[NL2-NL16] 9Jo NL2

• korczu
      korczu
      Global
      na forum od: 17.04.2010 Posty: 961
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Known players:
      CO (Hero):
      $2.18
      BU:
      $2.04
      SB:
      $1.07
      BB:
      $2.02
      UTG1:
      $2.22
      UTG2:
      $2.02
      MP1:
      $0.65
      MP2:
      $1.53
      MP3:
      $0.30

Preflop: Hero is CO with 9, J.
      3 folds, MP2 calls $0.02, MP3 calls $0.02, Hero calls $0.02, BU folds, SB calls $0.01, BB checks.

Flop: ($0.1) Q, J, 8 (5 players)
      SB checks, BB checks, MP2 checks, MP3 checks, Hero bets $0.07, SB calls $0.07, BB calls $0.07, MP2 folds, MP3 folds.

Turn: ($0.31) K (3 players)
      SB bets $0.04, BB calls $0.04, Hero calls $0.04.

River: ($0.43) T (3 players)
      SB bets $0.14, BB folds, Hero raises to $0.40, SB calls $0.26.

Final Pot: $1.23.

Results follow:

SB shows two pairs, jacks and eights(8s Jc).

Hero shows a straight, king high(9h Js).

Hero wins with a straight, king high(9h Js).

Co do pf do nie chciałem grać raise gdyż przynajmniej moim zdaniem xD ta ręka świetnie nadaje się do potów muliti
  • 6 odpowiedzi
    • Iwona56
      Iwona56
      Brąz
      na forum od: 24.06.2010 Posty: 485
      Co chciałeś osiągnąć betem na flopie? Jeśli już atakujesz, to nie możesz tak łatwo poddać turna, ten król mógł zadziałać na Twoją korzyść. Ale ja bym sobie dała spokój w ogóle z betowaniem flopa.
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Po co w ogóle limpujesz preflop?
      Pozwolę sobie wyręczyć Thorka jego akapitem.
      Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pule.
      Ręka za słaba na raise, nie ma sensu jej rozgrywać.

As played na flopie check behind. Bet tutaj nie ma sensu. Ani nie wyrzucisz wszystkich z rozdania, a for value tym bardziej to nie jest. Na turnie masz OESD, więc call jest ok. na riverze bym grał call, Ax to bardzo prawdopodobna ręka u limpujących.
    • Iwona56
      Iwona56
      Brąz
      na forum od: 24.06.2010 Posty: 485
      Na turnie nie ma OESD, nadal jest to gutshot.
    • korczu
      korczu
      Global
      na forum od: 17.04.2010 Posty: 961
      Tak jak już wcześniej napisałem według mnie ta ręką jest dobra do gry multi poza tym czasem mam zagrania inne niż standardowe dla gracza tight. Bet na flopie dał mi informacje gdzie jest moje miejsce w rozdaniu. Turn to call ze względu na ( myślałem że to było OESD) a to był gutshot więc oddsy nie były ok.
      River teraz jak na to patrzę też rozegrany hmm dziwnie :facepalm: fakt każde Ax jest tu lepsze więc faktycznie powinienem zagrać call.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pulę.

Wielu już grało według strategii widzi mi się i rzadko wychodzili na tym dobrze. Generalnie na początku naucz się podejmować poprawne decyzje, a później poszerzaj zakres swoich zagrań. 9Jo jest po prostu słabą ręką i nie nadaje się do multiway potów. Na NL2 naprawdę graj ABC, bo najlepiej się na tym wychodzi. Tutaj powinieneś odpuścić rozdanie na preflopie. Lead na flopie z middle pair też kiepsko wygląda. Tak samo bet river jest zupełnie nie zrozumiały dla mnie, bo żadna gorsza ręka cię tutaj nie sprawdzi i po prostu oddasz więcej rake vs Jx.

Pozdrawiam.
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Racja, gutshot, nie OESD. Mimo wszystko bety 2bb i tak można tu sprawdzać bez problemu. Oddsy są dobre.