Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] TT Nl10

• lolhydral
      lolhydral
      Brąz
      na forum od: 17.09.2007 Posty: 32
      wydaje mi sie ze zgodnie z SSS

Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)       
      Position:
      Stack
      UTG:
      $17,59
      UTG+2:
      $10,53
      Hero:
      $2

0,05/0,10 No-Limit Hold'em (10 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with T:spade: , T:diamond: . Hero posts a blind of $0,10.
      UTG calls $0,10, UTG+1 folds, UTG+2 calls $0,10, 3 folds, Hero raises to $0,60, 3 folds, UTG calls $0,50, UTG+2 calls $0,50.

Flop: ($1,95) Q:diamond: , K:spade: , J:diamond: (3 players)
      UTG bets $1,50, UTG+2 folds, Hero raises to $1,40 (All-In).

Turn: ($4,85) 2:heart:
      River: ($4,85) 8:spade:

Final Pot: $4,85
  • 43 odpowiedzi
    • lolhydral
      lolhydral
      Brąz
      chyba ze po tak wysokiej stawce moglem wyczuc ze cos ma no ale z drugiej strony draw z para dziesiatek...
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Niestety tutaj fold mój drogi. Jakby on dał check, to możesz wtedy walić OLA i jest to bardzo dobre zagranie, natomiast drawowanie teraz jest po prostu bez sensu, bo oddsów nie masz :)
    • macromia
      macromia
      Brąz
      na forum od: 04.02.2007 Posty: 1 619
      Zagrałbym tutaj fold, masz przewagę pozycji i po takim becie, nie chcesz grać dalej. Ta made hand jest za słaba a na draw nie możesz sobie pozwolić, jak napisał Fizoloff.
    • 098799
      098799
      Brąz
      na forum od: 23.07.2007 Posty: 1 245
      Czy ja wiem, czy nie możesz sobie pozwolić na drawowanie - jak dla mnie to 10 outsów, bo wątpię żeby jakieś AT czy T9 zcallowały tego raisa, a wysokie pary by zreraisowały. Masz ładnego OESD, a SSS mówi, żeby z takimi się wbijać w allina, więc czemu nie wierzyć, skoro grasz z małym stackiem?
    • wojtaz
      wojtaz
      Brąz
      na forum od: 27.07.2007 Posty: 41
      czy na pewno nie ma oddsów?

pot odds jakie oferuje mu bet przeciwnika to 1,4:3,35 czyli 1,4/4,75=29%

outsów mamy 10: 4 asy,4 dziewiątki i 2 dziesiątki (można założyć że przeciwnik nie ma KK,QQ,JJ skoro nie reraisował pf) no i jeszcze back-door flush. według zasady 2-4 wychodzi nam że trafimy w około 40% i nasz call jest wtedy w porządku.

być może powinno się jakoś zredukować ilość outsów ze względu na duże prawdopodobieństwo że przeciwnik na asa(?) ale i tak myślę że byłby to dobry call. czy moze coś pomyliłem?
    • macromia
      macromia
      Brąz
      A skąd 10 outów ? 8 i to niecałe, bo możesz po dobraniu strita zostać skarcony przez kolor. Dla mnie prosty fold...
    • flogum
      flogum
      Brąz
      na forum od: 07.07.2007 Posty: 181
      Original od wojtaz
      czy na pewno nie ma oddsów?

pot odds jakie oferuje mu bet przeciwnika to 1,4:3,35 czyli 1,4/4,75=29%

outsów mamy 10: 4 asy,4 dziewiątki i 2 dziesiątki (można założyć że przeciwnik nie ma KK,QQ,JJ skoro nie reraisował pf) no i jeszcze back-door flush. według zasady 2-4 wychodzi nam że trafimy w około 40% i nasz call jest wtedy w porządku.

być może powinno się jakoś zredukować ilość outsów ze względu na duże prawdopodobieństwo że przeciwnik na asa(?) ale i tak myślę że byłby to dobry call. czy moze coś pomyliłem?
      Z tymi dziesiątkami to też tak w kit bo jak ma Asa to będziesz ze szczęśliwej dziesiątki na river cieszył się ok. 0.5 sek :P

Pozdrawiam

PS. easy fold :D
    • wojtaz
      wojtaz
      Brąz
      ok faktycznie 10tek raczej nie liczymy (albo wliczamy tylko jedną) no i pewnie trzeba by to jeszcze skorygować pod względem potencjalnego flusha.
      Ale nawet przy 8miu outsach call będzei prawidłowy - więc jesli fold to napewno nie easy:)
    • macromia
      macromia
      Brąz
      Nie wiem jak ty to liczysz, ale nawet licząc pełne 8 outów cholernie się to nie opłaca...
    • flogum
      flogum
      Brąz
      ZLEEEEEEEEEEEEEE post do usunięcia z co do moich przemyśleń zapraszam na koniec :P
    • macromia
      macromia
      Brąz
      nie ma być 3,45:1,4 tylko 3,35:1,4 bo nie masz kasy na wyłożenie całego 1,5 dolca. Czyli pot odds wynoszą niecałe 2,4:1 co kompletnie się nie opłaca...
    • flogum
      flogum
      Brąz
      faktycznie. Poprawione :D

Pozdrawiam
    • lolhydral
      lolhydral
      Brąz
      hm widze ze bede musial poczytac na temat tych oddsow i outow ;)

Dodam jeszcze ze koles mial Jc, Qc :P
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Original od lolhydral hm widze ze bede musial poczytac na temat tych oddsow i outow ;)
      Przeczytaj - to jeden z najważniejszych artykułów NL... :) Pozdrawiam
    • macromia
      macromia
      Brąz
      Original od lolhydral
      Dodam jeszcze ze koles mial Jc, Qc :P
      No i widzisz niepotrzebnie przegrałeś swojego buy-ina :P A patrząc na te karty, to nawet gdybyś wiedział co ma przeciwnik i liczył sobie te 10 outów to i tak by ci się nie opłacało :P
    • wojtaz
      wojtaz
      Brąz
      ja pierdacze: 1:2,4 to nie jest 42% pota!!

jest wątek o liczeniu oddsów - przealizujcie go! albo wejdźcie na wiki albo gdziekowiek indziej..

1:2 czyt. jeden do dwóch oznacza że na 3 próby raz trafisz a 2 razy spudłujesz -
      pradopodobieństwo że trafisz wynosi 1/1+2 = 1/3 = 33%!!

u nas pot odds wynoszą 1:2,4 czyli 1/3,4 czyli 29% więc jeśli uznamy że mamy 8 outsów (o to możemy sie pospierać akurat) to prawdopodobieństwo wygranej jest koło 32% i call jest uzasadniony
    • macromia
      macromia
      Brąz
      gościu jakoś dziwnie liczysz, po co ci te procenty ? 1:2,4 to JUŻ nie jest wystarczający wynik, do sprawdzenia 8 outów przecież potrzebujesz pot odds w wysokości około 4.8:1 - 5:1, więc nie wiem co ty kombinujesz...
    • wojtaz
      wojtaz
      Brąz
      do sprawdzenia 8 outów wystarczy 1:2
    • macromia
      macromia
      Brąz
      Nie wiem gdzie ty czytałeś te artykuły, ale zalecam przeczytać DOKŁADNIE jeszcze raz:

Przykład: Masz 7 6, board na flopie wynosi: 8 5 2. Każda 9 i każda 4 podarują ci wtedy nutstraight na turnie, czyli najlepszego strita z możliwych, i tym samym najlepszą kartę łącznie do tego momentu. Tak więc masz 8 outs, 4 dziewiątki i 4 czwórki.

Z 47 nieznanych kart, które mogą jeszcze paść na turnie, pomaga nam 8. Nasze odds na polepszenie własnej karty wynoszą więc 39:8 (39 do 8). A wiec mamy tutaj stosunek 39 "złych" kart, przeciwko 8 "dobrym" kartom, które polepszają naszą rękę. Dla lepszej przejrzystości, skracamy obie strony, tak aby po prawej stronie była 1. W tym przypadku 4,875:1 ~ 5:1! Polepszamy więc naszą kartę, w jednym z sześciu przypadków.