[NL100+] KK NL100 Rush

• sickpastor
      sickpastor
      Global
      na forum od: 17.06.2009 Posty: 8 054
      Witam ! Czas tu w końcu zagościć :)

Zaczynam od ręki z ogarniającym regiem, klasyczne blindwars

$0.50/$1 No Limit Holdem
      FullTiltPoker
      9 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG red vulv ($137.90)
      UTG+1 rlay ($110.75)
      MP1 Coilmaster855 ($111.30)
      MP2 mikeevegas76 ($223.45)
      MP3 noody18 ($148.55)
      CO AMB22 ($109.85)
      BTN shades211 ($117.25)
      SB keytlin84 ($110.95)
      BB Hero ($121.15)

Pre-Flop: ($1.50, 9 players) Hero is BB K:club: K:spade:
      7 folds, keytlin84 raises to $2.50, Hero raises to $8, keytlin84 calls $5.50

Flop: 6:spade: J:diamond: 5:spade: ($16, 2 players)
      keytlin84 checks, Hero bets $9, keytlin84 raises to $23.50, Hero calls $14.50

Turn: 6:diamond: ($63, 2 players)
      keytlin84 bets $26.50, Hero calls $26.50

River: A:heart: ($116, 2 players)
      keytlin84 bets $52.95, Hero folds

Final Pot: $168.95

keytlin84 wins $165.95 (net +$55.00)

Hero lost $58

Obawiam się, że troszkę namotałem tutaj.
      Jak już wspomniałem, villain ogarnia to i owo.
      12/10/4.5/57 (VP$P/PFR/3bet/Ft3bet) Ftresteal 56%. AF 5.6
      ATs z SB 39, c/r F 9, FtCbet (we 3 betowanych) 75% (6/8)
      4bet range 1.3
      Wszystkie staty bo dobrej próbce.

Dziwi wysoki Ftcbet we 3 betowanym pocie. Z jednej strony on wie, że ja luźno 3betuje z BB, z drugiej mógł już tutaj trzymać seta/drawa. Stackoff izoluje mnie na sety (choć JJ raczej by tutaj 4betować mógł).
      Po jego xR nastawiam się na call. Jego bet na T wygląda dziwnie - pokazałem mu, że trzymam coś, i to całkiem ok coś 3betując i cbet/c F, więc pytanie - czy on tutaj moje przejście do defensywy odczuwa jako słabość ? Jeśli tak, to shipnie river z airem/QQ i jakimiś pocketami czując u mnie AJ/KJ/QJ, które rozgrywałbym raczej podobnie.
      Z drugiej strony mój kolejny call na T powinien mu dać do zrozumienia. Kolejnym mindfuckiem jest tu A na R - on zarówno może repować tego A takim pushem, z drugiej strony toż on sam mógł tutaj wpierw z Ax próbować mnie wyrzucić, teraz A stał się jego value handem.

Help :)
  • 5 odpowiedzi
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Siema,

moze nie mysl tutaj twoja reka tylko, postaraj sie dac mu konkretny range. Mam wiec pare pytan, by ci pomoc w analizie:

1. Jakie rece callujac 3bet na preflopie oop przy tych statach?
      2. Jakie graja tutaj c/r? (i jakie cie bija, na ktore bys sie i tak wystackowal?
      => Jak wyglada twoje equity na jego c/r-calling-range?
      3. Jak wyglada twoje equity na AQs/AKs na flopie i jak wyciagnac z tej czesci zakresu max?
      4. Czy turn jest dobra karta? Jak drasz z drawem, jak grasz z setem?
    • sickpastor
      sickpastor
      Global
      To lubię, troszkę analizy nie zaszkodzi ;)

1) Dałem mu calling range jakim sam bym tutaj callował takiego aggro jak ja ;)

22+,A9s+,KTs+,QTs+,J9s+,T9s,98s,87s,76s,65s,AJo+,KJo+,QJo

2) c/r to będzie czasem air, czasem set, czasem Ax, czasem draw więc zostawiam mu z pierwotnego rangu:
      22+,AdQd,AsQs,AJs,AsTs,As9s,KsQs,KsJs,KsTs,QJs,QsTs,JTs,Js9s,Ts9s,98s,87s,76s,65s,AsKc,AsKd,AsKh,AcQs,AdQs,AhQs,AsQc,AsQd,AsQh,AJo,KcJs,KdJs,KhJs,KsJc,KsJd,KsJh,QJo

Są to kombinacje FD + OC, FD, sety, AsX'y i pure bluffy

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 27.742% 27.35% 00.39% 33034 472.50 { 22+, AdQd, AsQs, AJs, AsTs, As9s, KsQs, KsJs, KsTs, QJs, QsTs, JTs, Js9s, Ts9s, 98s, 87s, 76s, 65s, AsKc, AsKd, AsKh, AcQs, AdQs, AhQs, AsQc, AsQd, AsQh, AJo, KcJs, KdJs, KhJs, KsJc, KsJd, KsJh, QJo }
      Hand 1: 72.258% 71.87% 00.39% 86801 472.50 { KcKs }

póki co miażdżę ten zakres

3) AKs mu blokuję chyba, że mówimy tutaj o pure bluffie z jego strony lub jakimś backdoorze w D, z tego zakresu max wyciągam właśnie callując jego leadbety do końca, wtedy F: gra pure bluff, T łapie FD i river ma TPTK (wtedy max value wyciągam pushując T)

4) Turn jest dobry, bo blokuje u niego 66, z kolei 55/JJ nie wiem, czy chciałby mnie tak jawnie wyrzucać

Z drawem mógłbym się pokusić o push T, jako semibluff generując masę Feq, z kolei z setem (czyli na T już FH) chyba nie ma sensu rozróżniać tego, just for balancing, gdyż na jego c R on zrzuci tutaj swoje nietrafione drawy a ja nie wyciągnę value.

W związku z czym uważam, iż tutaj miałem raczej push T na jego bet :)
      mam jeszcze tylko wątpliwości co do sizingu jego betów - ordynarnie ustawiał je tak, by na R zostało ~ 1/2 stacka i wyglądało to jak commitowanie mnie - choć może akurat tak miało wyglądać?
      Summa summarum - skłaniam się ku pushowi T i wyciąganiu value od jego drawów, drawów + OC i Jx'om w spadach, które to stanowią większą część jego range'u, aniżeli gniotące mnie układy. Jak ma FH/quady - pozdro, nh, reload i gramy dalej :)

pozdrawiam i thx ogromne za feedback
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Napisane przez sickpastor
      ...
      Summa summarum - skłaniam się ku pushowi T i wyciąganiu value od jego drawów, drawów + OC i Jx'om w spadach, które to stanowią większą część jego range'u, aniżeli gniotące mnie układy. Jak ma FH/quady - pozdro, nh, reload i gramy dalej :)

pozdrawiam i thx ogromne za feedback
      Od razu powiem, ze sam juz trafnie znalazles wyjscie i wiekszosc odpowiedzi w quizu. Pamietaj tez, ze jezeli tutaj grasz tak kazda parka i drawa, to on nie bedzie wiedzial, na co calluje! Plus, jezeli ty bys mial drawa a on air, to te air wciaz ma jakies tam pot-equity na ciebie i ty je wyrzucasz tutaj. A trzecia sprawa to jest fakt, ze on moim zdaniem nigdy nie wrzuca air na riverze, jak wszystkie drawy pudluja oraz on moze c/f busted-drawy wtedy. A jako, ze chcesz od tego wszystkiego value, shipujesz turn z usmiechem!
    • sickpastor
      sickpastor
      Global
      Dzięki ogromne, odbierz invite'a i będę miał interes ;)

pzdr
    • wma21
      wma21
      Brąz
      na forum od: 24.04.2009 Posty: 5 816
      Dla mnie to wyglada na seta. Nie wiem jak zawsze podbija przy kradziezy ale to niskie podbicie czesto oznacza pocket pair aby miec mozliwosc callniecia 3-beta pod seta. Na flopie gra check/raise co z setem jest dosc standardowe u wielu graczy. Jego Ftc-bet w 3-betowanych tez swiadczy ze mogl cos zlapac. Z FD + OC mysle ze dalby wyzszy raise zeby cie zrzucic a na shove i tak sprawdzi. Na turn lapie FH wiec niczego sie juz nie obawia dlatego bet w pol pota ktory ma na celu commitowac cie. River utwierdza mnie w moim przekonaniu.