[NL2-NL16] J2s NL10

• wujekryba
      wujekryba
      Brąz
      na forum od: 04.08.2009 Posty: 1 260
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($11.51)
      BB ($27.08)
      UTG ($10)
      UTG+1 ($8.17)
      CO ($7.85)
      Hero ($10)

Dealt to Hero J:spade: 2:spade:

fold, fold, fold, Hero raises to $0.30, SB calls $0.25, BB calls $0.20

FLOP ($0.90) A:diamond: 8:spade: 7:spade:

SB checks, BB checks, Hero bets $0.50, SB folds, BB calls $0.50

TURN ($1.90) A:diamond: 8:spade: 7:spade: 4:heart:

BB checks, Hero bets $1.10, BB calls $1.10

RIVER ($4.10) A:diamond: 8:spade: 7:spade: 4:heart: Q:heart:

BB bets $1, Hero folds

Open r z waletem w kolorze tylko pod SB. Oglądał dużo flopów i pasował z air, tak sądzę bo był skłonny oddać stacka z bottom pair bez kickera.

W rozdanie wszedł BB który raczej jest unkiem bardziej przypominającym taga aniżeli fisza ale nie wiem bo miałem z 10 rąk na niego. Spada A i FD więc reprezentuje Ax robiąc semiblef cbet. Myślę, że na takim wet flopie jego call nie oznacza AK i bardzo rzadko AQ. Więcej będzie tam drawów imo.

Na turnie spada blank i jeżeli PF nie było dużym błędem to TUTAJ JEST BŁĄD IMO. Myślę, że do 2barrela zrzuci OESD tylko, że z OESD mam splita lub wygrywam. I nie wiem czy jest sens wyrzucania go z FD bo jeżeli masz gorszy FD to i tak mi się wypłaci jeżeli spadnie pik a jeżeli leszy to ja się mogę wypłacić i nie wiem czy go wyrzucę.

Riv to nie wiem co to ma być? Thing vbet? W sumie bije tylko busted słabe drawy których nie ma wiele wiec chyba izi f.

Problematyczne tu jest dla mnie PF (bo marginalny bardzo ale SB dawał value z tej ręki) i to czy barrelować turn jako pure bluf aby wyrzucić z bijących mnie rąk lepsze FD i wtedy fold albo check back any riv (nawet pik).
  • 3 odpowiedzi
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Preflop: mi się nie podoba jeśli SB jest słaby, to poczekaj na rękę która gra się lepiej i ma jakiś potencjał pod TP np. J7s jest znacznie lepsze od Twojego J2s.

Flop: jeśli piszesz że SB jest aż tak słaby, to nie jestem przekonany co do cbeta, myślisz że on coś spasuje? T9/JT? Ax/8x/7x/PP/..., jeśli jednak masz jakieś fold equity wtedy cbet jest okej ale wyżej 0.65$.

Turn: unk TAG, według mnie, ma tutaj zazwyczaj Ax którego nie spasuje grałbym check behind ponieważ jeśli zabetujesz to on często sprawdzi z AT, ale gdy trafisz swoje outy to spasuje na river i 100% $ wrzuci będąc behind.
    • wujekryba
      wujekryba
      Brąz
      na forum od: 04.08.2009 Posty: 1 260
      Pre zgodzę się, że nawet jeżeli jest tu value to można poczekać na coś w czym będzie go więcej.

F: SB to bardzo passive-bad który ma w rangeu tak dużo rąk które nie trafiły, że imo cbet będzie opłacalny. Ale tak jak mówisz zgodzę się, że za mały. Jeżeli gral bym z nim HU to spokojnie mogę 1/2pot ale w tym spocie tak jak mówisz.

T: Sądzisz, że unk TAG może mieć tutaj słabsze asy niż ATs, AJs, AQo? Jeżeli już bezpiecznie ustaliłem, że nie jest idiotą to tak jak napisałem myślę, że AQ+ by ch/r flop lub leadował flop który jest wet a jego call zmusza go do calldownu na wielu kartach, w dodatku river jeszce zabiera kilka kombinacji. Dlatego imo jest tam bardzo mało asów, 18 kombinacji ATs i AJs. Bo co taki TAG calluje OOP? Wyżej wymienione Asy, KQs (rzadko KJs), PP, okazjonalnie SC bo 3way. Dlatego te 18 kombinacji to tylko mała część jego zasięgu w którym są drawy i calldwony 99, TT.

Chyba, że ty tam widzisz inaczej jego zasięg np. A7s+
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Odnośnie turna, to mam pewną prostą zasadę. Nie staram się unka wyrzucać z TP, bo zazwyczaj kończy się to naprawdę źle. Ponadto wiele osób boi się vbetować i np. z AQ nie sądzę żeby c/rował flop.

Piszesz "drawy", ale jakie drawy? T9/FD czyli mało tych układów ponieważ sam blokujesz ich masę. IMO jedynie wyrzucasz 8x których jest znacznie mniej od Ax.