[NL2-NL16] AJs NL2

• smetan30
      smetan30
      Brąz
      na forum od: 11.04.2010 Posty: 115
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BB:
      $1.62
      MP3:
      $2.13
      CO:
      $3.66
      BU (Hero):
      $1.99
      SB:
      $0.92

Preflop: Hero is BU with A, J.
      MP3 folds, CO raises to $0.06, Hero raises to $0.20, 2 folds, CO calls $0.14.

Flop: ($0.43) 8, A, 2 (2 players)
      CO checks, Hero checks.

Turn: ($0.43) 3 (2 players)
      CO bets $0.24, Hero calls $0.24.

River: ($0.91) J (2 players)
      CO bets $0.91, Hero raises to $1.55(All-In), CO calls $0.64.

Final Pot: $4.01.

Na preflopie 3-betuję z racji wysokiego fold equity oraz posiadania grywalnej ręki. Na flopie trafiam TPGK, ale nie widzę zbyt wielu słabszych rąk, które będą w stanie sprawdzić mój zakład. Z racji bezpiecznego boardu decyduję się na check behind, indukując blef i kontrolując pulę. Na riverze trafiam dwie pary i decyduję się grać o cały stack. Sety u przeciwnika są stosunkowo mało prawdopodobne. Wyciągam pieniądze od AQ+, a może nawet słabszych rąk.

Powyższy tok rozumowania jest ok ?
  • 1 odpowiedź
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Preflop mi się nie podoba.

Jeśli rywal otwiera za dużo wtedy AJs jest ahead vs jego zakres i dominujesz jego gorsze ręce. Ponadto Twoja ręka jest suited co często pomoże Ci wygrać pulę. Ja bym wolał call na pozycji i pobawić się postflop.

Tak jak zagrane, to masz ciężką decyzję. Niby 3betujesz dla blefu, ale trafiasz całkiem ładną rękę.

Albo gram cbet i się poddaje, albo gram check flop call turn i oceniam sytuację na river.

Na unka wolę to drugie, ponieważ z przyjemnością zobacze showdown żeby dowiedzieć sięz czym calluje OOP. Jeśli byś nie trafił drugiej pary, to vs pot bet river spasowałbym bo wygląda mocno, a tutaj masz prawie nutsa i dorzucam resztę właśnie po to żeby zestackować AK-AQ.