[NL2-NL16] T3s NL10

• Forgeh
      Forgeh
      Brąz
      na forum od: 14.12.2008 Posty: 132
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BB:
      $17.23
      MP2:
      $1.89
      MP3:
      $11.66
      CO:
      $10.13
      BU:
      $8.89
      SB (Hero):
      $9.90

Preflop: Hero is SB with 3, T.
      MP2 calls $0.10, 2 folds, BU calls $0.10, Hero calls $0.05, BB checks.

Flop: ($0.4) 7, A, 9 (4 players)
      Hero bets $0.30, BB raises to $0.90, MP2 folds, BU folds, Hero raises to $3.10, BB raises to $17.13, Hero calls $6.70.

Turn: ($27.33) 5 (2 players)

River: ($27.33) J (2 players)

Final Pot: $27.33.

Villain 16/9 agg 3 3bet: 8 po 80 rekach
      Pierwszy moj blad, dopelnianie z SB z taka reka ;) , ale juz biorac pod uwage flop, moj rereraise do 3.10, traktuje jako semibluff, licze na to, ze villain czesto moze chciec mnie tu wyblefowac a jednoczesnie mam jakies equity, po jego all inie niestety juz musze callnac bo mam idealne oddsy do tego.
  • 4 odpowiedzi
    • Supernite
      Supernite
      Brąz
      na forum od: 28.02.2009 Posty: 1 532
      Fold na pierwszy raise na flopie.

Nie masz powod, zeby twierdzic, ze on cie moze kiedykolwiek blefowac w takiej sytuacji.

- board jest dla niego bardzo nieodpowiedni,
      - ma normalne AF dla ABC-TAG.
      - wyglada na gracza, ktory troche mysli - powinien ogarnac, ze limpowana pula to nie najlepsze miejsce na blef.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      ze villain czesto moze chciec mnie tu wyblefowac
      Dlaczego sądzisz że rywal będzie blefował w czteroosobowej zlimpowanej puli gdzie jest dwóch fiszów (short MP2, BTN - bo limpują)?
    • Forgeh
      Forgeh
      Brąz
      na forum od: 14.12.2008 Posty: 132
      No musze przyznac, ze to byl jakis retardplay z mojej strony i wlasciwie nie wiem dlaczego mialby mnie tam blefowac ;)
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Jak dla mnie pot flop.

W momencie kiedy Ciebie raisuje nie masz fold equity, bo rywal nie będzie zazwyczaj blefował w takiej sytaucji z tego powodu że:

- limperzy = słabi gracze -> ma dwóch słabych graczy w rozdaniu
      - ma w sumie trzech rywali w puli
      - w rozdaniu jest słaby short
      - spokojnie ktoś może mieć Ax/9x/7x
      - jest mało pieniędzy w puli
      = on rzadko blefuje

Czyli on zazwyczaj ma ręce typu A9/A7/97/77 które Ciebie niszczą. Jedynie co może mieć słabego, to T8/86 albo FD które mogą być lepsze. Z tych powodów zazwyczaj gram bet/fold, ponieważ nie mam pewności że rywal się wypłaci gdy trafisz kolor (Twoja ręka będzie czytelna), a on może czasami mieć lepszego FD i to Ty jemu oddasz stacka.

Call jest tylko dobry, gdy wiesz że on nie ma FD a ma te mocne ręce z którymi może popełnić błąd gdy trafisz flusha, wtedy gram call flop i c/f blank turn. Jako standard w zlimpowanych potach unikam drawowanie do nienutsów.