[NL2-NL16] Qq Nl2

• vengeance88
      vengeance88
      Global
      na forum od: 13.04.2009 Posty: 1 201
      Everest No-Limit Hold'em, $0.02 BB (7 handed) - Everest Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Button ($1.76)
      SB ($0.35)
      BB ($1.40)
      UTG ($2.55)
      MP1 ($2.02)
      Hero (MP2) ($2)
      CO ($2.09)

Preflop: Hero is MP2 with Q, Q
      1 fold, MP1 calls $0.02, Hero bets $0.12, 2 folds, SB raises to $0.35 (All-In), BB calls $0.33, 1 fold, Hero calls $0.23

Flop: ($1.07) 5, A, K (3 players, 1 all-in)
      BB checks, Hero checks

Turn: ($1.07) K (3 players, 1 all-in)
      BB bets $1.05 (All-In), Hero folds

River: ($1.07) J (2 players, 2 all-in)

Total pot: $1.07 [b]|

Zastanawiałem się nad tym rozdaniem i tak:
      po I nie wiem czy sensowne było sprawdzenie tego niskiego AI,
      po II przy flopie jaki się pojawił stwierdziłem, iż zbyt wiele układów mogło dojść przeciwnikom (para AA, KK, draw do koloru) może mimo tego powinienem był postawić zakład kontynuacyjny? Jak się okazało, zgarnąłbym całą pule... To mnie skłoniło do rozpatrzenia poprawności tej ręki. Czy i gdzie popełniłem błąd?
  • 1 odpowiedź
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Pierwszy błąd w myśleniu to ocena rozdania na podstawie tego, co zobaczyłeś u przeciwnika. Nie bądź results oriented. To co przeciwnik pokazał nie ma znaczenia, bo nie grasz na konkretną rękę tylko na range przeciwnika. Druga sprawa to rozegranie preflopa, które dobre nie było. Na preflop podbijamy za 4bb + 1bb za każdego limpera, także podbicie powinno być o 1bb niższe. Co do SB to z shortem mając QQ chcesz się stackować bez zmrużenia oka, ale call był kiepski o tyle, że w rozdaniu masz jeszcze BB, który zagrał call. Jest to słaby gracz, który nie gra pełnym stackiem, a co za tym idzie nie odpuściłbym tutaj dam, ale należało rozwiązać do na preflopie i zagrać 4-bet. Postflop przy boardzie A-high nie wychylałbym się.

Pozdrawiam.