[NL2-NL16] Aa Nl2

• irb1400
      irb1400
      Brąz
      na forum od: 01.06.2009 Posty: 352
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BB:
      $0.94
      MP2:
      $2.20
      MP3:
      $7.29
      CO (Hero):
      $4.98
      BU:
      $3.23
      SB:
      $2.18

Preflop: Hero is CO with A, A.
      2 folds, Hero raises to $0.07, BU folds, SB calls $0.06, BB calls $0.05.

Flop: ($0.21) 2, 4, T (3 players)
      SB bets $0.21, BB folds, Hero calls $0.21.

Turn: ($0.63) 9 (2 players)
      SB checks, Hero checks.

River: ($0.63) 2 (2 players)
      SB bets $0.47, Hero calls $0.47.

Final Pot: $1.57.

Hejka

PF: standard, calluje mnie villain 19/17 AFq 41% 272 H
      F: dostaje donka i zupelnie nie wiem, co mam zrobic? tak gra sie pod seta, ale reki nie zrzuce, raise odpada bo na 3bet bede musial pushowac.
      T: check podobnie mysle, jak na flopie, ze raise mi niewiele da
      R: nie wyobrazam sobie nie sprawdzic tego

Mam notke na villaina
      JQ cc 3bet F FD i wrzuca stacka oop

Jak to powinno byc zagrane?
      z drugiej strony to co mi equilator pokazal, to jest easy stack off i zawsze chce sie stackowac:

Board: 2, 4, T
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 89.407% 89.20% 00.21% 927207 2176.50 { AA }
      Hand 1: 10.593% 10.38% 00.21% 107940 2176.50 { TT-66, AQs-A2s, K9s+, Q9s+, J9s+, T9s, AQo-A8o, KTo+, QTo+, JTo }

dorzucajac parki 22-55 equity spada 5% wiec to niewiele zmienia
  • 8 odpowiedzi
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      przypisales mu range z choinki wziety

ale tak czy siak raise/shove flop bo on tam nie tylko ma sety ale JJ+ i Tx
    • irb1400
      irb1400
      Brąz
      Przypisalem mu taki (moze troche przesadzone), ale z uwagi na fakt ze pokazal A2o - wygladal na "poczcicwego" gracza a tutaj takiej rzeczy.

Pozdrawiam
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      jak pokazal A2o to przegrales na wlasne zyczenie slowplayujac rakiety
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 199
      raise flop, bet turn, shove river = nh

ew. call flop, bet turn (!) (nie rozumiem, dlaczego piszesz, ze betowanie turna nie wiele Ci da skoro masz tam mase kasy od gorszych rak), shove river

co do rangu :facepalm: zakladasz, ze koles stackuje sie tam z overcardsami, 2x, Q9, czy innym trashem? :facepalm: :facepalm: :facepalm:
    • irb1400
      irb1400
      Brąz
      Zgadza sie, przegralem to na wlasne zyczenie i dlatego wrzucilem ta reke do oceny.

Nie umiem okreslac range'u villaina - moze mi ktory z Was drodzy pokerzysci mi pomorze.
      Przeciez nie moge automatycznie kazdego AA grac tak samo
      PF: raise/3bet/shove
      F :bet/raise/3bet/shove
      R: bet/raise/3bet/shove

Skoro dostaje donka na takim flopie, to co? Wiec mysle, ze skoro 19/17 to w jego limping rang'u sa karty 22-TT (JJ)AK,AQ,KQ, KQs czyz nie?
      nie mam zadnych notek na niego do tej pory
      wiec wykminilem, ze moze tak zagrac z setem i w sumie z overpair. Overpair sie nie boje ( w sumie o nich w ogole nie pomyslalem podczas akcji :facepalm: tak powaznie, to chyba tylko JJ o ile tego nie 3betuje), so to jedynie 3 rece, ktore mnie pokonuja na tym flopie, Jak czesto on je trafi? - bardzo zadko.
      T: skoro go okreslilem na te sety, to czemu villain nie betuje? bez sensu jest tracic value - to powinno mi dac do myslenia - wiec betowac turn i co? fold na raise? czy call?
      R: bet
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 199
      Napisane przez irb1400
      Zgadza sie, przegralem to na wlasne zyczenie i dlatego wrzucilem ta reke do oceny.

Nie umiem okreslac range'u villaina - moze mi ktory z Was drodzy pokerzysci mi pomorze.
      Przeciez nie moge automatycznie kazdego AA grac tak samo
      PF: raise/3bet/shove
      F :bet/raise/3bet/shove
      R: bet/raise/3bet/shove

nikt nie napisal, ze masz tak grac z automatu, ale na niektorych boardach po prostu tak "wypada" zagrac

Skoro dostaje donka na takim flopie, to co? Wiec mysle, ze skoro 19/17 to w jego limping rang'u sa karty 22-TT (JJ)AK,AQ,KQ, KQs czyz nie?

on nie limpuje tylko calluje raise ale to kosmetyka, tutaj juz range dobry podales, nam chodzilo o to co wrzuciles do equilatora czyli np. K9s+, Q9s+, J9s+, T9s, AQo-A8o i patrzac na ten range stwierdziles, ze Twoj shove bylby EV+, tylko, ze on nawet jak ma te karty to nie idzie przeciez z nimi na stacki, range ktory mu przypisujesz a ktory idzie na stacki to dwa inne zakresy

nie mam zadnych notek na niego do tej pory
      wiec wykminilem, ze moze tak zagrac z setem i w sumie z overpair.

+toppara, totalny air, niskie pp ktore nie trafiaja tego boardu

Overpair sie nie boje ( w sumie o nich w ogole nie pomyslalem podczas akcji :facepalm: tak powaznie, to chyba tylko JJ o ile tego nie 3betuje), so to jedynie 3 rece, ktore mnie pokonuja na tym flopie, Jak czesto on je trafi? - bardzo zadko.

rzadko* ;p i owszem rzadko trafiaja ten board dlatego obstawianie przeciwnika jedynie na seta jest kiepskim rozwiazaniem

T: skoro go okreslilem na te sety, to czemu villain nie betuje? bez sensu jest tracic value - to powinno mi dac do myslenia - wiec betowac turn i co? fold na raise? czy call?
      obstawiles przeciwnika takze na inne rece, MYSL RANGEM A NIE OKRESLONA REKA, jesli on czeka to co Ci to mowi? mam weak hand, blef na flopie sie nie udal, rzadko on tam ma cos mocnego betem wyciagniesz value z Tx, pp, czasami overcards jesli dostajesz raise to dla mnie jest call, bo jego linia nie robi sensu a Ty masz pozycje i mozesz rozgrywac to na river

R: bet

a co bys zrobil gdyby on checkowal?
    • irb1400
      irb1400
      Brąz
      Wielki dzieki :) Alez mam rogala na twarzy, takiej odpowiedzi oczekiwalem :s_thumbsup:

Za poprawe gafy ortograficznej i wyjasnienie procesu myslowego tej reki :)
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Heja

Zagrales zdecydowanie zbyt pasywnie. Widze, ze w temacie pojawily sie juz niektore fajne odpowiedzi wiec

- zastanow sie, czy 19/17 gra tak z setem bez levelu, ze odbierzesz to jako slabosc?
      - czy on tutaj ma tylko sety, czy ma tez gorsze ręce typu tp, gorsza overpair?
      - czy on tutaj moze miec air?

Odpowiedz sobie na te pytania i zastanow sie, czy bet/stackoff turn albo nawet raise/stackoff na tym flopie na tych eff. stackach na tego przeciwnika nie bedzie lepsze.

Pozdrawiam