[NL20-NL50] AQs NL25

• Don4tello
      Don4tello
      Platyna
      na forum od: 26.04.2010 Posty: 272
      Boss Media - €0.25 NL (5 max) - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 3

SB: €34.74
      Hero (BB): €25.00
      UTG: €30.99
      BTN: €24.88

SB posts SB €0.12, Hero posts BB €0.25

Pre Flop: (€0.37) Hero has Q:spade: A:spade:

fold, fold, SB calls €0.13, Hero raises to €0.75, SB raises to €2.25, Hero calls €1.50

Flop: (€4.50, 2 players) T:spade: 4:spade: 7:club:
      SB bets €4.50, Hero raises to €13.75, SB raises to €32.49 and is all-in, Hero calls €9.00 and is all-in

Przeciwnik po 100 rozdaniach gra 42/17 3bet/8
      Gość to donk, np. calluje preflop z K7s za 1.25$... Gdy dołożył z SB, standardowo podbiłem o 2BB(bardzo często się od razu składaja), dostaję niespodziewany 3bet, myślę JJ+, o 4-becie w ogóle nie myślalem, bo tu chyba na blef nie należało go obstawiać, zaś AQs trochę za dobre by zrzucić, więc call... Na flopie robi bet pot, i dalej myślę, że trzyma overparę, ale może jakieś AK i tak mocno zabetował, bo nie wiedział co zrobić na nietrafionym flopie:) Mogłem callnac, ale na turnie nie spadłby pik, A lub Q i na jego bet musiałbym foldować, więc daję 3bet i gram na stacki oczywiście. Robiac to sadziłem, że trafiajac A czy nawet Q wygram pulę. Jaki byłby tu najlepszy wariant? Może jednak ten 4-bet preflop i sprawdzamy na czym stoimy? Może call na flopie liczac, że nawet na nietrafionym flushu na turnie, ale łapiac A lub Q i tak się stackujemy? :)
  • 4 odpowiedzi
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      na forum od: 28.04.2009 Posty: 1 618
      Raise preflop oczywiscie jest standardowy. Ja zwykle raisuje jednak o 4bb po limpie od sb. Tak czy inaczej po jego min3becie callowanie jest jedyna opcja. Fold jest weak, a 4betowanie to lekki overplay.

Gdy trafiasz idealnego flopa, na ktorym masz 2 overy i nutflush draw, gra o stacki jest najlepsza. Po prostu allinuj nad jego cbetem. Jest to duzo lepsze od raisowania do 13$ i callowania reszty. Maksymalizujesz w ten sposob swoje FE.

z AQs w tym spocie masz dobre equity na wszystko, jezeli koles ma JJ to jestes faworytem do wygrania tego handa, jezeli QQ, KK to masz flipa. Jezeli ma AA to mowi sie trudno i liczysz na trafienie i ztiltowanie go do konca sesji.

Gosc bedzie tez pasowal do Twojego shova i bedziesz zgarnial duzego pota (np. jezeli cbetuje z jakimis missd overami takimi jak AK, KQ).
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      Napisane przez ZZZet
      Raise preflop oczywiscie jest standardowy. Ja zwykle raisuje jednak o 4bb po limpie od sb. Tak czy inaczej po jego min3becie callowanie jest jedyna opcja. Fold jest weak, a 4betowanie to lekki overplay.

Gdy trafiasz idealnego flopa, na ktorym masz 2 overy i nutflush draw, gra o stacki jest najlepsza. Po prostu allinuj nad jego cbetem.
      Jest to duzo lepsze od raisowania do 13$ i callowania reszty. Maksymalizujesz w ten sposob swoje FE.
      Jak to balansowac w przyszłości ??
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      na forum od: 28.04.2009 Posty: 1 618
      A po co masz balansowac cokolwiek na 42/17?

Graj taka linie jaka jest najlepsza dla Twojego handa.
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      Napisane przez ZZZet
      A po co masz balansowac cokolwiek na 42/17?

Graj taka linie jaka jest najlepsza dla Twojego handa.
      To jak gramy to na rega który by nam tu betował za 2/3pota??call revaluate T ??