[NL2-NL16] 44 nl4

• Qbaloz
      Qbaloz
      Brąz
      na forum od: 21.05.2010 Posty: 1 582
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      MP2:
      $4.33
      MP3:
      $4.00
      CO:
      $4.13
      BU:
      $3.62
      SB (Hero):
      $4.92
      BB:
      $4.12
      MP1:
      $4.15

Preflop: Hero is SB with 4, 4.
      2 folds, MP3 raises to $0.16, 2 folds, Hero calls $0.14, BB folds.

Flop: ($0.36) 5, J, 7 (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $0.17, Hero folds, MP3 gets uncalled bet back.

Final Pot: $0.36.

Słyszałem kilka opinii o tym, że nie opłaca się grać pocket pairs z blindów, jak to w końcu jest?

Ja to troszkę rozdzieliłem. Jeżeli przeciwnik podbija z wczesnej pozycji, to jego zakres musi być węższy i często dostaniemy od niego akcję na flopie jeśli trafimy seta. Jeżeli podbija z późnych pozycji, to generalnie może kraść pulę i wtedy możemy ten akcji od niego nie dostać.
  • 8 odpowiedzi
    • sqalu
      sqalu
      Brąz
      na forum od: 08.02.2010 Posty: 879
      Ja tam prawie zawsze calluje na rise z call20 niezależnie od której strony by był, a po prostu z blindów ciężej je się gra bo trzeba dawać donkbet na "mokrym" flopie (i tutaj machasz rączką "hej,mam coś mocnego - callowałem pod seta i siadło więc weź mnie sprawdź albo przebij najlepiej") albo grać slowplay i narazić się na ryzyko check behind i straty value.

Check/rise zazwyczaj mocno wygląda i powiem Ci że na tym flopie chyba bym się nawet na niego pokusił :) No ale ja jestem fiszem :D
      Pamiętaj, że musisz pracować nad czerwoną linią :)
    • XerofaN
      XerofaN
      Brąz
      na forum od: 24.06.2008 Posty: 757
      ja przewaznie nie gram pod seta HU jesli jestem bez pozycji. z pozycja sprawdze a tez nie zawsze ofc call20 musi byc. bez pozycji bym polowal na seta jakby pojawil sie ktos 3ci to juz wtedy zwieksza nasze oddsy i jazda.
    • zagi11
      zagi11
      Srebro
      na forum od: 14.04.2010 Posty: 599
      Napisane przez Qbaloz

Słyszałem kilka opinii o tym, że nie opłaca się grać pocket pairs z blindów, jak to w końcu jest?
      ?( co za herezje? nigdy o tym nie slyszalem, moze jestem niedoinformowany :facepalm:

jezeli ktos podbija i spelnia call20 to gram przynajmniej pod seta zawsze i wszedzie nawet z 22, juz nie raz wyplacily mi sie AA kontra moje 22,33,44..... poza tym AA to tez pocket pair, zrzucisz to na SB,BB ?

tylko,ze jak grasz pod seta to zasada na flopie jest prosta "no set no bet"
      jak trafiasz uklad to juz zalezy od info o przeciwniku, pozycji,boardu itd.

jezeli chodzi o samo rozdanie:
      preflop ok grasz pod seta
      na flopie FD i 3 overkarty, przy czym twoj FD jest tutaj slaby, a on stawia zachecajacy do sprawdzenia bet w 1/2 puli
      ja bym dalej nie inwestowal, ez fold

pozdrawiam
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      nawet z 22, juz nie raz wyplacily AA
      A to, że z AA czasami przegrasz stacka jest powodem do foldowania preflop?
      A to, że z 27o wygrasz rozdanie jest powodem do stackowania się PF?

Pamiętajmy, że tu chodzi o statystykę w longrunie, a nie "już nie raz coś tam się zdarzyło".

Co do grania pocketów z blindów, robisz call a więc nie masz inicjatywy, no i nie masz pozycji, więc robisz donkbety, albo tracisz value na check/behind od villaina.
      Różni się to od grania PP z wczesnych pozycji ( a więc OOP) tym, że robisz raise jako first in, więc masz inicjatywę. Potem cbet jest naturalną rzeczą i często ci się wypłacają.
    • zagi11
      zagi11
      Srebro
      Napisane przez dragoste
      nawet z 22, juz nie raz wyplacily AA
      A to, że z AA czasami przegrasz stacka jest powodem do foldowania preflop?
      A to, że z 27o wygrasz rozdanie jest powodem do stackowania się PF?

Pamiętajmy, że tu chodzi o statystykę w longrunie, a nie "już nie raz coś tam się zdarzyło".
      .
      jakos dziwnie pociales sobie moje zdanie??? nie tak napisalem

poza tym ja nic nie pisze o foldowaniu/stackowaniu i nie opieram sie o zadne twoje "juz nie raz cos tam sie zdarzylo"
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Może być
      , juz nie raz wyplacily mi sie AA kontra moje 22,33,44.....
      faktycznie dziwnie pociąłem, ale sens ten sam. Sugerujesz, że dlatego, że Ci się wypłacili nie raz to wynika z tego, że jest to EV+.
    • zagi11
      zagi11
      Srebro
      Napisane przez zagi11

jezeli ktos podbija i spelnia call20 to gram przynajmniej pod seta zawsze i wszedzie nawet z 22, juz nie raz wyplacily mi sie AA kontra moje 22,33,44..... poza tym AA to tez pocket pair, zrzucisz to na SB,BB ?

pozdrawiam
      to jest cale zdanie

i nie, sens nie jest ten sam, niczego nie sugeruje, przeczytaj cale

chcialem pokazac ,ze jezeli grasz pod seta to masz taka sama szanse trafic swoj uklad z 22,33,TT,JJ co z AA i nie warto rezygnowac z niskich pocketow tylko dla tego, ze preflop mozesz byc z tylu,

jest to pespektywistyczny uklad i w razie trafienia swojego outa moga ci sie wyplacic rece, ktore preflop byly mocniejsze
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Hello!

Te 'herezje' na temat callowania pocketow OOP pod seta, sa miedzy innymi mojego autorstwa. Ciekawe, nie? :>

jak otwiera CO/BU ktory ma ATS 50, callujesz 22 pod seta z SB/BB? Co chcesz ugrac pstflop jak trafisz? Cbeta? Bardzo czesto mozna foldowac tutaj pockety do 66/77 bo one graja praktycznie TYLKO jak trafisz seta, a zbyt rzadko wyciagniesz tu tyle, aby w longrunie bylo to EV+. Do 3betu te rece sie tez mocno srednia nadaja, bo bardzo kiepsko graja postflop OOP w DUZYCH pulach. Nie mowie, ze zawsze trzeba foldowac, ale pokera nie nauczysz sie z tabelki, czy z jakiejs tam zasady call20, 50 czy 10. W pokerze musisz zadawac sobie znacznie czesciej niz Ci sie wydaje pytanie 'czemu'? I dopiero dobierac akcje, bo to ze na przeciwnika A, D, F Twoje zagranie da Ci max EV, to nie znaczy ze w tej samej sytuacji na X, Y, Z, ta sama akcja bedzie najlepsza.

Nie mniej, zaznaczam zawsze, ze na niskich limitach, spokojnie callowanie bedzie EV+ w wiekszosci wypadkow, a przynajmniej na tyle czesto, aby wartosc oczekiwana w longrunie byla dodatnia.

Stad call preflop jest OK, a flop mozna spokojnie check/foldowac, ewentualnie check/raiseowac, ale tutaj wole miec JAKIES info, bo jesli c/r gramy tu na goscia, co nie folduje w ogole flopow, to palimy kase, stad nie polecam za bardzo bawic sie na unkow.