[NL2-NL16] Aa Nl2

• TCzeslaw
      TCzeslaw
      Brąz
      na forum od: 09.06.2009 Posty: 414
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      CO:
      $5.14
      BU:
      $1.94
      SB:
      $2.00
      BB:
      $2.15
      UTG2:
      $1.90
      MP1:
      $2.03
      MP2 (Hero):
      $2.00
      MP3:
      $2.31

Preflop: Hero is MP2 with A, A.
      2 folds, Hero raises to $0.08, 4 folds, BB calls $0.06.

Flop: ($0.17) 8, 6, J (2 players)
      BB checks, Hero checks.

Turn: ($0.17) T (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.12, BB raises to $0.53, Hero raises to $1.92, BB calls $1.39.

River: ($4.01) 3 (2 players)

Final Pot: $4.01.
      Results follow:

BB shows three of a kind, jacks(J J).
      Hero shows a pair of aces(A A).

BB wins with three of a kind, jacks(J J).

Hejka wklejam rączkę bo już zatracam kontakt z poprawnością gry w pokera :)

Preflop
      Jestem na MP standardowe otwarcie jeden gość mnie sprawdza.

Flop
      Mając AA na tym boardzie nic bym nie ugrał postanowiłem zwolnić, grę gdy po checku przeciwnika.

Turn
      Turn to inna bajka tu są dwa drawy, przeciwnik robi check ja podbijam (tym samym broniąc ręki jak i próbując pozyskać zyskując value). Przeciwnik przebił zerknąłem na jego staty:
      vpip: 9, pfr 4, af 2, cb 67, fold to CB 100, wtsd 44, H 165. Czyli taki mało ogarnięty nit, niby coś wie ale jego wiedza pokerowa nie jest ustabilizowana.

Pomyślałem co może mieć spodziewałem się ręki typu KQ, KJ, AQ, AK, AJ, KK, QQ, JJ, TT. Czyli bije wszystko poza JJ, Poker Stove po sesji pokazał mi, że może mieć:
      88+, AQs+,KQo, A9s+, KTs+, i QJs+, no to sytuacja nie jest za fajna, w sumie możliwe są 3 sety i reszta to parki z dobrym i średnik kikerem.

W sumie przy jego zasięgu wyglądam jak 84% do 14% i niecały 1% spita. Porównując jego zasięg z moimi kartami i boardem wychodzę: 76% do 23%.

Myślałem, że jestem z przodu okazało się, ze miał seta i tu moje pytanie
      1-czy wszystko co zrobiłem to zrobiłem maksymalnie dobrze?
      2-czy też gdzieś popełniłem błąd w moim krzywym rozumowaniu?
      3-Jak wy byście to rozegrali?
      4-czy jest coś czego nie wiem?
      5-czy przegapiłem jakieś sygnały?
      6-jeszcze jedno, czy mimo wszystko w longrunie to moja decyzja będzie dochodowa?

BTW koleś dostał ode mnie notkę :)
  • 4 odpowiedzi
    • piotrj
      piotrj
      Brąz
      na forum od: 31.03.2008 Posty: 1 171
      Nie pokazuj wyniku rozdania, ten nic tu nie zmienia.

Powiedz dlaczego sądzisz, że na takim flopie nic byś nie ugrał? To jest właśnie idealny flop dla Twojej overpary do wyciągania value bo mnóstwo gorszych rąk Cię tu sprawdzi. Dodatkowo jakieś tam drawy do strita są możliwe i nie powinieneś dawać darmowej karty. Bet/fold flop 100% czasu.

A stackowanie się na turnie to już zdecydowanie overplay imo. I to jeszcze z nitem ?( On tu raczej nigdy nie będzie się stackował z drawem, króle/damy by 3betował preflop. Jego linia na turnie śmierdzi monsterem na kilometr.

Ja tu gram bet/fold F, bet/fold T i najczęściej check behind R. A w razie jego betu call lub fold w zależności od size'ingu.

Pozdrawiam

P.S. Jaką notkę mu dałeś?
    • TCzeslaw
      TCzeslaw
      Brąz
      na forum od: 09.06.2009 Posty: 414
      kurcze zapomniałem o zasadzie panującej na microlimitach

bet turn=monster

A wynik nie wiem dlaczego mi się taki wkleił powinien być zasłonięty, zresztą to nie jest istotne. Dla mnie najważniejszy jest proces decyzji czy zrobiłem dobrze czy też źle.

Z drugiej strony to piotru masz racje nie zauważyłem podwójnego gutshota. Mogłem betować już na flopie, ale podczas sesji wydał mi się za suchy.

a napisałem mu, że lubi check/raisowac z OOP mając monstera, to mi się przyda gdy będę w podobnej sytuacji, lub gdy będę dobierał do ST8.
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Również grałbym b/f flop i turn. OP, to nie jakiś monster. Trzeba chronić rękę. No i turn to już zupełny overplay.
      Pomyśl, z czym nit może grać check flop (licząc na cbet od ciebie) i co ważniejsze check/raise turn.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Prawidłowo zagrałeś niestety tylko na preflopie, gdzie dobrze podbiłeś za 4bb. Flop to jest cbet all day long. Asy to nuts tylko na preflopie, a postflop jest to zwykła pojedyncza para i nie jest to układ, z którym chcemy się bawić w slowplay. Na unka jest to cbet/fold. Co do turna to bet jest ok, ale na raise masz easy fold. Push to tutaj overplay. Overpair to nie jest układ, z którym chcemy się stackować postflop na unka.

Pozdrawiam.