[NL20-NL50] AA nl50

• hoolender
      hoolender
      Brąz
      na forum od: 30.08.2008 Posty: 514
      Full Tilt Poker, $0.25/0.50 No Limit Hold'em Cash Games, 9 Players
      Hand Converter by Pokerhand.org

Board:
      UTG: $46.35
      UTG+1: $58.55
      MP1: $51.95
      MP2: $50
      CO: $59.50
      Button: $41.05
      SB: $62.25
      BB: $18.85
      MP4: $66.05

Dealt to MP1 A:diamond: A:spade:

Pre-flop:
      (1 folds), UTG raises to $1, (1 folds), MP1 raises to $3.75, (2 folds), Button calls $3.75, (2 folds), UTG calls $2.75

Flop: ($12) 6:diamond: J:diamond: 9:spade: (3 Players)
      UTG checks, MP1 bets $10, Button calls $10, (1 folds)

Turn: ($32) T:diamond: (2 Players)
      MP1 ?

A wiec 3bet pre flop. CB na dość drawowatym stole zachaczającym o range przeciwników. Biorąc pod uwagę stół to jest bet i ewentualny AI z uwagi na drawy..
      Spada Turn kompletujący kolor i dający mi redrawa. Tu staje przed dylematem ch/call albo bet/showe. Pierwsza opcja wydaje mi się słaba bo na takim stole zabetuje mi chyba tylko kolor i strit.Zresztą chyba call mnie tu całkowicie wiąże z pulą. Opcja druga jest nieco ryzykowna, ma zaletę że jak drawował do strita to może go wyrzucić. Czy lepiej wyindukować float na turn czy lepiej wykorzystać szansę na fold u przeciwnika i betować Turn?
      Przeciwnik to w zasadzie unk, zauważyłem ze nieco agresywny.
  • 10 odpowiedzi
    • LeniwiecKuba
      LeniwiecKuba
      Brąz
      na forum od: 10.05.2009 Posty: 528
      Pytanie też czy myślący i jak bardzo.

Z setami powinien grać raise na flopie - rzecz w tym, że Twoja ręka jest bardzo transparentna, masz QQ+/AK

Co do floatu - w 3betowanej puli (vs UTG jeszcze) nie będzie on na pewno light, zawsze będzie pod mocne equity.

Ja bym najprawdopodobniej wybrał niski bet - około 1/4 - 1/3 puli / fold na shove
      Na UNKa i w dodatku na tym poziomie nie musisz sie martwic balansowaniem tej linii.

Jeżeli ma słabszą rękę sprawdzi jeszcze lub zrzuci, jeżeli ma lepszą przebije.

Argumentuje to tak że na tym poziomie nie zobaczysz inteligentnej zamiany ręki w blef - z made hand ludzie mają myślenie: "czy jeszcze mogę sprawdzić czy jednak fold", a nie "najprawdopodobniej jestem w plecy i czy go wyblefuje all inem." Powiem tylko że w odwrotnej sytuacji trzeba bardzo uważać bo ludzie czasem wręcz maniakalnie nienawidzą zrzucać rąk.

Na river na blanku grałbym check / call do 1/3 puli

edit: jedną ważną rzecz dopiero teraz sobie uzmysłowiłem :)
      Tu nie powinno być dużej szansy na kolor villaina. Zobacz jakie karty w diamondach są zabrane: A,J,T
      on by tu musiał mieć KQ, 98 mało prawdopodobne.
      Dlatego też najczęścej powinieneś tutaj grać przeciwko KK/QQ - half pot turn, i prawdopodobnie gdzieś 2/5- half pot na blank river, gdyż sam z nimi nie uderzy a niewysoki bet sprawdzi ("w końcu mam over parę").
    • hoolender
      hoolender
      Brąz
      Napisane przez LeniwiecKuba
      Pytanie też czy myślący i jak bardzo.

Z setami powinien grać raise na flopie - rzecz w tym, że Twoja ręka jest bardzo transparentna, masz QQ+/AK

Co do floatu - w 3betowanej puli (vs UTG jeszcze) nie będzie on na pewno light, zawsze będzie pod mocne equity.

Ja bym najprawdopodobniej wybrał niski bet - około 1/4 - 1/3 puli / fold na shove
      Na UNKa i w dodatku na tym poziomie nie musisz sie martwic balansowaniem tej linii.

Jeżeli ma słabszą rękę sprawdzi jeszcze lub zrzuci, jeżeli ma lepszą przebije.

Argumentuje to tak że na tym poziomie nie zobaczysz inteligentnej zamiany ręki w blef - z made hand ludzie mają myślenie: "czy jeszcze mogę sprawdzić czy jednak fold", a nie "najprawdopodobniej jestem w plecy i czy go wyblefuje all inem." Powiem tylko że w odwrotnej sytuacji trzeba bardzo uważać bo ludzie czasem wręcz maniakalnie nienawidzą zrzucać rąk.

Na river na blanku grałbym check / call do 1/3 puli

edit: jedną ważną rzecz dopiero teraz sobie uzmysłowiłem :)
      Tu nie powinno być dużej szansy na kolor villaina. Zobacz jakie karty w diamondach są zabrane: A,J,T
      on by tu musiał mieć KQ, 98 mało prawdopodobne.
      Dlatego też najczęścej powinieneś tutaj grać przeciwko KK/QQ - half pot turn, i prawdopodobnie gdzieś 2/5- half pot na blank river, gdyż sam z nimi nie uderzy a niewysoki bet sprawdzi ("w końcu mam over parę").

Co do blefu to na FTP ludzie tylko to robią. Inteligentnie czy nie, tak jest.

Załóżmy że podbijam 10$ river, przeciwnik ma wybór call/fold/raise. I ma 27$ w stacku. Dorzuci i jest całkowicie pot commited bo zostaje mu 17$ przy puli 52$. Więc według mnie, jakby miał call zrobić to zrobi raise w 90% bo ma jakąs tam szansę mnie wyrzucić.Taki gejbet go wręcz zachęci.A druga sprawa to karta która spadła a on raczej wie że mam KK+. A jak ma seta JJ to call zrobi i tak czy tak musze robić call na river(bo 1/3 z 52 to to jego17$). A wydaje mi się że betując turn co nieco wyrzucam lepszych rąk.
    • LeniwiecKuba
      LeniwiecKuba
      Brąz
      Napisane przez hoolender
      Co do blefu to na FTP ludzie tylko to robią. Inteligentnie czy nie, tak jest...
      Przy małej ilości do dorzucenia są w stanie. Masz rację.
      Fakt mylę się bo nie zwróciłem uwagi na wielkość stacków, oczywiście będziesz commited :)

Przy tej wielkości stacków push turn, gdyż on od over pary nie powinien już uciec (może nawet sprawdził jakieś AJ/QJ suited), a na 4ty diamond na river może sie zrzucić.

IMO Bet > check gdyż on sam może uderzać tylko silniejsze ręce.
    • hoolender
      hoolender
      Brąz
      Nie mówię że nie masz racji. Lubie poznawać inne punkty widzenia.
      Ja tu zestakowałem sie z nim na turnie. Na turnie byłem wniebowzięty, po Riverze już nie.
    • LeniwiecKuba
      LeniwiecKuba
      Brąz
      wydaje mi się że betując turn co nieco wyrzucam lepszych rąk.
      Które ?

Nie widzę byś potrafił zrzucić lepsze, a to co sprawdziło flopa zważając na to ile musi dorzucić myślę że też tu sprawdza. Jak on tu ma KK powie sobie że możesz mięć QQ jeszcze-> call.

Ma TP / over pair -> "ale ja mam taką dobrą rękę", może on ma AK z 1 diamond.

Mnóstwo graczy nawet słabych regów nienawidzi zrzucać rąk. Wczoraj mój duży over bet river raz gracz sprawdził z JJ na boardzie TT44x, po tym jak sam zagrał 3 barrele. Inny to zrobił z 2 bottom pairs gdzie leżały już strity i kolor.
      Kumpel podesłał rozdanie z NL100 jak reg calluje 4bet z AQ i sprawdza 3 barrele na deepie z A high ! ;d To już ekstremum, ale lepszych rąk na pewno nie wyrzucisz i myślę że gorszych bardzo często także.
    • hoolender
      hoolender
      Brąz
      2 pary śmiem twierdzić że zrzucam. Seta w ekstremalnych przypadkach też może by się zdarzyło, pushując Turna.Znam regularsów co zrzucają sety na flushowych stołach:)
      Strit też podejrzewam że mógł zostać wyrzucony, rzadko ale mógł. Strit nie ma tu redrawa. Sam mając strita na jednokolorowym stole zastanawiałbym się na jakąś ostrą akcję od przeciwnika.
      Jeden się nie zrzuca, drugi się za często zrzuca. To był agresywny unk.
      Zakładając że nikt nigdy nic nie zrzuca to chyba nie robisz Cb?
    • LeniwiecKuba
      LeniwiecKuba
      Brąz
      To nie tak, jeżeli villain wie, że Twój 3bet nie powinien wychodzić poza AK / QQ+ oraz villain flopa nie sprawdził light to ten turn nic u Ciebie nie zmienia - tak AdKd ma nuts kolor ale to tylko jedna kombinacja.

Myślę, że wielu przeciwników na tym poziomie, jeżeli już zastanawia się nad tym co możesz mieć, to nie robi tego poprawnie zakresami, często zgadują pojedyncze ręce i jeśli Cie na coś obstawią, trwają przy tym i grają błędnie.
      Do tego jeszcze dochodzi myślenie życzeniowe.

Nie chciałem być odebrany że nikt nigdy nic nie zrzuca. Rzecz bardziej w tym, że ludzie czują się niekomfortowo rozstając się z ręką w która dużo zainwestowali - tracą pieniądze, muszą przyznać się do błędu oraz nie lubią być wyblefowanie przez gorszą rękę. Jeśli z kolei sprawdzą - to MOŻĘ wygrają czyli nie stracą tego co zainwestowali (nie ważne że wrzucają jeszcze więcej) i na pewno nie zostaną "oszukani" blefem :)

I znów nie generalizuję że wszyscy, ale dużo jest takich ludzi. Do tego jeszcze dochodzi to, że jak ktoś nie potrafi Cię postawić na jakąś rękę, to masz blef -> dostajesz call.

Tak więc zamiast następnym razem klnąć dlaczego ten idiota na mój 2nd barrel nie zrzucił 2nd pair lepiej trochę luźniej valuebetować :)
    • hoolender
      hoolender
      Brąz
      Ja całkiem luźno 3betuje:D Zresztą to tragedia jak 2 razy w krótkim czasie dostaniesz AA,AK,KK i 3betujesz bo potem wcale 3bety nie są respektowane.
      Więc i luźno mnie caluja.Zresztą mam wrażenie że ludzie grają "mam przeczucie dołożę"
      Zresztą ja też mam problem zrzucic niektóre ręcę a potem "o kur... po co call z tym setem skoro spadła 3 do koloru i donka sporego mi zasadził po 2 callach??" potem się wydaje że to było jasne że złapał ten kolor.
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      Cześć

Problematyczna ręka. Jak sam zauważyłeś są tutaj 2 opcje. Shove Turn oraz ch/c Turn. Wydaje mi się, ze mając OP i nfd nie można się tutaj zrzucić takiemu przeciwnikowi.
      Która opcja jest lepsza? Biorąc pod uwagę fakt, że przeciwnik jest niepełnym stackiem można założyć że ma tendencę do overcallowanie, czyli może mieć tutaj TP, a na Turnie dochodzi mu OESD, gutshot czy two pair. Pamiętaj, że mamy 9 outów na nfd + 2 outy na seta, który pokona 2 pary i nawet seta JJ. Patrząc na stacki nie wydaje mi się, żebyś kiedykolwiek mógł uciec od tej puli ze względu na zbyt duże equity jakie w niej posiadasz, dlatego pozostaje tylko pytanie w jaki sposób wrzucić do niej pieniądze. Po przeczytaniu dyskusji i namyśle również stwierdzam, że shove Turn jest lepszy niż ch/c. Pozwalasz przeciwnikowi na popełnienie błędu i sprawdzenie z drawem, czy inną marginalną ręką.

Pozdrawiam
    • hoolender
      hoolender
      Brąz
      Pokazał drawa, 8c9c.
      Doszła 7 na river.