[NL2-NL16] NL10 AJo

• mikhail4
      mikhail4
      Brąz
      na forum od: 20.01.2009 Posty: 51
      Pytanie do tego rozdania jest takie:
      Czy mając nutsy ( wiadomo AA mnie bije ale raczej wykluczam po akcjach pre) warto zagrac x/call flop i pozwolic się oponentom jakoś zahaczyć?
      Czy od razu x/raise dla value?

Turn - tu juz wiem że albo wyciągnę cokolwiek od innych układów albo nie = bet.

River - kontynuacja ( dziwi mnie tylko fold villaina - no ale... mówi sie trudno ;)

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      Hero ($14.43)
      BB ($3.62)
      UTG ($11.79)
      UTG+1 ($15.29)
      CO ($6.76)
      BTN ($3.01)

Dealt to Hero J:spade: A:diamond:

fold, fold, fold, BTN calls $0.10, Hero raises to $0.40, BB calls $0.30, BTN calls $0.30

FLOP ($1.20) J:heart: J:diamond: A:spade:

Hero checks, BB bets $0.10, BTN calls $0.10, Hero calls $0.10

TURN ($1.50) J:heart: J:diamond: A:spade: Q:club:

Hero checks, BB bets $0.10, BTN calls $0.10, Hero raises to $1.60, BB calls $1.50, BTN folds

RIVER ($4.80) J:heart: J:diamond: A:spade: Q:club: 5:diamond:

Hero bets $3, BB folds
  • 9 odpowiedzi
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      w tym spocie z KT zagralbys normalny cbet
      wiec z flopnietym nutsem tez zagraj

jak chcesz slowplayowac to na turnie check/call liczac na float (ready ?)
    • 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      na forum od: 05.10.2007 Posty: 761
      ja bym tu zagral b/c flop i ch/r turn, to wlasnie z nutsami chcemy zeby nas oplacali, wiec nie ma co slowplayowac.
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 199
      bet bet bet, ja sie bawic nie lubie ; d
      chyba, ze mam ridy na agro typa, to wtedy c/r turn jest gut
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      Jak dla mnie twoja linia jest okej z fullem mozesz sobie pozwolic na slowypaly z flopa jesli cos ma to i tak ci sie wyplaci, jesli nic nie ma to dasz mu szanse cos zlapac.
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      Napisane przez deivid2
      Jak dla mnie twoja linia jest okej z fullem mozesz sobie pozwolic na slowypaly z flopa jesli cos ma to i tak ci sie wyplaci, jesli nic nie ma to dasz mu szanse cos zlapac.
      ta supcio, mozesz sobie pozwolic na slowplay i utrate masy value ;x
    • deivid2
      deivid2
      Global
      heheh tak napisz mi od czego ty tyle value zbierasz?
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      heheh napisz mi co chcesz mu dac zlapac aby te value wyciagnac?

jedyne co widze do GS na flopie, 80% graczy na nl10 bedzie callowalo przynajmniej raz tego gs
      dodatkowo slabe Ax takze beda callowac 1 lub 2 strity
      jakis pocket na flopie takze pownien callnac

tak jak zagrane to nasza linia wskazuje glownie na Jx, niz jakbysmy cbetowali flopa (ktorego cbetujemy zarowno z air jak i nutsami), i barrelowali turna gdzie mozna takze zagrac, c/c lub c/r
    • deivid2
      deivid2
      Global
      wszystko jedno cokolwiek złapie jesli ma Jx to i tak odda stacka na turnie lub riverze

Linia hero może nie jest optymalna, bo tutaj nie zwróciłem uwagi na ilość graczy w pocie, ale nie uważam jej za tragedie.

Moze zlapac Q, K, parke jakoś, gusthota, a jesli ma weak Ax to i tak sprawdzi only 2bet moim zdaniem.

A na flopie sprawdzi nas tylko Jx, Ax, KQ moze QT. - wiec macie racje lepszy jest bet flop, bo mam value od gusthota, ale nie mam info o villianach wiec zakladajac ze to nie sa super donki i tak gutshot nie sprawdzi wiecej niz raz, a u przecietnego gracza nic nie sprawdzi.

Tutaj podoba mi sie donkbet ze wzgledu na ilosc graczy, wiec przepraszam, ze nie zwrocilem na to uwagi.
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Siemano

Widze, ze opinie sa podzielone. Trzeba rozrozniac jednak nutsy-> co innego jest miec seta na niskim flopie, co innego seta na drawowatym, co innego AA na skoordynowanym/suchym flopie, co innego fullboat na boardzie J:cJ:sT a co innego fullboat na boardzie AAK.

W tym spocie masz tzw holy city, czyli ultimate nutsa i nie boisz sie _ani jednej_ karty w talii + board jest wysoki i super-scary dla graczy. Zakladajac wiec, ze nie masz ani jednego reada/informacji na przeciwnikow, mozesz pozwolic sobie na slowplay nawet bedac oop, wiec Twoja linia prawdopodobnie wyciagnela max value z jego Qx, czasami czegos w stylu JT albo 99, ktore on swbodnie moze foldowac na flopie a A/J ma spore CRE.

Pozdr