPTK ? Nigdy:> Aczkolwiek rozgrywanie AK to dla mnie megawielka tajemnica. Faktycznie nie ma tu od czego ciagnac value. Moze od AQ czasami. Gralbym chyba tak samo
    • sparek
      sparek
      Brąz
      na forum od: 19.11.2009 Posty: 107
      No właśnie nie wiem, jaką linią najlepiej tu grać. Gdyby przeciwnik grał check/raise na flopie, to raczej nie widzę się z przodu. Z drugiej strony, mając AA czy JJ wcale nie musiałby podbijać, tylko grać check/call i np. donkować turna, więc cbetem też niekoniecznie dowiem się, gdzie jestem. Chciałem w tym rozdaniu zagrać tak, żeby z jednej strony wyciągnąć value od niższych asów, ewentualnie KK, a z drugiej nie wrzucać całego stacka, czego niestety nie dałem rady osiągnąć, bo po moim zakładzie na riverze, jego ewentualny raise i tak bym musiał sprawdzić. Także jak widać jest wiele pytań do tego rozdania i mam nadzieję, że jakiś judge rozjaśni mi trochę sytuację :)
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 128
      Hey!

Standard przeciez :) . na tych limitach na unka nie musisz cbetowac, bo cbet tu ma raczej role balansu, nie samego value. Nie wchodzac w to, on tu folduje swoje KK/QQ i calluje tylko AQ+, sety/2pary, wiec check back for value jest OK. Turn call to idealna opcja po checku na flopie i river masz jednak ten vbet od wieelu rak. On moze nawet wlasnie jakies KK tu czasami callowac, nie mowiac o AQ, AK, i lepiej obv.