[NL2-NL16] AKs nl5

• masterxaz
      masterxaz
      Brąz
      na forum od: 04.01.2010 Posty: 583
      rush poker
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU (Hero):
      $5.46
      SB:
      $1.60
      BB:
      $8.02
      MP2:
      $5.00
      MP3:
      $4.84
      CO:
      $5.13

Preflop: Hero is BU with A, K.
      3 folds, Hero raises to $0.20, SB folds, BB raises to $0.35, Hero calls $0.15.

Flop: ($0.72) T, 8, J (2 players)
      BB bets $0.45, Hero raises to $1.50, BB calls $1.05.

Turn: ($3.72) 7 (2 players)
      BB checks, Hero checks.

River: ($3.72) A (2 players)
      BB checks, Hero checks.

Final Pot: $3.72.

mogłem grać 4bet, ale skoro miałem być na pozycji to nie chciałem budowac takiej dużej puli więc tylko call
      villain cbetuje więc decyduje się na przebicie i na jego call uznałem że ma draw/overpare/seta
      turn kompletuje draw, ręke praktycznie poddałem w tym momencie
      nie jestem pewien czy river dobrze zagrane z tym check behind, łapiemy TPTK i ździwił mnie jego brak agresji na riverze, teraz myśle że mogłem dać value beta za jakieś 1,8$ ale nie wiem co wtedy zrobić na jego raise (raczej fold)
  • 1 odpowiedź
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Preflop można 4betować dla value ponieważ rywal jest fiszem (sizing 3beta) i zrobi call z czymś gorszym.

Na flopie grałbym call licząc na to że wygram showdown vs KQ/AQ a ponadto masz GS+2OC które mogą dać Tobie najlepszą rękę.

Nie gram raise ponieważ patrząc na board bardzo mocno trafia w jego zakres. Nie spodziewam się folda od jakichkolwiek Jx/KQ/88+ ponadto może nie spasować AQ/AK. Jedynie liczysz że zrzuci np. KT/AT, co jest bardzo niewielką porcją jego zakresu.

Jeśli raisuje, to po t ożeby np. na tym turnie reprezentować trafionego drawa i spróbować wyrzucić go z jednej pary typu Jx/QQ+ ponieważ na tak paskudnym boardzie z setami/dwoma parami zazwyczaj 3betuj flop, dlatego na turnie masz sporo fold equity o ile on nie trzyma np. 99/T9/jakiegoś losowego flusha.

Ale tak naprawdę wolę zagrać raz call i spróbować dojść do showdownu vs słabe ręce.