[NL20-NL50] Oceń sędziego- AQo 25nl

• muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.25(BB) Everest
      Hero ($25.15)
      BB ($25)
      UTG ($43.90)
      CO ($17.75)
      BTN ($25.10)

Dealt to Hero Q:club: A:diamond:

UTG raises to $0.90, fold, BTN raises to $3.10, Hero raises to $7.43

UTG
      42/33/3.1 po 190 hands
      60 ATS
      15.3 3bet
      100% (2) fold to 3bet
      WTS 20

BTN
      27/21/7.0 (5.0 flop, 8.0 turn, inf river)
      11.6 3bet (21% BU)
      60% (23) cbet w 3betowanych potach
      42% cbet total
      WTS 27
      590 hands

Bez notatek na UTG, na BU mam jedna notke: Cbets flop i check/raises TT na 9xxQ turnie.
      Call, fold, 4bet? 4bet/fold czy 4bet/stackoff?
  • 2 odpowiedzi
    • Supernite
      Supernite
      Brąz
      na forum od: 28.02.2009 Posty: 1 532
      4bet/stack off.

Co prawda nie dostaniesz czesto stack offu od BU z rangem, ktorego ty mocno dominujesz, ale masz swietne fold equity. UTG najczesciej sfolduje swoj, pewnie 15-20 procentowy range, BU bedzie go 3betowal bardzo loose.

4bet/fold nie podoba mi sie, bo w momencie kiedy 4betniemy w puli bedzie masa dead money, a on czasami chyba moze wrzucic stacka w takiej sytuacji z TT/JJ/AJ.

Fold nie jest zla opcja, ominiemy tym samym high variance play, chociaz wydaje mi sie, ze 4bet bedzie jednak bardzo dochodowy.

Call w sumie tez nie jest najgorszy - na flopie jezeli trafimy TP, to bedziemy mocno dominowali jego reke, a on odda nam czesto value - mamy przeciez reada, ze lubi grac check/raisy na turnie dla blefu. Minusem jest oczywiscie to, ze bedizemy zmuszeni grac totalnie fit or fold, a czasami trafiajac board, ktory jest niebezpieczny/drawa bardzo slabo bedize nam sie rozgrywalo nasza reke.

podsumowujac, imo:

4bet/stack off > fold > call > 4bet/fold

chociaz to wszystko jest bardzo close, i na pewno nie bedzie duzej roznicy w EV miedzy tymi zagraniami.

Pozdro, i odbieraj maile :P
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Easy 4b/f jak dla mnie. Masz super blockery, duzy CRE wiec i dlatego mase FE. Jak UTG tutaj shipuje we dwoch, to moim zdaniem to bedzie QQ+,AK i to nas miazdzy, BTN tez nie bedzie lighotwo tutaj stackowal. Na jego ewentualnie sie da grac 4b/c, w momencie kiedy macie jakas historie i on wie, ze ty umiesz flat-4betowac.

Ale patrzac na nasze equity, to 4b/c tutaj za zwyczaj jest overplay, tym bardziej na NL25.