[NL2-NL16] 44 nl4

• Qbaloz
      Qbaloz
      Brąz
      na forum od: 21.05.2010 Posty: 1 582
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      MP2:
      $4.17
      MP3 (Hero):
      $4.20
      CO:
      $4.64
      BU:
      $1.07
      SB:
      $4.00
      BB:
      $4.00
      UTG2:
      $3.98
      MP1:
      $2.01

Preflop: Hero is MP3 with 4, 4.
      UTG2 raises to $0.08, MP1 folds, MP2 calls $0.08, Hero calls $0.08, 4 folds, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.3) 9, 5, 4 (3 players)
      UTG2 bets $0.12, MP2 folds, Hero raises to $0.36, UTG2 raises to $0.60, Hero raises to $4.12, UTG2 folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $0.9.

Jego podbicie przed flopem było dosyć niskie, mógł tak zagrać wiele connectorów, więc zdecydowałem się na raise na flopie. Na jego reraise powinienem był raisować normalnie? Chyba troszkę przesadziłem z tym all inem.
  • 1 odpowiedź
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Trochę cię poniosło, ale od początku. Na preflopie call jest tutaj ok. Przeciwnik zagrał co prawda miniraise, ale mamy jeden call, a nasz ewentualny raise będzie dość kosztowny, dlatego call z niskim pocketem pod seta jest ok. Na flopie łapiesz seta. Raise mi się podoba. Masz monstera, niską pulę, a przeciwnik betuje w 1/3 puli. Ty mając mocny układ i chcesz tutaj budować pulę, dlatego raise mi się podoba. Dostajesz 3-bet. Jeżeli chcesz 4-betować to tutaj 1,5 $ spokojnie tutaj wystarczy - push był tutaj zdecydowanie zbyt mocnym zagraniem i zupełnie niepotrzebnym, ponieważ ty nie chcesz wyrzucać przeciwnika z rozdania, tylko chcesz ciągnąć od niego value. Inna sprawa, że board jest bezpieczny, więc ja tutaj grałbym po prostu call na ten 3-bet, bo jeżeli villain odpuści nawet kontynuację agresji na turnie to z racji przewagi pozycji będziemy mogli zabetować nie tracąc rundy licytacji.

Pozdrawiam.