[NL2-NL16] QTo NL10

• siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BB: $10.00
      UTG: $9.70
      MP: $35.26
      Hero (CO): $10.50
      BTN: $9.70
      SB: $13.97

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has T:club: Q:diamond:

fold, fold, Hero raises to $0.40, fold, fold, BB calls $0.30

Flop: ($0.85, 2 players) Q:club: 9:club: 5:club:
      BB checks, Hero bets $0.65, BB calls $0.65

Turn: ($2.15, 2 players) 8:diamond:
      BB bets $1.02, Hero calls $1.02

River: ($4.19, 2 players) 7:club:
      BB checks, Hero bets $2.20, BB calls $2.20

BB:
      17/13
      AFq 34/57/42
      foldtocbet 10/15
      WTS 39
      W$SD 61
      hands 600

Do flopa standard. Na turnie gdzie dostaje niespodziewanego donka, uzupełnia się JT. Wszystkie ręce z dataminingu, brak readów. Nie chciałem raisować, bo musiałbym się stackować, a moje equity jakoś nie miażdży, decyduje się na call i reevaluate river. River po checku rywala zgodnie z poradami z PS vbet/fold, może dostanę call od słabszych flushy, może od strita, 2pairs. Nie wiem czy był sens betować więcej?
  • 6 odpowiedzi
    • 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      na forum od: 05.10.2007 Posty: 761
      Napisane przez siweq86

Wszystkie ręce z dataminingu, brak readów.

River po checku rywala zgodnie z poradami z PS vbet/fold, może dostanę call od słabszych flushy, może od strita, 2pairs. Nie wiem czy był sens betować więcej?
      moglbys rozwinac te dwie rzeczy?

co do samego vbet river, to wydaje mi sie ze taki niski bet moze czesto byc odebrany jako blef czy blockbeta co za tym idzie mozna sie spodziewac dosc czesto ch/shove z air. Niskie bety to prowokacja, wiec moim zdaniem lepiej by bylo walnac ok 3$, dalej value i jak ma cie calnnac to to zrobi, a raisowac z air do takiego betu juz nie bedziie chcial, bo nie ma feq
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 202
      co do river, na fisza tak, na taga nie bo on tam nie callnie niczego gorszego niz Jh flush (chociaz ma duzy wtsd wiec to bardzo mozliwe)

mysle, ze wolalbym tutaj check behind i zobaczyc z czym on gra taka linie

co do pytania thundera
      datamining - niektore roomy pozwalaja na zbieranie handow bez siadania do stolu, tj odpalasz sobie 10stolow, zalaczasz huda, i pt3/hm zbiera hendy nawet jak nie siedzisz przy danym stole

co do "porad" z ps to zawsze trzeba sie zastanowic czy tego vbeta mamy, tutaj river jest close, i ja osobiscie z Th flush preferuje cb niz vbet, ale to zalezy od tego czy widziales go ze smieciowymi hendami na sd
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      mój call na turnie byłby trochę missed gdybym nie betował river. Myślę, że dalej mogę mieć value od 2pairs, setów, flushów z flopa. Miesiąc temu zagrałbym checkback, ale staram się przekonać co do vbetowania river jeśli widzę jeszcze value, z pożytkiem muszę przyznać, bo ludzie potrafią callować z shitem licząc, że blefujesz :)

Co do dataminingu to na Party jest program HHMiner. Minuje jakieś 50000 rąk/dzień, odpala Ci 19 stolików w tle i zbiera dane z rąk.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      PRF: Nie wiem kogo miałeś na BU, SB, ale QT to straszliwa ręka :D , ja bym ją otworzył jedynie na 3 tagow.

F: Tutaj gram c.bet for value, myślę ze calluje mnie FD, czasami A9, T9 - bo mimo ze to TAG czasami zagra taka ręke na BB.

T: jego donkbet za 1/2 dziwaczne zagranie, więc gram call, zeby zobaczyć co przyniesie turn. (dlaczego uważasz, ze bylby missed play masz showdownvalue, super oddsy, a pula dla TP jest jak dla mnie już w sam raz.)

R: gram checkback, nie chce dostać c/r value tez nie wiele widzę, bo jaki gorszy flush mnie tutaj sprawdzi? po prostu zbyt malo value zeby ryzykować, seta nie widze w jego rangu, str8 może, moglby tak idiotycznie zagrać, 2pr też jakos nie bardzo. - a read jest moim zdaniem cenniejszy niż value w tym wypadku.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      QTo z CO? Nie żartujcie. Dobra ręka do stealowania z CO. Nie pamiętam pozostałych statów rywali, ale nie mają tutaj znaczenia o ile zbyt często nie 3betowali, a jeśliby 3betowali to na pewno bym nie podbijał.

Myślenie o tym, że dostaniemy ch/r na riverze po naszym becie zawsze mnie odstraszało od betowania i grałem checkback, jednak od pewnego czasu zgodnie z zaleceniami z filmików itp. zacząłem betować :) i jest to bardzo opłacalne.
      Zważcie, że gościu ogląda 40% showdownów
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Witam

Na turnie Twoja ręka faktycznie nie nadaje sie do raise/stackoff, ale nie nadaje sie tez jakos super do calla. W jego range jest troche lepszych Qx, ktore gra stopn'go, moze byc troche JT, 98, Q8 i jego linia nie wyglada imo na A/K alone. Fold nie jest zly i nie majac informacji prawdopodobnie tak bym zagral, nie pakujac sie w nasty spot bojac sie wieelu kart w talii.

As played, check back river jest ok. Fakt- staraj sie wyciagnac max value w wielu spotach ale nie w sytuacji, gdzie przeciwnik pokazal jakas dziwna linie i miales guessing game juz na poprzednim streetcie.