[NL2-NL16] Kq Nl4

• Qbaloz
      Qbaloz
      Brąz
      na forum od: 21.05.2010 Posty: 1 582
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP2:
      $2.53
      MP3:
      $6.79
      CO (Hero):
      $4.00
      BU:
      $1.16
      SB:
      $3.87
      BB:
      $5.15

Preflop: Hero is CO with K, Q.
      2 folds, Hero raises to $0.16, BU folds, SB raises to $0.28, BB folds, Hero calls $0.12.

Flop: ($0.6) 7, 4, 9 (2 players)
      SB bets $0.04, Hero calls $0.04.

Turn: ($0.68) K (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.40, SB folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $0.68.

Podbijam i dostaję jakiś dziwny mini raise. Postanowiłem to sprawdzić z racji, że będę grał z pozycją. Na flopie oczywiście calluje jego mini bet, a na turnie spada moja karta + przeciwnik czeka, więc przejmuje prowadzenie.

Zastanawiam się co do callu przed flopem.
  • 6 odpowiedzi
    • sqalu
      sqalu
      Brąz
      na forum od: 08.02.2010 Posty: 879
      Zasada jest ogólnie taka (chyba nawet w sekcji basic), że minraise preflop zawsze callujemy, więc z tym jest ok jak dla mnie.

Co do flopa to ja bym edit: raisował, bo takie zagranie na tych limitach zazwyczaj oznacza słabość, rzadko chęć wciągnięcia do puli. Więc jak nie grasz długo z tym kolesiem to dałeś mu za prawie darmo obejrzeć kolejną kartę, która na Twoje szczęście okazała się dla Ciebie pomocna :) A jakby spadła jakakolwiek 8 albo :diamond: ?
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      sqalu, to nie Qbaloz dał obejrzeć villainowi kartę, tylko villain jako, że miał inicjatywę dał obejrzeć kartę Hero. Hero nie ma tutaj układu, którego mógłby bronić. Ja rozgrywałbym to pasywnie w przypadku gdy na dalszych streetach nie spada K/Q.
    • sqalu
      sqalu
      Brąz
      Teoretycznie masz oczywiście rację, bo inicjatywa jest po stronie villaina, ale zwróć jednak uwagę na to co pisałem dalej, to co według mnie oznacza to zagranie. Pisząc o edit: raisowaniu miałem na myśli właśnie wyrzucenie go z rozdania z drawami, które on sobie rozgrywał zgodnie z oddsami czy jakaś underpair. Po pushu ze strony villaina myślę, że bym się zrzucił mając tylko overcards, no ale patrz czy nie warto jednak tego rozgrywać(przepraszam Qbaloz za robienie burdelu w wątku), ręka sprzed chwili, nie trzeba oceniać :) :

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP3:
      $5.03
      CO:
      $1.28
      BU:
      $0.96
      SB:
      $1.18
      BB (Hero):
      $3.10
      UTG1:
      $1.00
      UTG2:
      $0.98
      MP1:
      $2.03
      MP2:
      $5.13

Preflop: Hero is BB with J, J. ; SB is A, 5. - 7 hands , ale VPIP:53/PFR:0/AF:eternity;d
      UTG1 folds, UTG2 calls $0.02, MP1 folds, MP2 raises to $0.09, 3 folds, SB calls $0.08, Hero calls $0.07, UTG2 folds.

Flop: ($0.29) 9, 4, Q (3 players)
      SB bets $0.04, Hero raises to $0.20, MP2 folds, SB raises to $1.09(AI), Hero calls $0.89.

Turn: ($2.47) 2 (2 players)

River: ($2.47) 6 (2 players)

No i może to przesada, standardowo tak nie gram - zazwyczaj prosta zrzutka, ale myślę że czasem warto się zastanowić :)
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      A no co do tego, co dalej napisałeś, też zapomniałem zwrócić uwagę. Nie "reraisował" tylko "raisował". Pierwszy bet na flopie to bet, nie raise, tak jak PF. ;]

Ok, bet villaina na flopie oznacza słabość, ale zauważ, że Ax'y, które nie trafił flopa też są słabą ręką, która jednak Cię bije. I są to lubiane przez fishy ręce.

Edit, co do tej Twojej ręki, to tam też trochę bez sensu grasz. Skoro jużn ie 3betujesz PF, tylko callujesz, to robisz to pod seta/OP. Żadnego na flopie nie dostajesz. O ile lead flopa jest jeszcze ok, to call na ten AI chyba trochę na wyrost.
    • sqalu
      sqalu
      Brąz
      Też masz rację z tym raisem, zaraz edytuję.

No i prawda, że Axy go biją, ale przecież on by raisował dla blefu.

I o to, że to nie jest standardowa, przedstawiona w teorii linia nie ma co dyskutować, bo to jest oczywiste, ja chcę po prostu pokazać, że to jest często zyskowne, bo na mikrolimicie tak właśnie fishe rozgrywają drawy chcąc uniknąć trudnej decyzji na turnie. Raisując ich minbet na flopie można ich właśnie łatwo wyrzucić z puli jako blef gdy nic nie mamy lub po prostu vbetować gdy mamy jakąś midparkę jak w moim przypadku.

Ciekawe co powie na to wszystko trener, pewnie zostanę zbesztany :)
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Hey!

Z tym ze miniraisey zawsze callujemy ( mini3bety ) sie nie zgadzam. Czesto? Zazwyczaj? OK, ale nie "zawsze" ;) .

Pomysl z floatingiem jest OK, ale prawde mowiac robimy to na unka... to strzelamy z tym jaki on range 3betuje i czy odpuszcza 2nd barrel... a co jesli nie? :) A co, jesli on tu gra tylko QQ+? Kiepsko z nami. Zalozenie w rozdaniu OK, wykonanie tez, bo na tak drawowaty stole nie wyobrazam sobie tutaj checku, ale czy gramy tutaj bet/broke? Bo jesli nie, to jest to tak czy tak check back, bo betowanie wtedy nie ma najmniejszego sensu, bo zbyt maly range vbetujemy tutaj grajac vs unk ( nie wiemy czy on tu kiedykolwiek COS calluje ).