[NL20-NL50] NL50 J9s

• CronTheFish
      CronTheFish
      Brąz
      na forum od: 24.02.2009 Posty: 2 819
      $0.25/$0.50 No Limit Holdem
      4 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      CO ($72.50)
      Hero ($50.75)
      SB ($53.15)
      BB ($50.75)

Pre-Flop: ($0.75, 4 players) Hero is BTN J:club: 9:club:
      CO folds, Hero raises to $1.50, SB folds, BB calls $1

Flop: Q:club: K:spade: 2:spade: ($3.25, 2 players)
      BB checks, Hero bets $2.43, BB raises to $5.86, Hero calls $3.43

Turn: 3:spade: ($14.97, 2 players)
      BB checks, Hero bets $10.50, BB calls $10.50

River: 9:heart: ($35.97, 2 players)
      BB checks, Hero goes all-in $32.89, BB goes all-in $32.89

Przeciwnik często broni BB i bardzo rzadko odpuszcza flopa.
      Często on tutaj blefuje i zastanawiam się co lepsze: fold / call / 3bet/fold.

Ponieważ mam jakieś pot equity to uznałem że lepiej będzie zagrać call+ shove turn - zgarnę w ten sposób więcej dead money a dodatkowo mogę złapać strita/FD + on być może wtedy spasuje Kx bo mój perceived range będzie mocniejszy. Na flopie on niekoniecznie musi foldować Kx.

Tyle że on gra check i sam nie wiem czy on tutaj się poddaje czy stara sie grac jakis pot control czy byc moze trapuje z nutsami, być może złapał FD i z niewiadomych przyczyn gra check?? Decyduje się jednak na bet->bet bo ja mogłem na flopie sprawdzać z FD i nie sądzę by jemu się uśmiechało sprawdzać tutaj z TP 2 streety, na dodatek jego betsizing na flopie raczej wyklucza coś w stylu 2pair/set.
  • 1 odpowiedź
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      na forum od: 28.04.2009 Posty: 1 618
      Check backuj flopa. Koles nie pasuje w ogole do cbetow, a Ty masz J high. Nie wiem dlaczego szukasz rozwiazania, ktore uwzglednia Ciebie ladujacego bardzo duzo $$ do pota z niczym na aggro spaza.

Masz backdoor equity, masz pozycje, wykorzystaj ja.

Ponieważ mam jakieś pot equity to uznałem że lepiej będzie zagrać call+ shove turn - zgarnę w ten sposób więcej dead money

Raczej on zgarnie wiecej Twojej kasy overplayujac KJo. Nie wyplacaj mu buy ina z J high tylko dlatego, ze ma duzy check/raise.

on być może wtedy spasuje Kx bo mój perceived range będzie mocniejszy.

Nie liczylbym na to, ze koles overplayujacy top pair pomysli nawet nad spasowaniem swojego handa na turnie. Jezeli ma jakiekolwiek Kx to snapnie Cie na turnie.

Tyle że on gra check i sam nie wiem czy on tutaj się poddaje czy stara sie grac jakis pot control czy byc moze trapuje z nutsami, być może złapał FD i z niewiadomych przyczyn gra check??

Jezeli nie znasz odpowiedzi na zadne z tych pytan to po co callujesz flopa? Sam widzisz do czego prowadzi Cie cbet na flopie.