[NL2-NL16] 6/6 Nl2

• Dinopo
      Dinopo
      Brąz
      na forum od: 28.10.2009 Posty: 1 265
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      BB (Hero):
      $5.39
      MP1:
      $3.15
      MP2:
      $1.63
      MP3:
      $1.85
      CO:
      $3.79
      BU:
      $1.45
      SB:
      $2.35

Preflop: Hero is BB with 6, 6.
      3 folds, CO calls $0.02, BU calls $0.02, SB calls $0.01, Hero checks.

Flop: ($0.08) 2, 2, 3 (4 players)
      SB checks, Hero checks, CO checks, BU checks.

Turn: ($0.08) 6 (4 players)
      SB bets $0.06, Hero calls $0.06, CO folds, BU calls $0.06.

River: ($0.26) A (3 players)
      SB checks, Hero bets $0.18, BU calls $0.18, SB calls $0.18.

Final Pot: $0.8.
      Results follow:

Hero shows a full-house, sixs full of twos(6 6).
      BU shows two pairs, kings and twos(K K).
      SB shows two pairs, aces and twos(A J).

Hero wins with a full-house, sixs full of twos(6 6).

Na flopie nie chcialem leadowac z takim pocketem myslac , ze przeciwnicy moga miec jakies wyzsze. Na turnie pomyslalem , ze byc moze odzywa sie 2 albo ktos dostal FD i wali semi-blef wiec nie chcialem wystarszyc i callnalem (nie sadzilem , ze trzeci tez wejdzie chcialem cokolwiek value)
      Na riverze po check musialem sam betowac... showndown mnie troche zdziwil... i pomyslalem , ze mocno zlamilem i moglem wyciagnac wiecej value.
      Jakis lepszy plan na ta reke?
  • 7 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      b/b/b ;)
      ew c/b/b. Nie możesz czekać aż nie wiadomo skąd villain sam Ci wsadzi stacka. Takie podchody bardzo rzadko się kończą dobrze.
      Lepiej prosto betować, masz duży multiway pot, więc spore szanse, że ktoś się dorzuci.
      showndown mnie troche zdziwil... i pomyslalem , ze mocno zlamilem i moglem wyciagnac wiecej value.

Nie bądź results oriented. Ten z KK zlamił bardziej.
    • Dinopo
      Dinopo
      Brąz
      Napisane przez dragoste
      b/b/b ;)
      ew c/b/b. Nie możesz czekać aż nie wiadomo skąd villain sam Ci wsadzi stacka. Takie podchody bardzo rzadko się kończą dobrze.
      Lepiej prosto betować, masz duży multiway pot, więc spore szanse, że ktoś się dorzuci.
      showndown mnie troche zdziwil... i pomyslalem , ze mocno zlamilem i moglem wyciagnac wiecej value.

Nie bądź results oriented. Ten z KK zlamił bardziej.
      Chodzi o to , ze tamten jak betnal mialem w glowie sliczne FD , ktore sie uzupelni na river i wrzuci stacka... FD sie uzupelnilo.. no ale... :facepalm:
      Czy od razu lepiej walnac reraise na turnie... na 2 unkow wygladajacych jakby nic specjalnie nie mieli (nie sugerujac sie showndown)?
    • sqalu
      sqalu
      Brąz
      na forum od: 08.02.2010 Posty: 879
      No ja bym raisował jednak ten turn tak jak pisał dragoste, pewnie byś ich wyrzucił skoro znamy ich karty, na pewno SB, ale na sparowanym flopie nie dostaniesz dużo akcji od zorientowanego gracza, no chyba że to jakiś fiszak, który zobaczy kolor "omg!!!111 flush!!11 paytime!!!1"

Więc jak bym ich ocenił na właśnie draw czy OP to kazał bym jednak zapłacić więcej, bo wiesz, oni nie wiedzą że trzymasz fulla :) to mógł być nawet bluff raise.

A co do kolesia z KK - slowplay=you pay :)
    • Dinopo
      Dinopo
      Brąz
      Wlasnie zauwazylem , ze na starsach na NL2 atakuja cie jak robisz bluff raise jako 1 , a uciekaja z placzem jak robisz reraise jak nic nie maja... (przynajmniej w wiekszosci wypadkow).
      Dlatego nie chcialem raise... chociaz racja jak chcial sie bawic w FD moglem go reraise i jak slaby pewnie i tak by callnal... ale ze mnie donk..... :facepalm:
    • Fetta
      Fetta
      Brąz
      na forum od: 21.09.2007 Posty: 1 264
      Turn raise chociazby dlatego, ze w 3-way pocie 6high prawdopodobnie na NL2 sprawdzi cie kazda dwojka (limpowana pula, moga byc) i overpara, czesto tez flush drawy czy inne combo drawy, trzymasz prawie nutsa - chcesz ciagnac value od kazdego od kogo tylko mozesz. Nie bierz pod uwage tego co pokazali, tylko to co reprezentuja swoim rejndzem. A poniewaz NL2 to fisze straszne to na zadnym logicznym zasiegu ich nie postawisz, wiec po prostu trzeba napierdalac i zbierac value od kazdej sensownej reki. A noz ktorys mialby silna dwojke/strita i zestackowal sie na turnie? Napierdalac!
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Na preflopie słusznie korzystasz z freeplay. Nie podoba mi się ten call na turnie. Masz 2nd nutsa, mega niską pulę i tylko jedną rundę licytacji przed sobą. Call w tej sytuacji jest o tyle słabą opcją, że nie buduje ci puli, a co za tym idzie ogranicza ci value, a na to nie możesz sobie pozwolić, dlatego gramy raise. Jeżeli widzisz o przeciwników drawy to pozwól im sobie zapłacić, bo jeśli nie trafia, to na riverze już nic nie wyciągniesz, a tutaj jeszcze możesz. Poza tym wypłacają ci się tutaj overpairs, których wciąż tutaj może trochę być, a przy overcards nie będą one już tak chętne do gry. Dlatego też twój call turn jest słabą opcją. Bet river oczywiście obowiązkowy.

Pozdrawiam.
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Nie podoba mi się ten call na flopie.
      na turnie. ;) Już myślałem, że coś Ci się rozdania pomyliły, ale potem jak przeczytałem, że jeszcze jeden street przed hero to dopiero do mnie dotarło, że to o turn Ci chodzi. :D